به روز شده: 1 ساعت و 30 دقیقه قبل
کد مطلب: 75879
زمان انتشار: سه شنبه 14 آبان 1398 - 11:33:22

روحانی: از فردا گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای را بر می‌داریم

روحانی: از فردا گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای را بر می‌داریم
حقوق بشر  > ایران  - رئیس جمهور گفت: تاکنون ۳قدم را برای کاهش تعهدات برجامی برداشته‌ایم. امروز گام چهارم را اعلام می‌کنیم. امروز به سازمان انرژی اتمی ابلاغ خواهم کرد که از فردا گام جدید را بردارد.

به گزارش میزان، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم افتتاح «کارخانه نوآوری آزادی»، گفت: برای من بسیار افتخارآمیز هست که امروز وارد یک مرحله نو شدیم.
وی افزود: آغاز تحولات سخت است؛ البته شرایط زمانه خودش را تحمیل می‌کند. رودخانه‌ای که در جریان است شما را با خودش می‌برد البته می‌توان رودخانه را هدایت کرد.
 
رئیس جمهور تاکید کرد: در این تحریم‌ها تسلیم نشدیم و نخواهیم شد؛ تحریمی خطرناک است که منجر به تسلیم شود. سخت‌ترین شرایط را در سال‌های ۹۷ و ۹۸ داشتیم؛ اما توانستیم کمی از مشکلات را از بین ببریم. آن چیزی که زشت و بد است تسلیم و پذیرش حقارت است.
 
وی اظهار داشت: تاکنون ۳قدم را برای کاهش تعهدات برجامی برداشته‌ایم. امروز گام چهارم را اعلام می‌کنیم. امروز به سازمان انرژی اتمی ابلاغ خواهم کرد که از فردا گام جدید را بردارد.
 
رئیس جمهور ادامه داد: پیشاپیش به همه اعلام می‌کنیم فعالیت جدید ما هم تحت نظارت آژانس خواهد بود؛ گام چهارم مانند سه گام قبلی قابل بازگشت است و اگر آن‌ها به تعهدات برگردند ماهم برمی‌گردیم.
 
روحانی گفت: گامی که از فردا آغاز می‌کنیم در فردو خواهد بود؛ ۱۰۴۴ سانتریفیوژ در فردو داریم؛ قرار ما این بود که گاز به این‌ها تزریق نشود؛ گام چهارم ما آغاز گازدهی به سانتریفیوژ‌ها در فردو خواهد بود. حساسیت آن‌ها نسبت به فردو را می‌دانیم؛ هروقت به تعهدات برگردند گازدهی قطع می‌شود.

 

کد مطلب: 75879
زمان انتشار: سه شنبه 14 آبان 1398 - 11:33:22
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد