به روز شده: 9 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 74990
زمان انتشار: شنبه 30 شهریور 1398 - 11:05:06

آمادگی کامل پلیس برای تأمین امنیت بازگشایی مدارس و دانش آموزان

آمادگی کامل پلیس برای تأمین امنیت بازگشایی مدارس و دانش آموزان
کودکان  -  رئیس پلیس پیشگیری ناجا از آمادگی کامل نیروهای این پلیس برای تأمین امنیت بازگشایی مدارس و دانش آموزان خبر داد و گفت: رضایت شهروندان بزرگترین پشتوانه پلیس در اجرای مأموریت های محوله است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سردار "محمد شرفی" اظهار داشت: پلیس پیشگیری با بهره گیری از ظرفیت های موجود و برقراری تعامل با سایر سازمان ها، در راستای انجام وظایف ذاتی و تدابیر ابلاغی، با ایجاد بستر مناسب امنیتی،انتظامی با هدف تأمین نظم و امنیت بازگشایی مدارس و ایجاد محیط ایمن برای دانش آموزان به استقبال از ماه مهر خواهد رفت.

وی یکی از تدابیر کلی پلیس پیشگیری برای ماه مهر و بازگشایی مدارس را افزایش توان عملیاتی عنوان داشت و تصریح کرد : گشت های موتوری و خودرویی کلانتری ها در محیط های پیرامونی مدارس و مسیرهای تردد دانش آموزان، فعال و  به منظور جلوگیری از هرگونه ترافیک و تسهیل در عبور و مرور طرح ویژه شدآمدی اجرا خواهد شد .

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به استفاده پلیس از ظرفیت های محلی مانند پلیس افتخاری و نگهبان محله برای پیشگیری از وقوع جرایم و برقراری امنیت اجتماعی در بین شهروندان،بیان کرد:رعایت قوانین و مقررات و توجه به توصیه و نکات پیشگیرانه و همکاری والدین و دانش آموزان با پلیس می تواند در جلوگیری از بسیاری جرایم تاثیرگذار بوده و امنیت اجتماعی پایدار را به دنبال خواهد داشت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه یکی از برنامه های پلیس پیشگیری در ماه مهر، اقدامات ویژه و مخصوص برای بازگشایی مدارس است، ادامه داد: برنامه ریزی های لازم برای اول مهر با هدف ارتقاء آرامش و امنیت، برای به دست آوردن محیطی امن و سالم و به دور از نگرانی برای دانش آموزان و خانواده آنها ترتیب داده شده است.

وی مطرح کرد: یکی از راه های استمرار نظم و امنیت مدارس، ارتباط فراگیر واحدهای انتظامی با انجمن اولیاء و مربیان و واپایش محیط پیرامونی مدارس به ویژه دبیرستان ها است.

سردار شرفی با اشاره به خدمت رسانی پلیس، بر سرعت و کیفیت در رسیدگی به مشکلات مردم و تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و گفت: ارتقاء آمادگی نیروها، کاهش آسیب ها و پایش مداوم اقدامات کارکنان، سه راهبرد اساسی ناجا است.

طبق گزارش پایگاه خبری پلیس، وی با اشاره به اینکه ناجا به دنبال مردمی کردن امنیت است، افزود: ارتقاء احساس امنیت در جامعه بسیار مهم تر از وجود امنیت است که ثمره آن اعتماد مردم به پلیس شده و پلیس راحت تر می تواند به وظایف خود عمل کرده تا منعکس‌کننده توانمندی‌ها، اقتدار و نیز جایگاه اجتماعی پلیس باشد.

کد مطلب: 74990
زمان انتشار: شنبه 30 شهریور 1398 - 11:05:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب