به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 75478
زمان انتشار: دوشنبه 22 مهر 1398 - 09:29:26

حجت الاسلام حمیدی خبر داد: بازگشت کارخانه شمش منیزیم (فلز رویال) فردوس به چرخه تولید

حجت الاسلام حمیدی خبر داد: بازگشت کارخانه شمش منیزیم (فلز رویال) فردوس به چرخه تولید
قوه قضائیه  - رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه امیدواریم کارخانه شمش منیزیم (فلز رویال) فردوس به چرخه تولید بازگردد، گفت: عمده مشکلات این کارخانه با سیستم بانکی و شرکت‌های خدمات‌رسان بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی ظهر امروز در کمیته اقتصاد مقاومتی و حمایت از سرمایه‌گذاری خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: بعد از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری به قوای سه‌گانه در کنار اقدامات دولت، ستادی در قوه قضاییه نیز شکل گرفت که هدف از تشکیل این ستاد ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های متولی و استفاده از ظرفیت‌های قوه قضاییه برای رونق تولید و رفع موانع است.

وی با اشاره به ممنوعیت تعطیلی واحدهای تولیدی در کشور، بیان داشت: قوه قضاییه صدور احکام در زمینه تعطیلی واحدهای تولیدی را ممنوع کرده اما این موضوع به این معنا نیست که حق کسی ضایع شود بلکه این است که قوه قضاییه از طریق راه‌هایی غیر از تعطیلی کارخانه‌ها حقوق افراد را محقق کند.

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه اگر کارخانه‌ای تعطیل شود نمی‌تواند حق طلبکاران خود را پرداخت کند، افزود: باید به آن کارخانه کمک کنیم تا دوباره روی پای خود بایستد و با سود خود بتواند حقوق افراد را پرداخت کند.

هیچ واحد تولیدی در کشور با دستور قضایی تعطیل نشد

حمیدی با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون هیچ واحد تولیدی در کشور با دستور قضایی تعطیل نشده، مطرح کرد: در خصوص واحدهای تولیدی که در استان‌ها مشکل دارند باید پیگیری‌های لازم صورت بگیرد تا ظرفیت این واحدها به فعلیت برسد و مشکلات سر راهشان برای بازگشت به چرخه تولید برطرف شود.

وی اعلام کرد: در خراسان‌جنوبی نیز این موضوع رعایت شده و اگر واحد تولیدی از طرف اداره ثبت اسناد در استان تعطیل شده ربطی به قوه قضاییه ندارد اما چون زیر نظر ما هستند این مشکل را پیگیری خواهیم کرد تا مشکلات واحدهای تولیدی تعطیل شده بررسی شود.

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی بازدید از واحدهای تولیدی مشکل‌دار را از اولویت‌های کاری ذکر کرد و افزود: مشکلات این واحدها را بررسی خواهیم کرد که اگر تعطیل بودند به چرخه تولید برگردند تا بتوانیم ظرفیت‌های آنان در زمینه تولید را افزایش دهیم.

بازگشت کارخانه شمش منیزیم فردوس به چرخه تولید

حمیدی به بازدید انجام شده از کارخانه شمش منیزیم فردوس اشاره و تبیین کرد: این کارخانه هیچ تولیداتی ندارد و مشکلات بسیاری از جمله مطالبات کارگری دارد لذا تلاشمان بر این است تا این مجموعه به چرخه تولید برگردد.

وی با تأکید بر اینکه باید کمک کنیم این واحد تولیدی به چرخه تولید دوباره متصل و سهم خود را در اقتصاد کشور ایفا کند، تصریح کرد: امیدواریم کارخانه شمش منیزیم فردوس تا 20 روز آینده به چرخه تولید بازگردد و عمده مشکلات این کارخانه با سیستم بانکی و شرکت‌های خدمات‌رسان بود که تمام اجرائیات قضایی علیه این شرکت را تا یک سال متوقف کردیم و هفته آینده این واحد با 20 درصد تولید خود را آغاز می‌کند.

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه ما قصد دخالت نداریم و وظیفه نظارتی خود را انجام و از سازمان‌های متولی مطالبه‌گری می‌کنیم، مطرح کرد: دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های حاضر در این جلسه باید به تعهدات خود پایبند و بدانند قوه قضاییه در اجرای ضوابط جدی است و به‌دنبال حل مشکلات تولید است.


کد مطلب: 75478
زمان انتشار: دوشنبه 22 مهر 1398 - 09:29:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری