به روز شده: 2 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 76110
زمان انتشار: چهارشنبه 29 آبان 1398 - 11:34:55

تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در البرز

تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در البرز
قوه قضائیه  -  محمودخانی گفت: یک شعبه در دادسرا و یک شعبه نیز در دادگستری شهرستان البرز برای رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی برحسب ویژه انتخاباتی تعیین شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمود محمودخانی رییس دادگستری شهرستان البرز در نشست پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی این شهرستان گفت: امنیت و سلامت انتخابات باید هدف همه دستگاه‌ها و مردم باشد.

وی ادامه داد: برگزاری انتخابات پرشور، سالم، توام با آرامش و امنیت و با حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رای برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار دارای اهمیت است، زیرا دشمنان نظام همیشه با سیاه نمایی و دروغ پردازی خواسته اند حضور پرشور مردم را کمرنگ نشان داده و با انواع حیله ها، توطئه‌ها و فتنه‌ها مانع حضور مردم در انتخابات شوند، اما مردم ایران اسلامی پای آرمان‌های خود ایستاده اند و با حضور خود توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده‌اند.

وی افزود: مقام معظم رهبری نیز همیشه تاکید داشته اند که انتخابات باید پرشور و در سلامت و امنیت کامل برگزار شود و وظیفه همه ما این است که با عملکرد مثبت خود حضور مردم در انتخابات را حداکثری کنیم.

محمودخانی خاطرنشان کرد: در سال جاری برای اولین بار دادستان به عنوان مدعی العموم در هیات اجرایی شهرستان حضور خواهد داشت و همین موضوع تضمین کننده سلامت انتخابات و ضمانت اجرای صحیح قانون خواهد بود.

رییس دادگستری شهرستان البرز تاکید کرد: تاثیر فضای مجازی در برگزاری انتخابات گسترده و حساس است و می‌تواند کارکرد‌های مثبت و منفی گوناگونی در فضای حقیقی انتخابات داشته باشد به همین خاطر رصد فضای مجازی بسیار دارای اهمیت است و دستگاه قضایی و نهاد‌های امنیتی و اطلاعاتی نسبت به رصد و کنترل این فضا باید تلاش مجدانه‌ای داشته باشند تا از ایجاد تنش در سطح جامعه جلوگیری شود.

وی گفت: انتظار از فعالان فضای مجازی این است که با قوانین این حوزه آشنا شوند تا خدایی ناکرده افراد به دلیل عدم اطلاع و آشنایی به قانون دچار مشکل نشوند.

محمود محمودخانی در ادامه اظهار داشت: اموال و امکانات عمومی و دولتی که در اختیار دستگاه‌ها مختلف قرار دارد نباید مورد سوء استفاده قرار گیرد و یا به نفع کاندیدا‌ها استفاده شود و در صورت مشاهده برخورد بدون اغماض قضایی صورت خواهد گرفت و همه باید تلاش کنیم تا هیچ شائبه جانبدارانه‌ای در برگزاری انتخابات ایجاد نشود.

این مقام قضایی تصریح کرد: تبلیغات انتخاباتی باید در چهارچوب قانون صورت گیرد و انتظار این است که کاندیدا‌ها به نکات مثبت خود اشاره کنند و برنامه‌های آینده خود را ارائه دهند و به طرفدارانشان نیز این مطلب را تذکر دهند و بر اساس موازین قانونی رفتار کنند.

محمودخانی تاکید کرد: تخلفات انتخاباتی در دوره‌های گذشته باید مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لازم تذکرات و هشدار‌های لازم به اشخاص مختلف داده شود تا با نگاه پیشگیرانه به استقبال برگزاری انتخابات پیش‌رو برویم.

رییس دادگستری شهرستان البرز در پایان اظهار داشت: یک شعبه در دادسرا و یک شعبه نیز در دادگستری شهرستان البرز برای رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی برحسب ویژه انتخاباتی تعیین شده اند.

کد مطلب: 76110
زمان انتشار: چهارشنبه 29 آبان 1398 - 11:34:55
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری