به روز شده: 5 ساعت و 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 75874
زمان انتشار: سه شنبه 14 آبان 1398 - 09:47:00

بطحایی: کیفیت مدارس دولتی مردم را به مدارس غیردولتی سوق می دهد

بطحایی: کیفیت مدارس دولتی مردم را به مدارس غیردولتی سوق می دهد
کودکان  - رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در پاسخ به این سوال که آیا فرزندان شما در مدرسه دولتی تحصیل کرده اند یا غیر دولتی بیان کرد: سه فرزند دارم و هر سه در مدرسه دولتی تحصیل کرده اند.

به گزارش میزان، پس از استعفای «سید محمد بطحایی» از وزارت آموزش‌وپرورش، سرانجام پس از مطرح شدن اسامی مختلف برای تصدی پست سرپرستی وزارت آموزش‌وپرورش؛ سرانجام در ۱۹ خرداد بود که «سید جواد حسینی» به عنوان سرپرست این وزارت خانه و انتخاب شد و حدود ۹۰ روز مسئولیت این وزارت خانه را نیز برعهده داشت؛ حسینی هم اکنون ریاست سازمان آموزش و پرورش استثنایی را برعهده دارد.

او در گفت و گو با «میزان» هرچند می گوید سه فرزندش در مدارس دولتی تحصیل کرده‌اند اما ضمن دفاع از مدارس غیردولتی، علت استقبال برخی از این مدارس را کیفیت پایین مدارس دولتی می داند!

«آیا فعالیت مدارس غیر دولتی منافی عدالت آموزشی است؟»  سید جواد حسینی پاسخ داد: «مدارس غیر دولتی منافی عدالت آموزشی نیستند و می‌توانند در جهت عدالت آموزشی باشند چرا که بار هزینه‌ای آموزش و پرورش را کم می‌کنند و برای آموزش و پرورش این امکان را به وجود می‌آورند که بیشتر در خدمت مدارس عادی دولتی باشند.»

حسینی با تاکید بر لزوم نظارت کافی بر مدارس غیر دولتی و با اشاره به تخلف حدودا یک درصدی این مدارس می‌افزاید: «۱۲ درصد دانش آموزان کل کشور در این مدارس درس می‌خوانند که برخی تخلفات نباید در نوع نگاه به این دانش آموزان تاثیر داشته باشد.»

وی با بیان اینکه مدارس غیردولتی با کیفیت در حال فعالیت هستند، عنوان می‌کند: آموزش و پرورش تلاش می‌کند که با نظارت و توانمندسازی این مدارس، باری را از دوش دولت بردارد.

کیفیت مدارس دولتی مردم را به مدارس «غیردولتی» سوق می دهد/ کسی را برای ثبت نام مجبور نمی کنند!

سرپرست پیشین وزارت آموزش و پرورش با اشاره به داوطلبانه بودن ثبت نام دانش آموزان در این مدارس، تاکید کرد: هیچکس اولیا را مجبور به ثبت نام در این مدارس نکرده است، ولی کیفیت مدارس دولتی باعث می‌شود مردم به سمت این مدارس سوق پیدا کنند.

توسعه مدارس غیر دولتی کمک به عدالت آموزشی است!

حسینی با بیان اینکه مدارس غیردولتی به آموزش و پرورش کمک می‌کند تا کیفیت مدارس دولتی را بالاتر ببرد، افزود: توسعه مدارس غیر دولتی به نظر من کمک به عدالت آموزشی است.

سه فرزندم در مدارس دولتی تحصیل کرده اند!

سرپرست سابق وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در خاتمه گفت وگوی خود در پاسخ به این سوال که آیا فرزندان شما در مدرسه دولتی تحصیل کرده اند یا غیر دولتی بیان کرد: سه فرزند دارم و هر سه در مدرسه دولتی تحصیل کرده اند.

کد مطلب: 75874
زمان انتشار: سه شنبه 14 آبان 1398 - 09:47:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب