به روز شده: 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 75986
زمان انتشار: سه شنبه 21 آبان 1398 - 15:44:42

رهایی قاتل از قصاص با مصالحه دو طایفه در زاهدان

قوه قضائیه  -  حجت الاسلام حمید رضا بندانی گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شماره ۱۹ زاهدان، درگیری بین دوطایفه که بر اثر وقوع یک فقره قتل عمدی شدت گرفته بود به سازش ختم شد و مقتول از قصاص رهایی یافت.

به گزارش میزان،رئیس شورا‌های حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر وقوع یک فقره قتل، اختلاف و درگیری بین دوطایفه در سیستان و بلوچستان شدت گرفته بود که با تلاش اعضای شورای حل اختلاف به سازش ختم شد و قاتل از قصاص رهایی یافت.


وی افزود: پس از دستگیری متهم، اولیای دم شکایت خود را علیه متهم اعلام و قصاص وی را خواستار شدند دادگاه نیز با توجه به اقرار متهم، اتهام را محرز و مسلم دانست و وی را به قصاص نفس محکوم می‌کند.

بندانی ادامه داد: پرونده از واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب زابل به شورای حل اختلاف شماره ۱۹ زاهدان برای صلح و سازش ارسال که با ارجاع پرونده اقدامات لازم برای جلب رضایت از شاکی آغاز شد و جلسه فوق العاده در شورای حل اختلاف شماره ۱۹ زاهدان برگزار و طرفین توافق کردند که مذاکرات برای جلب رضایت ادامه یابد.
 

وی گفت: در جلسه ای که با  دعوت از اولیای دم صورت گرفت  مباحثی در زمینه مزایای گذشت و نتایج و تاثیر آن در جامعه مطرح شد که با توجه به اینکه محل سکونت اولیای دم در شهرستان زابل بود جلسه مردمداری با حضور معتمدان، بزرگان و ریش سفیدان طوایف برگزار شد و اولیای دم با حضور در دفترخانه اسناد رسمی زابل رضایت خود را اعلام و ثبت کردند.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: اصلاح و آشتی بین مومنان بزرگ‌ترین پاداش را نزد خداوند متعال و آثار و برکات فراوانی برای جامعه به دنبال خواهد داشت که شورا‌های حل اختلاف در تلاش هستند تا زمینه صلح و سازش را در اختلاف‌ها و مشکلات فراهم کنند.
کد مطلب: 75986
زمان انتشار: سه شنبه 21 آبان 1398 - 15:44:42
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری