به روز شده: 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 75456
زمان انتشار: یکشنبه 21 مهر 1398 - 11:51:41

محلی برای جولان افراط گرایان در اروپا

محلی برای جولان افراط گرایان در اروپا
حقوق بشر  > جهان  - گاردین در گزارشی به موضوع پخش زنده حوادث تروریستی در شبکه‌های اجتماعی پرداخته و می‎گوید عامل تیراندازی اخیر در هاله آلمان از شیوه مهاجم کرایست چرچ در نیوزیلند استفاده کرد.

به گزارش میزان، فرد مظنون در آخرین نمونه از رفتار‌های افراط گرایان در اروپا که حمله به یک کنیسه در شهر هاله آلمان بود، حدود ۳۵ دقیقه از فیلم اقدام تروریستی خود را به طور زنده در یکی از شبکه‎های اجتماعی منتشر کرد.

فیلم این حادثه تروریستی روز چهارشنبه گذشته به طور زنده در یکی از سیستم عامل‎های متعلق به آمازون منتشر شد. این شبکه اجتماعی عمدتاً توسط افرادی که بازی‌های ویدئویی آنلاین انجام می‌دهند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این شبکه اجتماعی ویدئوی منتشر شده را حذف کرد؛ اما این در حالی است که نسخه‌های کپی شده آن تا کنون در اینترنت هزاران بار بارگیری و به اشتراک گذاشته شده؛ این موضوع به چالشی جدی برای شبکه‌های اجتماعی که اینگونه محتویات را پخش می‌کنند تبدیل شده است.

فرد مهاجم در این حادثه تروریستی نتوانست وارد کنیسه شود و با تیراندازی به سمت ورودی کنیسه ۲ نفر را به قتل رساند و ۲ نفر دیگر را زخمی کرد. فرد مظنون پس از فرار از صحنه توسط پلیس آلمان دستگیر شد.
 
 
 
پخش زنده حادثه تروریستی در آلمان پس از حادثه تروریستی در کرایست چرچ در نیوزلند که به جان باختن ۵۱ مسلمان منجر شد، روی داد.

همچنین در تیراندازی یک کنیسه در کالیفرنیا، مهاجم پیش از به تیراندازی، در فیسبوک بیانیه‌ای منتشر کرد و از اقدام خود خبر داد. این حادثه یک کشته و ۲ زخمی بر جای گذاشت.

اورن سگال، مدیر مرکز مبارزه با افراطی گری می‌گوید، " پخش زنده حوادث در شبکه‌های مجازی این فرصت را برای افراد افراطی ایجاد می‌کند اقدامات خود را رواج داده و بدتر آنکه طرفداران خود را در این اقدام شوم همراهی کنند. پخش زنده همچنین یک ابزار ارتباطی افراط گرایانه است که به گسترش محتوا کمک کرده و عاملی برای ترغیب مهاجم بعدی می‌شود."

جنبه‌های انتشار این ویدئو‌ها در شبکه‌های اجتماعی که توسط گاردین مورد بررسی قرار گرفته است برای رسیدن به همین اهداف طراحی شده‎اند. در ویدئوی منتشر شده دیده می‌شود که فرد مهاجم خود را به زبان انگلیسی معرفی می‌کند.

مدیر مرکز مبارزه با افراطی گیری می‌گوید، "این افراد در حالی که سلاح خود را برای انجام حمله تروریستی آماده می‌کنند، استراتژی خود را در رسانه‌های اجتماعی محیا می‌سازند؛ در واقع اینها یک تروریست مدرن هستند."
.
 
شبکه‌های اجتماعی سکویی برای مهاجمان در ترویج اقدامات تروریستی
 
عامل حمله تروریستی در کنیسه شهر هاله به نظر می‌رسد از اقدام مهاجمان حوادث تیراندازی جمعی در کرایست چرچ و کالیفرنیا استفاده کرده و قبل از اقدام به حادثه تروریستی بیانیه‌ای در مورد اقدام خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است.

بر اساس اعلام مرکز بین المللی مطالعات افراط گرایانه در دانشکده کینگ لندن، ۳ سند وجود دارد که انگیزه و تهیه سلاح فرد مهاجم را توصیف می‌کند. اسنادی که مربوط به پخش زنده تیراندازی است رفتار‌های نژادپرستانه در آنها کاملاً مشهود است.
 
فیلم حادثه تروریستی شهر هاله در عرض ۳۰ دقیقه توسط ۲۲۰۰ کاربر دیده شد.

کد مطلب: 75456
زمان انتشار: یکشنبه 21 مهر 1398 - 11:51:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد