به روز شده: 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 75439
زمان انتشار: شنبه 20 مهر 1398 - 11:12:37

بیش از یک و نیم میلیون نفر در کالیفرنیا در خاموشی به سر می‌برند

بیش از یک و نیم میلیون نفر در کالیفرنیا در خاموشی به سر می‌برند
حقوق بشر  > جهان  - شرکت برق شمال ایالات کالیفرنیا آمریکا به عنوان آخرین چاره برای مقابله با آتش‌سوزی مراتع، برق بیش از ۵۰۰ هزار مشترک خود را قطع کرد که باعث شد بیش از ۱.۵ نفر در خاموشی به سر برند.

به گزارش ایرنا به نقل از  نشریه محلی «ساکرامنتو بی» در ایالات کالیفرنیا آمریکا، شرکت برق «پی‌جی‌ اند ای» که برق شمال این ایالت را تامین می‌کند، پنجشنبه شب برق صدها هزار مشترک خود را به عنوان آخرین راه برای مقابله با آتش‌سوزی مراتع در این منطقه قطع کرد.

با قطع برق بیش از ۵۰۰ هزار مشترک مسکونی و تجاری در این منطقه، بیش از ۲ میلیون نفر در خاموشی ماندند که البته برقی برخی از آن‌ها دوباره وصل شد؛ اما در نهایت خاموشی گسترده در این ایالت که برای دومین روز متوالی ادامه دارد، بیش از ۱.۵ میلیون نفر را در تاریکی نگاه داشت.

این شرکت اعلام کرد که برق این مناطق برای چندین روز و در برخی نواحی به مدت یک هفته قطع خواهد بود.

قطعی گسترده برق زمانی آغاز شد که باد شدید باعث گستردگی آتش‌سوزی در مراتع به بیش از ۴۰ هکتار از مراتع این منطقه رسید. بیش از ۱۵۰ آتش‌نشان در حال مباره با این آتش‌سوزی بودند و دستور تخلیه برای ده‌ها خانه صادر شد.

بسیاری از مردم این مناطق برای خرید مایحتاج خود از فروشگاه‌ها، پیدا کردن پمپ بنزین فعال و حتی برای یافتن یک نوشیدنی گرم سرگردان مناطق مختلف شده بودند.

این قطعی برق که گسترده‌ترین مورد در تاریخ ایالت کالیفرنیا است، باعث خشم مردم و مسئولان منطقه شد و حتی در یک مورد به گزارش ساکرامنتوبی، یک موتورسوا به یک خودرو این شرکت برق شلیک کرد.

مسئولان شرکت برق «پی‌جی اند ای» پیشتر اعلام کرده بودند که برای جلوگیری از گسترش آتش‌سوزی به دلیل اتصالات در شبکه برق ناشی از ورزش بادهای شدید، ناچار به قطع برق برخی مناطق هستند.

به گزارش سی ان ان،  تحقیقاتی که توسط اداره جنگل داری و محافظت از آتش کالیفرنیا به عمل آمده نشان می دهد که شرکت های توزیع برق مسوول آتش سوزی هایی بوده که منجر به مرگ ۸۵ نفر و نابودی هزاران واحد ساختمانی شده اند.

اداره خدمات آب وهوایی ملی آمریکا وضعیت «پرچم قرمز» را برای روز گذشته و امروز اعلام کرد و نسبت به شرایط شدید وضعیت آب و هوایی منجر به آتش سوزی در مناطق دره ساکرامنتو، دره سن‌واکین (San Joaquin Valley) و بخش هایی از رشته کوه های نوادا که در ارتفاع کمتر از ۶ هزار فوتی (یکهزار و ۸۰۰ متری) از سطح دریا قرار دارند، هشدار داد.

"ری ریوردان" (Ray Riordan) رئیس دفتر مدیریت فوریت‌های اضطراری سن خوزه در این باره گفته است که با توجه به خشکی هوا، وزش تندباد و گرمای هوایی امکان وقوع هرگونه اتفاقی که منجر به یک واقعه مهیب شود، وجود دارد.

مقام های اداره جنگل‌داری و محافظت از آتش ایالت کالیفرنیا نیز از آمادگی پرسنل این اداره در صورت وقوع هرگونه آتش سوزی خبر داد.

سپتامبر، ماه آتش سوزی و اشتعال های سریع در ایالت کالیفرنیا است.

این در حالیست که در سال جاری میلادی و تا پیش از ماه سپتامبر بیش از ۵۴۰۰ مورد آتش‌سوزی در نقاط مختلف ایالت کالیفرنیا گزارش شده که نزدیک به ۶۴ هزار هکتار را در برگرفته بود.

در آتش‌سوزی به نام «کمپ» (Camp) که نوامبر ۲۰۱۸ میلادی در ایالت کالیفرنیا رخ داد، ۸۶ نفر جان باختند و همچنین ۱۸ هزار و ۸۰۰ واحد ساختمانی تخریب شد و ۶۲ هزار هکتار از اراضی کالیفرنیا بر اثر حریق از بین رفت.

کلید واژه: حقوق بشر آمریکا
کد مطلب: 75439
زمان انتشار: شنبه 20 مهر 1398 - 11:12:37
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد