به روز شده: 4 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 75614
زمان انتشار: دوشنبه 29 مهر 1398 - 14:48:55

ربیعی: راهپیمایی اربعین به آمریکا فهماند که نمی‌تواند با فشار اقتصادی، ملت ما را تسلیم کند

حقوق بشر  - سخنگوی دولت، گفت: مراسم معنوی اربعین پیام‌های فرهنگی، سیاسی، مذهبی روشن و جدی‌ای برای جهان داشت. مخصوصا برای آمریکا که بداند با فشار حداکثری اقتصادی نمی‌تواند ملت ما را از پای درآورد.

به گزارش میزان، علی ربیعی ظهر امروز در نشست خبری خود بیان کرد: شکوه و عظمت راهپیمایی مراسم معنوی اربعین آنچنان بود که تحسین جهانیان را برانگیخت.

وی افزود: از دست‌اندرکاران و از مسئولان اطلاع رسانی تا امنیتی این مراسم سپاسگزاری می‌کنم، در مسیر برگزاری این چنین اجتماع بزرگ بشری اقدامات بزرگی انجام شد که گاه به چشم کسی نمی‌آید؛ از آماده کردن زیرساخت‌ها تا تامین امنیت زائران در دو‌ کشور که نیاز به همکاری و تعامل سازنده وجود داشت.

سخنگوی دولت تاکید کرد: از همکاری دولت دوست و مهمان‌نوازی ملت شریف عراق سپاسگزاری می‌کنم؛ این مراسم معنوی پیام‌های فرهنگی، سیاسی، مذهبی روشن و جدی‌ای برای جهان داشت. مخصوصا برای آمریکا که بداند با فشار حداکثری اقتصادی نمی‌تواند ملت ما را از پای درآورد.

وی با بیان اینکه دولت برای برگزاری باشکوه اربعین تلاش زیادی کرد، گفت: شرایط ویزا و پرداخت وجه از سفر اربعین برداشته شد و تعداد زائران افزایش یافت و از اول محرم تا امروز ۳میلیون ۴۶۸هزار نفر به عتبات عالیات مشرف شده‌اند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: ۱۴ هزار دستگاه اتوبوس شهری و بین شهری در این مراسم زائران را جابجا کردند و ۱۵۰۰دستگاه اتوبوس به عراق فرستاده شدند و ۶ هزار کامیون وسایل موکب‌ها راجابجا کردند و روزانه یک میلیون وعده غذا و ۱۱۳ میلیون وعده در کل و ۱۵۰میلیون بطری آب به زائران قبل از ورود به عراق اختصاص یافت.

سخنگوی دولت درباره نشست بحرین و حضور رژیم صهیونیستی در نشست تامین امنیت خلیج فارس گفت: مساله اصلی این است که افرادی می‌خواهند درباره خلیج فارس تصمیم بگیرند که خود را علنا معرفی نمی‌کنند.

وی با اشاره به حضور رژیم صهیونیستی در این نشست گفت: چگونه می‌توان با کشوری که امنیت این منطقه را به خطر انداخته درباره حفظ امنیت منطقه خلیج فارس بحث کرد. ایران قابل حذف شدن در تامین امنیت منطقه نیست. علایم مثبتی را در بین کشور‌های منطقه و‌حتی کشور‌هایی که کمتر با ایران همراهی دارند برای تامین امنیت منطقه دیده‌ایم.

سخنگوی دولت درباره اقدامات دولت برای انتخابات اخیر مجلس نیز گفت: برخی اقدامات از سوی دولت و برخی هم با همکاری دیگر قوا و دستگاه‌ها را انجام خواهیم داد. امنیت انتخابات را در حد بالا تامین می‌کنیم، اساسا همه ارکان نظام هیچ گاه از انتخابات بزرگ آسیب ندیده‌اند و جمهوری اسلامی مولود انتخابات بزرگ‌بوده است.

ربیعی درباره صحت دستگیری تعدادی از افراد در نهاد ریاست جمهوری در خصوص پرونده آمدنیوز عنوان کرد: برخی آدم‌ها رکورددار تهمت زنی هستند و این باعث می‌شود اعتماد عمومی پایین بیاید، اتهام دستگیری افراد درباره آمد‌نیوز از نهاد ریاست جمهوری کذب محض است؛ از اقدامات سازمان اطلاعات سپاه در این باره تشکر می‌کنم.

سخنگوی دولت درباره ضرورت و علت بحث‌هایی که در خصوص شورای نگهبان مطرح می‌شود، آنهم با شرایط اقتصادی کنونی، گفت: بعد از تحریم‌های سخت و شکننده به یک تثبیت نسبی رسیدیم؛ اگر دولت ناکارامد بود چطور رشد صنعتی و کشاورزی داشتیم؟ با مقاومت مردم از شرایط سخت اقتصادی گذر کردیم با اینکه تورم هم به مردم فشار می‌آورد. یکی از کار‌های مهم در پیش رو هم برگشت به رشد اقتصادی است. ما بیش از ۶۰سال به درآمد‌های نفتی وابسته بودیم و امسال بودجه جاری را از نفت جدا کردیم و این از اتفاقات خوبی است که رخ داده و باز تاکید می‌کنم مردم زندگی سختی دارند.

وی درباره موضع دولت درخصوص دستگیری روح الله زم نیز اظهار کرد: دولت و رئیس‌جمهور از تلاش دستگاه‌های امنیتی که برای حفظ امنیت کشور تلاش می‌کنند، استقبال می‌کند. قطعا یکی از اهداف آن‌ها از بکارگیری این افراد، فروپاشی ذهنی در جامعه ما است، هم آقای روحانی و اعضای دولت از اقدام سپاه در دستگیری زم حمایت می‌کنند.

ربیعی درباره سرنوشت لوایح اف‌ای تی اف گفت: این لوایح مختص ایران نیست و بیشتر کشور‌های دنیا عضو آن شده‌اند، اگر در لیست سیاه قرار بگیریم، انتقال پول برای ما دشوار می‌شود، سیستم بانکی ما در خارج از کشور تعطیل می‌شود، و حتی کشور‌های همراه با ما همراهی نمی‌کنند امیدوارم با همفکری‌هایی که می‌کنیم مانع از خودتحریمی مجدد کشورمان شویم.

وی درباره بازداشت حسین فریدون گفت: دولت در فرایند پرونده حسین فریدون دخالت و‌ صحبتی در حد ساده هم نداشته؛ ما به تفکیک قوا اعتقاد داریم؛ درباره بیرون آمدن فریدون از زندان نیز اطلاعی ندارم.

ربیعی درباره بحث انتقال آب دریای خزر به سمنان گفت: رئیس‌جمهور اصراری نکردند و چیزی جز داده‌های کارشناسی را مدنظر ندارند و این موضوع از سال ۹۱ مطرح است؛ وزارت نیرو نامه به سازمان مجیط زیست نوشته است و این ماجرا حتی مربوط به چند سال قبل از این بوده است. موافقت ا‌ولیه این امر سال ۹۱ در وزارت نیرو اخذ شده است.

کد مطلب: 75614
زمان انتشار: دوشنبه 29 مهر 1398 - 14:48:55
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد