به روز شده: 1 ساعت و 56 دقیقه قبل
کد مطلب: 76097
زمان انتشار: سه شنبه 28 آبان 1398 - 15:58:25

سومین دادگاه متهمان قاچاق ارز و پولشویی در مشهد/محاکمه متهمی که همدستانش او را سر باند می‌شناختند

سومین دادگاه متهمان قاچاق ارز و پولشویی در مشهد/محاکمه متهمی که همدستانش او را سر باند می‌شناختند
قوه قضائیه  - سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده قاچاق کلان ارز و پولشویی در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران در نظام اقتصادی در مشهد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده قاچاق کلان ارز و پولشویی در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران در نظام اقتصادی در مشهد به ریاست قاضی منصوری برگزار شد.

با آغاز جلسه به ریاست قاضی سید هادی منصوری. تذکرات قانونی لازم به شهروندان و اصحاب رسانه و مطبوعات حاضر در جلسه دادگاه ارائه و از متهمین خواسته شد تا به بیان حقیقت بپردازند.

با قرائت کیفرخواست متهم حمید خالقی فرزند محمدحسین توسط نماینده مدعی العموم، نامبرده به دستور رئیس جلسه در جایگاه متهم قرار گرفته و به دفاع از خود پرداخت.

متهم حمیدخالقی مطابق کیفرخواست صادره توسط دادستانی مرکز خراسان رضوی، با مشارکت دراخلال عمده در نظام اقتصادی کشور ازطریق قاچاق شبکه‌ای و سازمان یافته ارز وپولشویی از سند مجعول استفاده کرده است.

پس از بیان بخشی از اظهارات متهم سوم، نماینده مدعی العموم از متهم حمیدخالقی خواست تا با توجه به مستندات موجود در پرونده از اتهامات منتسب به خود دفاع کند و حقایق را بگوید.

نماینده مدعی العموم گفت: همدستان نامبرده، وی را به عنوان سرباند تلقی می‌کردند و حتی برای وی پاسپورت خارجی تهیه می‌کنند. ارتباط وی با اتباع بیگانه احراز شده است.

وی ادامه داد: نامبرده ارز‌ها را از صرافی‌های داخلی تهیه و به عوامل خارجی تحویل می‌داده است.

باتوجه به مطالب منتشر شده و مستندات ارائه شده توسط نماینده مدعی العموم در مورد متهم سوم پرونده، با اجازه رئیس جلسه، فیلم اظهارات و اقاریر متهم در صحن علنی دادگاه پخش شد.

پس از اظهارات متهم سوم و پخش فیلم اظهارات وی، وکیل مدافع متهم حمیدخالقی به دفاع از موکل خود پرداخت.

رییس دادگاه در این هنگام از متهم و وکیل وی خواست تا ضمن رعایت نظم و قانون، از اتهامات منتسبه دفاع کرده و از ورود به حاشیه خودداری کنند.

پس از اتمام اظهارات و مدافعات متهم سوم و وکیل مدافع وی، رییس دادگاه از امیرطلوع شیخ زاده یزد فرزند علی اصغر خواست تا ضمن قرار گرفتن در جایگاه متهم از خود دفاع کند.

همزمان با قرائت کیفرخواست متهم چهارم، نماینده دادستان گفت:متاسفانه متهم نامبرده مانند متهم سوم، همکاری نداشته و رسیدگی را با اطاله مواجه کرده است.

میرطلوع شیخ زاده یزد طبق کیفرخواست صادره از ناحیه دادستانی مرکز خراسان رضوی، متهم به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق شبکه‌ای و سازمان یافته ارز، متهم است و به پولشویی نیز مبادرت نموده است.

طبق مستندات ارائه شده توسط نماینده دادستان،  متهم چهارم عوامل قاچاق ارز ارتباط داشته و پس از جمع آوری ارز بازار داخلی با استفاده از اتباع خارجی و پرداخت وجه به آن‌ها، ارز‌ها را منتقل می‌کرده است.

نماینده دادستان در واکنش به اظهارات متهم سوم و چهارم و عدم بیان حقایق توسط نامبردگان، علی رغم اظهارات قبلی شان و مستندات موجود، از دادگاه خواست تا در صورت صلاحدید قرار کیفری این متهمان را تشدید نماید.
مدیریت روابط عمومی وارتباطات دادگستری خراسان رضوی

نماینده دادستان گفت: ما طبق قانون مکلف به رعایت موازین شرعی و قانونی بوده و به دنبال دفاع از حقوق عامه هستیم و اقدامات مجموعه قضایی نیز بر همین اساس ساماندهی می‌شود.

پس از بیان اظهارات نماینده دادستان رییس دادگاه از وکیل مدافع متهم چهارم خواست تا به دفاع از موکل خود بپردازد.

طبق گزارش میزان، پس از دفاع وکیل مدافع متهم امیرطلوع شیخ زاده، نماینده مدعی العموم خطاب به متهم و وکیل وی گفت: فرار از واقعیت‌ها هیچگونه کمکی به هیچ متهمی نم‌یکند. مستندات اقدامات غیرقانونی صورت پذیرفته، موجود است. از متهمین می‌خواهیم تا از فرصت برگزاری این دادگاه استفاده کرده و در واقع با بیان صادقانه، به خودشان کمک نمایند.

ربیس دادگاه خطاب به حاضران گفت: به لحاظ طولانی شدن جلسه و رعایت حال متهمین ادامه رسیدگی به روز آینده موکول می‌شود.

 

کد مطلب: 76097
زمان انتشار: سه شنبه 28 آبان 1398 - 15:58:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری