به روز شده: 9 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 75645
زمان انتشار: سه شنبه 30 مهر 1398 - 16:44:45

سرلشکر باقری: بازدارندگی ایران، مانع تهاجم دشمنان است

سرلشکر باقری: بازدارندگی ایران، مانع تهاجم دشمنان است
حقوق بشر  > ایران  - رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: اگر تهاجمی صورت نمی‌گیرد، صرفا به خاطر بازدارندگی و کارآمدی نیرو‌های مسلح ماست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح از آمادگی رزمی و توان دفاعی تیپ ۶۵ نیرو مخصوص و کلاه سبز‌های نیروی زمینی ارتش بازدید کرد. در این بازدید چند ساعته که جانشین فرمانده ارتش و فرمانده نیروی زمینی ارتش به همراه جمعی از معاونان ستاد کل نیرو‌های مسلح حضور داشتند، یگان‌های نمونه کلاه سبزه به اجرای حرکات رزمی دفاعی پرداختند.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در جمع فرماندهان و کارکنان تیپ ۶۵ نیرو مخصوص ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس وشهدای این تیپ گفت: در ارزیابی که از این تیپ به عمل آمد، رضایتمندی را در سطوح مختلف ماموریتی شاهد بوده ایم، در حال حاضر یگان‌های ارتش و نیروی زمینی از تحرک، ولایت مداری، حرکت رو به جلو و رشد شتابان و چشمگیر برخوردارند و ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز برخود لازم می‌داند حمایت‌ و پشتیبانی لازم را از این حرکت رو به جلو با سرعت مناسب ادامه دهد تا ارتش ما در قله‌هایی که مورد انتظار فرماندهی معظم کل قواست، قرار گیرد. 

وی ادامه داد: منویات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان و کارکنان سپاه پاسداران که فرمودند با وجود رضایتمندی کامل از سپاه، قانع نیستم و با همه رشدی که اتفاق افتاده است، ظرفیتی که در وجود انسان‌های مومن، متدین، انقلابی و مخلص وجود دارد، با تلاش جهادی می‌توانند به صد برابر این وضعیت فعلی دستیابی پیدا بکنند؛ در مورد نیروی زمینی و تیپ ۶۵ نیرو مخصوص هم به همین شکل است.

سرلشکر باقری تاکید کرد: فرماندهان، مدیران و رزمندگان این تیپ باید دایم وضعیت موجود خود را رصد کنند و قانع نباشند، باید احساس کنند که راه نرفته طولانی را در پیش دارند و در ابعاد مختلف خود را رشد دهند، این رشد قبل از هر چیز رشد معنوی، بصیرتی و آگاهی است.

وی با اشاره به رشد در ابعاد مختلف مانند آموزش‌های روزآمد، مهارت‌های لازم و کسب تجربه مداوم در صحنه‌های واقعی تصریح کرد: استفاده از تجارب ارزنده دیگران و تبدیل تجربه عینی به دانش مکتوب و آموزش و به روز کردن آیین نامه ها، ابعاد دیگری است که باید پیشرفت و رشد در این حوزه اتفاق بیفتد.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: اگر ملت بزرگ ایران راه سخت و طولانی را برای دستیابی به قله‌هایی که در سند چشم انداز ترسیم شده است و قله‌هایی را که در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند، باید به آن‌ها دسترسی پیدا کند؛ قبل از هر چیز داشتن بستر امن و آرام و مطمئن برای پیشرفت در همه ابعاد لازم است.

وی ادامه داد: اگر دفاع پایدار، امنیت پایدار، واقعی و دایمی در کشور وجود نداشته باشد نه امکان سرمایه گذاری و ایجاد بستر اقتصادی فراهم می‌شود و نه امکان توسعه زیرساخت ها، نه توسعه علم و فناوری.

سرلشکر باقری افزود: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در برابر این همه دشمنی و توطئه، تحریم و فشار، مسئولیت بسیار سنگینی دارند، مسئولیت برقراری امنیت پایدار، ایجاد و ارتقا بازدارندگی کارآمد و موثر در برابر این همه تهدیدی که علیه کشور وجود دارد، اگر کشور دارای امنیت است، به خاطر همین بازدارندگی است و در مورد دشمنی آمریکای جنایت کار و صهیونیسم آدم کش، هیچ تردیدی در جهان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بازدارندگی، مانع تهاجم دشمن به ایران است، گفت: اگر اتفاقی نمی‌افتد و تهاجمی صورت نمی‌گیرد، صرفا به خاطر بازدارندگی کارآمدی است که در برابر این تهدید‌ها وجود دارد، دشمن باید بداند اگر به مرز‌های میهن اسلامی تجاوزی صورت بگیرد با ملت یکپارچه و تابع رهبر که دارای نیرو‌های مسلح مقتدر و توانمندی هستند، مواجه خواهد شد و این مواجهه حتما همراه با تلفات سنگین، انهدام تجهیزات، آبروریزی سنگین خواهد بود و منفعتی که از این تهاجم خواهد برد، قابل قیاس با هزینه سنگینی که باید بپردازد، نیست.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: نیرو‌های مسلح ما در طول تاریخ و چهل سال انقلاب نشان دادند که قصد هیچگونه تهاجم و تجاوز به هیچ کشوری را ندارند، چشمداشتی به منابع و یک وجب خاک همسایگان ندارد، اما در برابر تهاجم و بدخواهی می‌ایستند و این ایستادگی را در دفاع مقدس نشان دادند.

سرلشکر باقری گفت: دوستان به ما اطمینان می‌کنند و دشمنان ما از ما وحشت دارند و باید هم به همین نحو باشد.

سرلشکر باقری در پایان با ابراز خرسندی از آمادگی رزمی توان دفاعی تیپ ۶۵ گفت؛ ان شاالله روز به روز شاهد آمادگی بیشتر تیپ ۶۵ و سایر واحد‌های ارتش باشیم و با وحدت و یکپارچگی که میان ارتش و سپاه و هماهنگی کاملی که میان قوای مسلح کشور است؛ همه دست در دست هم بتوانیم کشوری امن و آرام ایجاد کنیم تا در بستر این امنیت، کشور مسیر خود را به سوی پیشرفت و توسعه به نحو احسن ادامه دهد.

کد مطلب: 75645
زمان انتشار: سه شنبه 30 مهر 1398 - 16:44:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد