به روز شده: 5 ساعت و 41 دقیقه قبل
کد مطلب: 75610
زمان انتشار: دوشنبه 29 مهر 1398 - 14:13:13

خلیلی خبر داد: تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در دادگستری گیلان

قوه قضائیه  - نشست ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان به ریاست حجت الاسلام و المسلمین خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، حجت الاسلام و المسلمین خلیلی در این نشست با اشاره به اهمیت ایجاد شور و نشاط برای حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات تصریح کرد: مسئولین باید بسترهای افزایش مشارکت پرشور مردم را شناسایی نموده و صدا و سیما و سایر رسانه ها نیز با انعکاس عملکرد مسئولان در خنثی سازی هجمه سنگین رسانه های بیگانه که درصدد ناامیدی مردم هستند، نقش آفرینی کنند.

رئیس کل دادگستری گیلان استفاده از هر وسیله ای برای پیروز شدن در انتخابات را مذموم دانست و گفت: دستگاه قضایی با کسانی که بخواهند فضای انتخاباتی را مورد سوءاستفاده قرار داده و امنیت روانی مردم در آستانه انتخابات را خدشه دار کنند برخورد کرده و با تشکیل پرونده قضایی به تخلفات آنان در کمترین زمان رسیدگی خواهد کرد.

وی با اشاره به گردش گسترده اطلاعات در فضای مجازی و عدم امکان کنترل در انتشار آن تصریح کرد: هنر مدیریت فضای مجازی و رسالت امروز مسئولان و مدیران، هدایت و جهت دهی صحیح به اخبار و اطلاعات موثق است.

این مقام ارشد قضایی در ادامه خاطر نشان کرد: جامعه تشنه دریافت اطلاعات صحیح است و مسئولان و رسانه ها وظیفه دارند اخبار و وقایع را به درستی و به موقع انتشار دهند تا افکار، فریفته اخبار سرتاسر دروغین رسانه های بیگانه نشده و یک رقابت سالم در انتخابات به دشمنی مبدل نگردد.

حجت الاسلام و المسلمین خلیلی در پایان سخنان با اعلام اینکه شعب ویژه ای در دادگستری گیلان برای رسیدگی به جرائم انتخاباتی تعیین گردیده است ابراز داشت: دستگاه قضایی رقابت کاندیداها را تحت نظر داشته و با جدیت و قاطعیت تخلفات و جرائم انتخاباتی را تا قبل از اتمام انتخابات مورد رسیدگی قرار داده و احکام صادره را نیز به اطلاع عموم خواهد رساند.

کد مطلب: 75610
زمان انتشار: دوشنبه 29 مهر 1398 - 14:13:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری