به روز شده: 12 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 74959
زمان انتشار: چهارشنبه 27 شهریور 1398 - 15:06:10

مظفر: بیش از ۹۵ درصد دانش‌آموزان ثبت نام کرده‌اند

کودکان  - زهرا مظفر گفت: تقریبا بیش از ۹۵ درصد دانش آموزان ثبت نام کرده اند و تعداد دانش آموزان اندکی به دلیل جا به جایی محل سکونت در داخل شهر‌ها و یا بین شهری باقی مانده‌اند و ظرفیت مدارس را از استان‌ها نیز دریافت کرده ایم.

به گزارش میزان، زهرا مظفر، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین آمار ثبت نامی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۴ میلیون ۳۰۰ هزار نفر در سراسر کشور تا الان ثبت نام کردند بیشتر آمار ثبت نام در دوره ابتدایی است که بیش از ۸ میلیون نفر ثبت نام کرده اند.

 بیش از ۹۵ درصد دانش آموزان ثبت نام کرده اند

وی در ادامه بیان کرد: تقریبا بیش از ۹۵ درصد دانش آموزان ثبت نام کرده اند و تعداد دانش آموزان اندکی به دلیل جا به جایی محل سکونت در داخل شهر‌ها و یا بین شهری باقی مانده اند و ظرفیت مدارس را از استان‌ها نیز دریافت کرده ایم.

ظرفیت مدارس دولتی خالی است

وی در ادامه تاکید کرد: ظرفیت مدارس دولتی خالی است و امکان ثبت نام همه دانش آموزان باقی مانده در مدارس دولتی فراهم است.

در پایه هفتم هنوز ۵ درصد از ثبت نامی‌ها باقی مانده است

مظفر در ادامه بیان کرد: در پایه هفتم پیش بینی می‌کنیم هنوز ۵ درصد از ثبت نامی‌ها باقی مانده است. در پایه اول ابتدایی ۱۰۰ هزار دانش آموز باید داشته باشیم که تاکنون بیش از ۵۰ درصد آن‌ها ثبت نام کرده اند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد در ادامه در واکنش به این موضوع که مدارس محدوده درخواست ثبت نام و وجه از ۱ تا ۴ میلیون می‌کنند با این دلیل که ظرفیت پر شده و باید هزینه بدهید؟ اظهار کرد: همه دستور العمل‌ها و بخشنامه‌ها حاکی از این است که هیچ گونه وجهی برای ثبت نام نباید دریافت شود. قطعا با مدارس متخلف برخود می‌شود و به مدیران توبیخی می‌دهیم. اگر مدرسه‌ای ظرفیت دارد باید و الزام دارد دانش آموزان را ثبت نام کنند.

مظفر افزود: اگر مشارکت اولیا مد نظر مدیران است باید بعد از شروع سال در جلسه اولیا و شواری مدرسه و پس از ارایه‌ی یک برنامه آموزش و پرورش که مورد تایید شورای مدرسه است و آن هم اسمش وجه اختیاری است اگر دوست داشتند مشارکت کنند و اگر دوست نداشتند الزام و اجباری نیست.

بیش از ۵۰ درصد مدارس را بازرس حضوری داشتیم

وی در ادامه بیان کرد: امسال با تیمی‌های نظارتی که در ۷۵۰ منطقه آموزشی سراسر کشور و ۳۲ استان بیش از ۵۰ درصد مدارس را بازرس حضوری داشتیم و به همین دلیل، چون بازرس حضوری داشتیم درصد شکایات بسیار پایین آمده و از طریق اطلاع رسانی سامانه سامد و شکایت که در دسترس همه اولیا است شکایت‌ها به روز به دست دانش آموزان و اولیا آن‌ها رسیده است.

بیشتر شکایت ها حول محور دریافت وجه و محدوده بندی است

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که شکایت ها بیشتر در چه موضوعی بوده اند گفت: بیشتر شکایت ها حول محور دریافت وجه و محدوده بندی  صورت گرفته که برخورد هم شده و نامه زده شده است و حتی توبیخی در پرونده مدیران نیز داشتیم.

بسیاری از مشکلات در زمان ثبت نام کم شده است

مدیر کل ارزیابی عملکرد در ادامه بیان کرد: خوشبختانه بسیاری از مشکلات در زمان ثبت نام کم شده و به هر حال ۱۰۰ و ۱۲ هزار مدرسه داریم و امکان پذیر نیست که هیچ مشکلی هم به وجود نیاید.

کد مطلب: 74959
زمان انتشار: چهارشنبه 27 شهریور 1398 - 15:06:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب