به روز شده: 3 ساعت و 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 74980
زمان انتشار: شنبه 30 شهریور 1398 - 10:45:24

طالبی زاده: ساماندهی املاک دولتی با جدیت در دستور کار است

قوه قضائیه  - در دیدار مدیران کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن تاکید بر جدیت اداره کل ثبت استان در خصوص ساماندهی املاک دولتی، در خصوص نحوه تثبیت املاک و مستغلات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیم گیری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، رضا طالبی زاده مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه در زمینه تثبیت املاک دولتی نقش فعالی داشته ایم و برای بسیاری از ساختمان‌های دولتی سند مالکیت تک برگ صادر نموده‌ایم، گفت: روند تثبیت املاک دولتی با قوت بیش از پیش انجام خواهد شد و ساماندهی املاک و ساختمان‌های دولتی با جدیت در دستور کار است.

وی بیان داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان می‌تواند با استفاده از کمیسیون مستندسازی و اخذ گواهی بند "د" ماده ۲۶ آئین نامه اموال دولتی نسبت به اخذ اسناد مالکیت ساختمان‌های آن اداره که در اراضی دولتی واقع هستند اقدام نماید و در خصوص سایر املاک خود با استفاده از ظرفیت قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی اقدام مقتضی را برای اخذ سند صورت دهد.

این مقام قضایی با بیان لزوم تثبیت تمامی اراضی و مستغلات املاک و ساختمان‌های دولتی گفت: در صورتی که سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی پس از تهیه نقشه، مستندات املاک متعلق به خود را به ادارات ثبت اسناد و املاک تحویل دهند آمادگی کامل وجود دارد نسبت به سنددار شدن املاک دولتی اقدام و این املاک در کمترین زمان ممکن تثبیت شوند.

وی با اشاره به عملکرد موفق اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در زمینه تثبیت اراضی ملی و سنددار نمودن املاک و ساختمان‌های دولتی بیان داشت: این دستاورد به وسیله تعامل با مجموعه‌های اداری استان به دست آمده و آمادگی داریم در صورت تامین اعتبار این روند را ادامه دهیم.

در ادامه این دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: برای توسعه امور فرهنگی در سطح جامعه می‌بایست در تمامی نقاط استان حضور داشته باشیم و از اینرو ۷۱ ساختمان در سطح استان داریم که نیازمند ساماندهی و تثبیت مالکیت هستند.

وی ادامه داد: در سال جاری و با تعامل اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان و برنامه ریزی‌های صورت گرفته برخی از این املاک ساماندهی و سنددار خواهند شد.

طبق گزارش میزان، در ادامه این دیدار مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان راهنمایی‌های لازم جهت تثبیت اراضی و مستغلات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را صادر نمود.

کد مطلب: 74980
زمان انتشار: شنبه 30 شهریور 1398 - 10:45:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری