به روز شده: 4 ساعت و 47 دقیقه قبل
کد مطلب: 75377
زمان انتشار: سه شنبه 16 مهر 1398 - 09:54:54

دیپلمات ایرانی، کمیته ششم سازمان ملل را تعلیق کرد

دیپلمات ایرانی، کمیته ششم سازمان ملل را تعلیق کرد
حقوق بشر  > ایران  - به دنبال اعتراض کارشناسی و دقیق دیپلمات حقوقدان نمایندگی ایران در سازمان ملل، نشست کمیته ششم سازمان ملل تعلیق شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از نیویورک؛ در نشست کمیته ششم مجمع عمومی سازمان ملل متحد، علی نسیم فر نماینده جمهوری اسلامی ایران در این کمیته نسبت به شرایط ایجاد شده از سوی دولت میزبان برای اعضای ایرانی اعتراض کرد و خواهان حل سریع این مشکل شد.

بر اساس اظهارات صریح نماینده ایران، رفتار آمریکا در عدم صدور ویزا برای هیات دیپلماتیک ایران و همچنین ایجاد محدودیت رفت و آمد شدید برای دیپلمات‌های حاضر در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران و خانواده هایشان نیازمند مداخله دبیرخانه سازمان ملل است.

نسیم فر همچنین اقدام آمریکا را مغایر توافقنامه مقر سازمان ملل متحد، منشور ملل متحد و همچنین کنسوانسیون‌های مربوطه دانست، زیرا امکان حضور موثر اعضای سازمان ملل متحد در نشست‌های مربوطه را سلب کرده است. به دنبال اعتراض کارشناسی و دقیق دیپلمات حقوقدان نمایندگی ایران در سازمان ملل، نشست کمیته ششم سازمان ملل تعلیق شد.

پس از سخنان نسیمی فر؛ نماینده آمریکا هم اظهاراتی را ارائه کرد و در نهایت، رئیس جلسه، با تاکید بر اینکه باید این مشکل برطرف شود، دستور داد جلسه به حالت تعلیق درآید.

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد هم درباره این مشکل اظهار کرد دبیرخانه در حال تماس با نمایندگی دولت میزبان است تا این معضل برطرف شود.
آمریکا در اعطای ویزا برای رئیس جمهوری اسلامی و وزیر امور خارجه تاخیر زیادی اعمال کرد و به هیات همراه ویزا نداد. همچنین واشنگتن برای دیپلمات‌های ایران که قرار بود در نشست‌های تخصصی کمیته‌های مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت کنند که قطعنامه‌های زیادی در آن‌ها مطرح می‌شود، تا کنون ویزا صادر نکرده است.

کد مطلب: 75377
زمان انتشار: سه شنبه 16 مهر 1398 - 09:54:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب