به روز شده: 1 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 75953
زمان انتشار: دوشنبه 20 آبان 1398 - 13:03:20

توسلی زاده: دستگاه قضایی در مقابل هر گونه خدشه بر آرامش مردم می ایستد

قوه قضائیه  - رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه هشدار داد: هر کس که در این استان در ساختار قانونی زندگی می کند باید در کمال آرامش باشد و دستگاه قضائی در مقابل هر گونه اخلال و خدشه بر این آرامش خواهد ایستاد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمانشاه ، توسلی زاده در جمع فعالان اقتصادی استان گفت اعتقادی به کار نمایشی و بی نتیجه ندارم و معتقدم که باید در هر عملی به دنبال نتیجه موثر در بهبود و ارتقای شرایط موجود باشیم.

 

وی خطاب به فعالان اقتصادی افزود: نقطه نظرات و خواسته های شما را به دقت شنیدم و یادداشت کردم و حتما به مقتضای قوانین به این خواسته ها دقت عملی خواهیم داشت و بدانید قدر کار و ارزش فعالیت و حوزه خدماتی شما را می دانیم.

 

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه به اقتصاد و مبانی تئوریک آن در مکاتب مختلف اشاره کرد و با نگاهی تطبیقی به این مبانی در قیاس با دین مبین اسلام عنوان داشت کاملترین ، انسانی ترین و کارآمدترین آنها نگاهی است که اسلام به مقولات اقتصادی و مالکیت دارد.

 

وی یادآور شد: سعی جدی داریم که دسترسی مردم به ما برای احقاق و شنیدن صدایشان حداکثری باشد و باور داریم که همواره وقتی امور به خود  مردم واگذار شود نتیجه مثبتی داشته است و به همین دلیل معتقدیم در بخشهای مختلف اجتماعی باید از ظرفیت حصول سازشی غفلت نکنیم و در این راستا می خواهیم که اختلافات صنفی در خود اصناف به حل و فصل برسد و دستگاه قضائی آخرین گزینه باشد.

 

این مقام قضایی کرمانشاه گفت: هر کس که در این استان در ساختار قانونی زندگی می کند باید در کمال آرامش باشد و ما با جدیت به این مقوله اعتقاد داریم که این آرامش عمومی زمینه توسعه انسانی و اجتماعی است و حتما دستگاه قضائی در مقابل هر گونه اخلال و خدشه بر این آرامش خواهد ایستاد. بر هم خوردن این امنیت فساد زاست و فساد سرمایه ها و منابع را فاسد می کند تولید را ، رشد را و تعالی را فشل و ضعیف می کند.

 

عالی ترین نماینده قوه قضائیه در استان افزود بهره مندی از ظرفیت داوری و برکات این نهاد را در بدنه تعاونی ها و واحدها ی تولیدی و ... را در ملاحظات دستگاه قضائی دنبال خواهیم کرد.

 

وی عزم دستگاه قضائی استان را برای کمک به تولید و کارآفرینی در طول عزم عظیم قوه قضائیه دانست که ملهم از سند تحول این قوه در برنامه ریاست معظم قوه قضائیه است که موید مقام عظمای ولایت است..

 

توسلی زاده به ضرورت تسهیل روند اجرائی و اداری در امر تولید تاکید کرد و گفت در صددیم در جلسه ای درجمع مدیران  استان این دستگاهها را به انجام بهینه وظایف تشکیلاتی  خود توجه دهیم و در همین جا تاکید می کنم دستگاه هایی که نقصان انجام وظیفه دارند چه در حوزه فعل و چه ترک فعل مورد تعقیب قرار گیرند. مگر می شود امور اراضی تعلل کند و یک فرایند ساده کاری را که مدیریت منابع تحت اختیار خود ماست با غفلت و تعلل تبدیل به یک چالش قضائی و هزینه ساز کند.

 

وی این مثال را به همه حوزه تسرّی داده و خواستند که همه بخشهای اجرائی و اداری نسبت به وظایف خود حساس باشند چرا که هیچگونه تسامحی با کسانی که مانع تراشی های بی مورد و غیر قانونی در مسیر تولید نداشته باشند نخواهیم داشت.

کلید واژه: قوه قضائیه
کد مطلب: 75953
زمان انتشار: دوشنبه 20 آبان 1398 - 13:03:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری