به روز شده: 9 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 75557
زمان انتشار: جمعه 26 مهر 1398 - 19:34:04

خطیب نماز جمعه تهران: راهپیمایی اربعین یک فرصت استثنایی برای تقویت بنیه سلوکی و معنوی است

خطیب نماز جمعه تهران: راهپیمایی اربعین یک فرصت استثنایی برای تقویت بنیه سلوکی و معنوی است
حقوق بشر  - خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: راهپیمایی اربعین یک فرصت استثنایی برای تقویت بنیه سلوکی و معنوی است. از منظر تربیتی یک دستگاه تربیتی متفاوت در پرتو نهضت حسینی را در اختیار مسلمانان و مومنان قرار داده است که باید قدر آن را بدانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدجواد حاج علی اکبری» در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۲۶ مهر) با بیان اینکه نعمتی بزرگتر از اربعین برای ما وجود ندارد، گفت: همگی باید در مقام شکر باشیم و خدای متعال را به خاطر این نعمت عظما و این عطیه بزرگ شاکر و سپاسگزار باشیم.

وی ادامه داد: از جمله اقدامات برای شکر نعمت اربعین می‌تواند تلاش برای بازشناسی خود، حضور در این راهپیمایی بزرگ، تسهیل کردن سفر و خدمتگزاری برای زائران اباعبدالله و ترویج معارف اربعینی باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: پدیده اربعین را می‌توان از منظر خودسازی براساس بیانیه گام دوم، یعنی آن جنبه فکری، اعتقادی، سلوکی، اخلاقی و از نظر ارتقاء فضیلت‌ها، رشد اخلاقی و معنوی مورد بررسی قرار داد.

وی عنوان کرد: اربعین، حقیقتا یک منبع بسیار عظیم و یک یاری‌گر بی‌بدیل و یک شتاب دهنده غیر قابل تصور است؛ آن هم در این عصر دشوار، مملو از آلودگی ها، جاذبه‌های دنیایی و شیطانی که باعث توقف،رکود، تخریب مبانی فکری و ایمانی می‌شود.


خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: این جذبه بی نظیر حسینی و بعد قرار گرفتن در این خیل عاشقان در این سفر و این حرکت پیاده و قرار گرفتن در پوشش زیارت حسینی، حقیقتا برای کسی که می‌خواهد از نظر معنوی و اخلاقی پاکیزه باشد یک مطهر و پاک کننده فوق العاده است.


وی عنوان کرد: انسان مومن در این سیروسلوک خود شیعی و حسینی اش را کشف می‌کند و ماجرای حسینی را از نزدیک لمس می‌کند. این حادثه شباهت زیادی به جریان دفاع مقدس از نظر سازندگی دارد.

حجت الاسلام علی اکبری یادآور شد: راهپیمایی اربعین یک فرصت استثنایی برای تقویت بنیه سلوکی و معنوی است. از منظر تربیتی یک دستگاه تربیتی متفاوت در پرتو نهضت حسینی را در اختیار مسلمانان و مومنان قرار داده است که باید قدر آن را بدانیم.

وی تصریح کرد: از منظر جامعه پردازی آنچه در پیاده روی اربعین، اتفاق می افتد خیلی فوق العاده است مخصوصا دردهه اخیر که هرچه هم جلو آمدیم این فرصت بیشتر فراهم شده است. این سرمایه اجتماعی بسیار بزرگ و کلانی برای جامعه مسلمانان است.

حجت الاسلام علی اکبری با اشاره به دستگیری روح الله زم تصریح کرد: از اقدام شجاعانه سربازان گمنام امام زمان (عج) در بهم ریختن این شبکه عنکبوتی خطرناک صمیمانه تشکر می‌کنیم؛ انشالله این اقدام شایسته تکمیل شود و برای همه عزیزان آرزوی توفیق داریم.

وی بیان کرد: راهپیمایی اربعین یک صف‌بندی در برابر دشمنان است. در برابر قرار گرفتن دشمنان و مرزبندی با آنها است.وقتی ۳۰ میلیون نفر با فریاد لیبک به حسین در راهپیمایی عشق قرار می‌گیرند، پشت مستکبرین را می‌لرزاند. راهپیمایی اربعین به کابوس دشمنان تبدیل شده است. اغتشاشات قبل از اربعین و بایکوت خبری شما را می‌بینید.

حجت الاسلام حاج علی اکبری تصریح کرد: از منظر تمدن‌سازی و تشکیل تمدن نوین اسلامی تعبیر رهبری این است که بسط معرفت حسینی که توسط اربعین انجام می‌شود یکی از زمینه‌سازهای آن آرمان بزرگ است،افول استکبار جهانی بشارت دیگری است.

خطیب موقت نمازجمعه تهران خاطرنشان کرد: منطق اربعین اسلام را پیروز خواهد کرد. منطق اربعین منطق مقاومت، منطق امید صادق، منطق ایستادگی خستگی ناپذیر و نداشتن بن بست، منطق فتح همه جانبه، منطق مرزبندی با دشمن، منطق نترسیدن و منطق مهرورزی عاشقانه با انسان‌ها به ویژه مومنان است. این منطق ما را در خودسازی و تمدن‌سازی موفق می‌کند.

وی گفت: ستاد اربعین کشوربا نظم‌دهی، ورود و خروج و رفت و آمدها را تسهیل کرد. ما از مردم شهرهای مرزی تشکر می‌کنیم. جامعه باید از زائران امام حسین (ع) پذیرایی کند. هزاران زائر از ایران عبور می‌کند و ما باید به فکر راهکارهای جدیدی باشیم.

طبق گزارش میزان، حجت الاسلام حاج علی اکبری عنوان کرد: آموزش و پرورش اربعین را در متون درسی اضافه کند، ما از میزبان عزیز در کشور دوست و عزیزمان، عراق که از زوار به ویژه زائران میلیونی ایران پذیرایی کردند، تشکر می‌کنیم.

کد مطلب: 75557
زمان انتشار: جمعه 26 مهر 1398 - 19:34:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد