به روز شده: 12 ساعت و 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 75116
زمان انتشار: چهارشنبه 3 مهر 1398 - 16:27:28

صادقی: سرویس مدارس فاقد مجوز توقیف می شوند

کودکان  - دادستان کرمانشاه گفت : رانندگان اجازه سوار کردن غیر دانش آموز را در طول مسیر نخواهند داشت. همین طور خودروهایی که مجوز لازم را اخذ نکرده اند مجاز به فعالیت نمی باشند و با هماهنگی راهور شناسایی و متوقف خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، با تاکید بر اینکه خانواده‌ها در کنار مسائل مربوط به آموزش برای سلامت و امنیت فرزندان خود نیز اهمیت ویژه ای قائل باشند، اظهار کرد: رعایت نکات ایمنی از سوی والدین و حتی دانش آموزان از وقوع بسیاری از حوادث جلوگیری خواهد کرد.

وی به اهمیت انتخاب سرویس مدرسه مناسب برای دانش آموزان توسط خانواده ها اشاره کرد و افزود: سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند)، طرح خوبی است که اجرای صحیح آن موجب امنیت خاطر خانواده ها در تردد فرزندان آنها خواهد بود. با نرم افزار این سامانه اولیاء دانش آموزان می توانند از مسیر تردد خودرو سرویس فرزند خود به صورت برخط (آنلاین) مطلع شوند.

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: در این سامانه نکاتی همچون ارزیابی صلاحیت های حرفه ای رانندگان سرویس مدارس از جهات مختلف، داشتن برگ معاینه فنی معتبر و برچسب مخصوص سرویس مدارس خودرو، لزوم داشتن گواهینامه، بیمه نامه، تصدیق عدم پیشینه کیفری و نیز گواهی عدم اعتیاد برای اخذ مجوز توسط راننده و محاسبه کرایه براساس نرخ مصوب مورد توجه قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: برای اینکه والدین از پرداخت مبالغ بیشتر اجتناب کنند، در نرم افزار پنل مخصوصی پیش‌بینی شده که اگر والدین شکایتی داشته باشند می تواند در سامانه ثبت و موضوع را پیگیری کنند.

صادقی خاطرنشان کرد: استفاده از سرویس‌های دارای مجوز از تاکسیرانی می تواند امنیت، سلامت و کیفیت مطلوب ارائه خدمات را توأم با نظارت به صورت همزمان و اطمینان خاطر را برای والدین به همراه آورد.

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: همچنین رانندگان سرویس مدارس ملزم هستند که دانش آموزان را از درب منازل سوار و پیاده کنند و پس از حصول اطمینان از اینکه دانش آموز پس از پیاده شدن وارد منزل شد می‌توانند به حرکت خود ادامه دهند.

وی یادآورشد: این نکته به ویژه در مورد دانش آموزان مقطع ابتدایی و نیز دختران حائز اهمیت بیشتری هست.

صادقی در ادامه بابیان اینکه رانندگان سرویس ملزم هستند که شئونات اسلامی را به دقت رعایت کنند، اعلام کرد: رانندگان اجازه سوار کردن غیر دانش آموز را در طول مسیر نخواهند داشت. همین طور خودروهایی که مجوز لازم را اخذ نکرده اند مجاز به فعالیت نمی باشند و با هماهنگی راهور شناسایی و متوقف خواهند شد.

دادستان کرمانشاه همچنین از والدین خواست به دانش آموزان تاکید کنند از گفت و گو درباره مسائل غیر ضرور مانند دادن اطلاعات شخصی و خانوادگی به افراد خودداری کنند.

وی افزود: علاوه بر این هنگام اعزام فرزندان بویژه کودکان مقطع ابتدایی از آراستن آنان به طلا و جواهر خودداری کرده و از فرزندانتان بخواهند شماره تلفن، آدرس محل زندگی و تلفن یکی از بستگان نزدیک را به خاطر بسپارند.

کد مطلب: 75116
زمان انتشار: چهارشنبه 3 مهر 1398 - 16:27:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب