به روز شده: 10 ساعت و 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 75468
زمان انتشار: یکشنبه 21 مهر 1398 - 14:38:34

عفو و بخشش قاتل پس از ۱۵ سال با همت و مشارکت اعضاء شورای حل اختلاف دزفول و اندیمشک

قوه قضائیه  -  رئیس شورا‌های حل اختلاف خوزستان از عفو و بخشش قاتلی پس از ۱۵ سال با تلاش و کوشش اعضاء شورای حل اختلاف دزفول و اندیمشک خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان خوزستان، عبدالعباس زبیدی نیا معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان از عفو و بخشش قاتلی پس از 15 سال با تلاش و کوشش اعضاء شورای حل اختلاف دزفول و اندیمشک خبر داد. و گفت: در جریان یک درگیری و ایراد ضرب و جرح با سلاح گرم در سال 1383 در اندیمشک جوانی به قتل رسید و پس از آن متهم به قتل با توجه به قرائن موجود به بزه خود اعتراف و بازداشت شد و در نهایت حکم قصاص قاتل صادر و برای اجرا، به اجرای احکام ارجاع داده شد.

وی افزود: متاسفانه به تبعیت از  این  حادثه  و با توجه به  ماهیت عشایری بودن  این قتل ،  تعداد زیادی پرونده در دادگستری دزفول و اندیمشک ،ازقبیل نزاع های دسته جمعی ،اسید پاشی، تهدید  به مرگ، آتش سوزی ، آزار و اذیت و تیراندازی که در طول این 15سال تشکیل و در این مدت این اختلاف باعث سلب آرامش و آسایش دو طایفه و منطقه شده بود.

زبیدی نیا در ادامه ضمن تقدیر از تلاش ها و کوشش های بی وقفه روسای دادگستری و دادستانهای دزفول و اندیمشک و همچنین اعضاء شورای حل اختلاف این دو شهرستان در حل و فصل این پرونده ، بیان داشت: در طول این چند سال مصلحین و معتمدین ، بزرگان و ریش سفیدان جهت کسب رضایت از خانواده مقتول بدون نتیجه بوده که با همت و پیگیریهای مستمر اعضاء خدوم شوراهای حل اختلاف دزفول و اندیمشک و برگزاری چندین جلسه با خانواده مقتول جهت عفو و بخشش قاتل،خوشبختانه این تلاش ها به ثمر نشست و اولیاء دم با اعلام رضایت از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و زندگی دوباره به قاتل فرزند خود دادند و پس از 15 سال شاهد رهایی این زندانی و بازگشت او به آغوش گرم خانواده اش شده ایم.

 

کد مطلب: 75468
زمان انتشار: یکشنبه 21 مهر 1398 - 14:38:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری