به روز شده: 12 ساعت و 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 74962
زمان انتشار: جمعه 29 شهریور 1398 - 14:19:45
آیت الله موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه تهران؛

رئیس قوه قضا موفق شده مچ دزدها را بگیرد و آنها را دانه دانه محاکمه کند

رئیس قوه قضا موفق شده مچ دزدها را بگیرد و آنها را دانه دانه محاکمه کند
قوه قضائیه  - خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: خداوند متعال رئیس قوه قضاییه را بیش از پیش یاری کند. ایشان خوب موفق شده است و دارد مچ دزدها را می‌گیرد و آنها را دانه دانه محاکمه می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۲۹ شهریور تهران، با بیان اینکه یاد خدا دل را نورانی می‌کند، اظهار کرد: وقتی یک انسان از یاد خدا غافل شود، ممکن است هر جنایتی از او سر بزند. وی افزود: وقتی که دل نورانی شود، حالت سرکشی آن به حالت اطاعت تغییر پیدا می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه اگر ما از یاد خدا غافل شویم دیگر به یاد درماندگان و مظلومین نخواهیم بود، گفت: آیا مسئولان به همان اندازه که حقوق برمی‌دارند، برای مردم کار می‌کنند؟ آیا مسئولان در جریان دردهای مردم هستند؟

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه کشور ما کشور امام زمان(عج) و امام حسین(ع) است، گفت: امام حسین(ع) شهید شد که بی‌بندوباری رایج نشود. بی‌عفتی و بی‌غیرتی کشور اسلامی را ساقط می‌کند همانطور که این اتفاق برای آندلس افتاد؛ باید مراقب بود.

وی در ادامه با اشاره به برخوردهای قوه قضاییه با مفسدین اقتصادی گفت: خداوند متعال رئیس قوه قضاییه را بیش از پیش یاری کند؛ ایشان الحمدلله موفق شده است و دارد مچ دزدها را می‌گیرد و آنها را دانه دانه محاکمه می‌کند و برخورد قاطع قوه قضاییه را نشان می‌دهد. ما برای این عزیز آرزوی توفیق بیشتر داریم.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه دانش‌آموزان امانت‌های بسیار وزین الهی هستند که به دست آموزگاران ساخته می‌شوند، گفت: آموزگاران باید بهترین بذرها را در دل و مغز دانش‌آموزان بکارند. مبادا خدای نکرده بذرهای نامناسبی در دل دانش‌آموزان پاشیده شود. خداوند متعال در روز قیامت از این امانت‌ها سوال خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ممکن است با بی‌توجهی و غفلت آموزگار، یک دانش آموز از همان ابتدای راه منحرف شود و نسبت به مبانی دینی بی‌اعتقاد یا کم‌اعتقاد شود، افزود: آموزش و پرورش باید نسبت به مقوله پرورش و رشد دادن روحی دانش‌آموزان نهایت تلاش خود را انجام دهد.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به ضرورت دفاع در آموزه‌های اسلامی گفت: خداوند ان‌شاالله سپاه و ارتش و تمام کسانی که در مقام دفاع از دین، دفاع از کشور و دفاع از امانت هستند را حفظ کند. دفاع میدان‌های مختلفی دارد؛ گاهی در میدان جنگ، گاهی در میدان اقتصاد و گاهی در میدان فرهنگ باید دفاع و ایستادگی کرد. باید از فرهنگ دین و فرهنگ عاشورا دفاع کرد. شهید مطهری یک مدافع قوی برای فرهنگ دین بود.

وی با بیان اینکه آمریکا خیال می‌کرد با زیاد کردن فشارهای اقتصادی خود علیه ملت ایران، مردم ما را نسبت به نظام بی‌تعهد می‌کند، افزود: به دلیل اینکه فشاهای اقتصادی آمریکا اثر نکرده است، آنها امروز به فشار دروغگویی روی آورده‌اند و تا جایی که می‌توانند دروغ می‌گویند با این هدف که افکار عمومی دنیا را نسبت به ما منفی کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه ما باید بدانیم که دشمن خیر ما را نمی خواهند و به دنبال منافع خودش است، عنوان کرد: دشمن هزار دروغ درباره ما می‌گوید تا منافع خودش را تامین کند. دشمن را باید شناخت چرا که اگر دشمن وجود داشت و ما او را با ساده‌اندیشی نشناختیم، ضربه‌اش را می‌خوریم.

وی با بیان اینکه انتخابات مجلس نزدیک است، گفت: در فصل انتخابات همه به میدان می‌آیند و ادعاهای خود را بیان می‌کنند. مردم قریب شعارها را نخورند بلکه خود نامزدهای انتخابات را بشناسند. خطر نفاق در طول تاریخ اسلام و مسلمین هزاران برابر بیشتر از خطر مشرکین بوده است.

منبع : میزان

کد مطلب: 74962
زمان انتشار: جمعه 29 شهریور 1398 - 14:19:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری