به روز شده: 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 76074
زمان انتشار: دوشنبه 27 آبان 1398 - 13:50:16

اقدام جدید دولت بحرین علیه علماء؛ دعا برای آزادی زندانیان ممنوع است

اقدام جدید دولت بحرین علیه علماء؛ دعا برای آزادی زندانیان ممنوع است
حقوق بشر  > جهان  - بزرگ‌ترین جمعیت سیاسی معارض در بحرین، از افزایش فشار دولت بر علمای دینی این کشور خبر داد و گفت، حتی دعا کردن برای آزادی زندانیان سیاسی نیز از نظر دولت ممنوع است.

به گزارش فارس، جمعیت «الوفاق» بحرین، امروز دوشنبه، از تهدید تعدادی از علمای شیعه از جانب دولت بحرین و دستگاه‌های امنیتی این کشور خبر داد.

طبق بیانیه الوفاق، دلیل تهدید علمای بحرینی به سبب دعا برای آزادی فرزندانشان و خانواده‌هایی است که به عنوان زندانی سیاسی در زندان‌های این کشور به سر می‌برند.

به گزارش وبگاه خبری «مرآه البحرین»، جمعیت الوفاق در این بیانیه ضمن انتقاد از چشم‌پوشی سازمان ملل بر «حقیقیت وحشتناک زندگی مردم بحرین» اعلام کرد که «بازرسان وزارت کشور و دستگاه‌های امنیتی بحرین... شماری از علما را از دعای بعد از نماز و هر آنچه به آزادی و امنیت کشور و بویژه زندانیان سیاسی مرتبط باشد... منع کرده‌اند».

در همین ارتباط و در خصوص با اقدامات دولت علیه روحانیون بحرینی، رسانه‌های این کشور خبر دادند که هفته گذشته، مدیریت زندان مرکزی «جو»، شیخ «زهیر عاشور» از علمای دینی این کشور را که سال ۲۰۱۳ به «حبس ابد» محکوم کرده بود، به سلول انفرادی منتقل کرده است.

جمعیت الوفاق در ادامه بیانیه، با بیان اینکه «رژیم با استفاده از ابزارهای سرکوب تمام روزنه‌ها را بسته» و «حق آزادی بیان و تظاهرات را سلب کرده» تأکید کرد: رژیم، بحرین را به زندانی بزرگ تبدیل کرده است؛ زندانی که هیچ کس در آن نمی‌تواند حتی یک کلمه بر زبان بیاورد».

در این بیانیه‌ همچنین ضمن انتقاد شدید از «سرکوب، کشتار، شکنجه،‌ اخاذی و تجاوزهای روزانه و بی‌وقفه» عناصر دولت، هدف آنان را «خاموش کردن نفس‌های مردم» دانست و افزود: جلوگیری از دعا برای بازداشت‌شدگان گامی است پیشرفته به حجم و اندازه همان سرکوب‌هایی که هدفشان پنهان کردن خواسته‌های بحرینیان از جهانیان بود».

به گفته این جمعیت بحرینی، «بیش از هشتاد درصد شهروندان بحرینی مشتاق آزادی هستند و اگر روزنه‌ای برای این افراد گشوده شود، به میادین و خیابان‌ها خواهند ریخت و به صورت مسالمت‌آمیز خواستار حقوق عادلانه خود خواهند شد».

طبق گزارش‌های خبری در بحرین، بعد از آغاز اعتراضات در این کشور در سال ۲۰۱۱، حدود پنج هزار بحرینی به دلیل بیان آرای سیاسی بازداشت شده و در زندان‌های این کشور به سر می‌برند.

 

کلید واژه: بحرین
کد مطلب: 76074
زمان انتشار: دوشنبه 27 آبان 1398 - 13:50:16
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد