به روز شده: 6 ساعت و 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 75230
زمان انتشار: سه شنبه 9 مهر 1398 - 09:40:00

اسرائیل دشمن دموکراسی در خاورمیانه است

اسرائیل دشمن دموکراسی در خاورمیانه است
حقوق بشر  > جهان  -  نماینده ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، رژیم صهیونیستی را یک رژیم استبدادی نژادپرست دانست که دشمن دموکراسی در خاورمیانه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، فرهاد ممدوحی روز دوشنبه در واکنش به اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مطرح کرده بود، افزود: نتانیاهو به خاطر انتظار محاکمه در دادگاه نتوانست در مجمع عمومی امسال شرکت کند.

وی با یادآوری نمایش‌های مضحک ضد ایرانی نتانیاهو، ادامه داد:  حیف شد که یک استندآپ کمدی را از دست دادیم هرچند که وزیر خارجه وی از هیچ تلاشی  برای اجرای همان نمایش کمدی سالانه فروگذار نکرد.

این دیپلمات کشورمان اضافه کرد: اما این کمدین غیرحرفه ای در نخستین اجرای خود چندین اشتباه بزرگ فاحش داشت. برای تحت تاثیرقراردادن مخاطب، او تعدادی منابع تاریخی را با اشتباه قابل ملاحظه ای مطرح و از ضرب المثل های فارسی خارج از محتوای سخنان خود نقل کرد.
ممدوحی به مقامات رژیم صهیونیستی توصیه کرد تا تاریخ را مطالعه کنند و گفت : تاریخ شرم آور 71  سال آن را می توان صرفاً در چند کلمه خلاصه کرد "اشغال ، وحشیگری ، قتل عام و نقض آشکار هنجارهای بشریت".

وی یادآور شد: رژیم اسرائیل در دنبال کردن سیاست‌های فرصت طلبانه برای گمراه سازی دیگران و منحرف کردن توجهات از اقدامات غیر انسانی و وحشیانه خود علیه فلسطینیان بی گناه و سایر ملل در خاورمیانه ، سابقه ای دیرینه دارد.

عضو نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه اسرائیل، آخرین رژیم آپارتاید و تنها رژیم در جهان است که آشکارا نژادپرستی را عملی می کند، اضافه کرد: اخیراً آن را قانونی کرده است، می کوشد موج را به سمت مشروعیت بین المللی سوق دهد؛ یک رژیم سراسر متجاوز وانمود می کند که مترقی است و از فناوری‌های پیشرفته ای استفاده می‌کند که توسط ایالات متحده به آنها داده شده است.

ممدوحی اشغالگری و نژادپرستی رژیم صهیونیستی را هسته اصلی درگیری‌های خاورمیانه دانست و اظهار کرد: طنز اظهارات وزیر خارجه اسرائیل در این است که در حالی درباره گسترش ابتکار صلح منطقه ای صحبت می کرد که همزمان این رژیم، الحاق دره اردن به سرزمین های اشغالی فلسطینیان را به عنوان اقدامی اجتناب ناپذیر طراحی می کند.

وی تصریح کرد: انکار ناپذیر است که فهرست طولانی جنایات و قساوت ها همچون تروریسم دولتی و جنایات علیه بشریت، یک تهدید عمیق بی نظیر برای امنیت و صلح منطقه ای و بین المللی است.

نماینده ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اضافه کرد: تجاوزهای مکرر علیه کشورهای منطقه، نقض حریم هوایی سوریه و لبنان و حملات هوایی علیه اهداف متعددی در سوریه در طول سال‌های گذشته، نمونه‌های آشکاری از رفتارهای بی‌ثبات کننده این رژیم است.

ممدوحی یادآور شد: در حالی که سوریه همچنان در حال مبارزه با تروریسم و گروه های افراطی در قلمروی خود است، این حملات هوایی به طور موثری برای آن گروه‌ها خدمت می کند. مدارک و مستندات گسترده ای برای اثبات استقرار نیروی نظامی رژیم، تامین مالی و حمایت لجستیکی برای این گروه‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه ادعاهای بی اساس مقامات اسرائیل دیگر کسی را فریب نمی دهد، دموکراسی حاکم در این رژیم را نژادپرستی و برترپنداری دانست که رویای فلسطینیان برای داشتن حکومت خود مختار را خرد می کند.

این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: این اقدام، استهزاء دموکراسی است. این یک رژیم استبدادی نژادپرست است و در واقع، اسرائیل دشمن دموکراسی است که از دموکراسی متنفر است.

ممدوحی تصریح کرد: با وجود دموکراسی واقعی، جایی برای اسرائیل در خاورمیانه نخواهد بود.

کد مطلب: 75230
زمان انتشار: سه شنبه 9 مهر 1398 - 09:40:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد