به روز شده: 4 ساعت و 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 74998
زمان انتشار: شنبه 30 شهریور 1398 - 14:17:57

رئیس سازمان بازرسی کل: باید راهکار لازم برای شناسایی بستر‌های فسادزا و ساختار‌های ناکارآمد ارائه شود

رئیس سازمان بازرسی کل: باید راهکار لازم برای شناسایی بستر‌های فسادزا و ساختار‌های ناکارآمد ارائه شود
قوه قضائیه  - رئیس سازمان بازرسی کل کشور بر شناسایی بستر‌های فساد زا برای جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال تاکید کرد و گفت: همه ظرفیت‌های سازمان بازرسی کل کشور را برای حمایت از سرمایه گذاری و کارآفرینی سالم به کار خواهیم گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مراسم معارفه خود ضمن گرامیداشت ایام محرم و هفته دفاع مقدس و تشکر از رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور گفت: اگر کشوری قانون و برنامه نداشته باشد هر چند که مدیران خوب داشته باشد به اهداف خود دست پیدا نخواهد کرد و مدیران شایسته اگر بهترین قانون برای کشور هم وضع شود در صورتی که کارآمد نباشند قطعا آن کشور به اهداف خود نخواهد رسید.

وی با اشاره به نظارت بر اجرای صحیح قانون بیان کرد: اگر ما بهترین قانون و مجری را داشته باشیم، ولی نظارت به موقع و کارآمد در اجرای قانون نداشته باشیم آن قانون به اهداف خود نخواهد رسید.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان با اشاره به اینکه پیشگیری از نکات مورد اهمیت مدیریت جدید قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور است، ادامه داد: بازرسی یکی از ابزار‌های اعمال نظارت است و شیوه‌های سنتی با اعزام صرفا هیئت بازرسی امکان تحقق آن نخواهد بود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: فساد در کشور سیستمی نیست، اما به دلایلی و مطابق سنجش‌ها ادراک و احساس فساد در مردم بیش از واقعیت است که تلاش می‌کنیم که ادراک و احساس فساد نیز کاهش یابد.

وی بیان کرد: البته فساد، کم آن هم خیلی زیاد است و در نظام جمهوری اسلامی ایران کسی آن را تحمل نمی‌کند ولو کم باشد. حتما باید نسبت به شناسایی بستر‌های فسادزا و ساختار‌های ناکارآمد راهکار لازم ارائه شود و با کسانی که از این بستر‌ها برای منافع شخصی از حقوق بیت المال سوءاستفاده می‌کنند برخورد لازم صورت گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین درویشیان بیان کرد: از اولویت‌های سازمان بازرسی کل کشور این است که مدیران دستگاه‌های اجرایی وظیفه دارند نسبت به شناسایی فساد و فاسد اقدام لازم انجام بدهند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: در برابر تروریسم اقتصادی نظام استکباری موسوم به تحریم عملکرد دستگاه‌های مذکور را با دقت مورد بررسی و رصد قرار می‌دهیم و در صورت لزوم مورد تشویق یا تعقیب قرار خواهند گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان گفت: همه ظرفیت‌های سازمان بازرسی کل کشور را برای حمایت از سرمایه گذاری در تولید و کارآفرینی سالم به کار خواهیم گرفت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه دستگاه‌هایی که حسن عمل دارند باید به افکار عمومی معرفی کنیم، ادامه داد: اینکه دستگاهی تکلیفی داشته باشد و آن را انجام ندهد حتما مورد رصد قرار می‌گیرد و با قوه مقننه در اصلاح قوانین تعامل جدی صورت خواهد گرفت.

طبق گزارش میزان، وی به پیگیری و اعمال نظارت‌های الکترونیکی و ارتباط با سامانه‌های دستگاه‌های اجرایی اشاره و در پایان بر ضرورت فعال‌تر شدن همکاری واحد‌های نظارتی درون دستگاهی و مطالبه جدی از آن‌ها تاکید کرد.

کد مطلب: 74998
زمان انتشار: شنبه 30 شهریور 1398 - 14:17:57
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی