به روز شده: 1 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 76122
زمان انتشار: چهارشنبه 29 آبان 1398 - 14:06:21

حجت الاسلام اکبری: تمام بخش‌های دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری اجرایی و عملیاتی شود

قوه قضائیه  - حجت‌الاسلام و المسلمین اکبری گفت: همه تلاش همکاران قضایی باید افزایش آزادی زندانیان و کاهش ورودی به زندان باشد و با استناد به ظرفیت‌های قانونی تا جایی که ممکن است از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده شود.

به گزارش میزان، حجت الاسلام و المسلمین اکبری بیان کرد: همه تلاش ما و مجموعه همکاران قضایی باید افزایش آزادی زندانیان و کاهش ورودی به زندان باشد و با استناد به ظرفیت‌های قانونی تا جایی که ممکن است از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده شود.

مقام عالی قضایی استان مازندران افزود: در جهت ساماندهی زندانیان و پیشبرد بهتر اهداف کاهش جمعیت کیفری، لازم است تا با نظارت دقیق سیستمی، شعباتی که بیشترین آمار جایگزین حبس را داشته‌اند، شناسایی و مورد تشویق قرار گیرند.

رییس کل دادگستری استان مازندران با اشاره به بازدید رییس شورای حل اختلاف از شعب شورای حل اختلاف مستقر در زندان که منجر به صلح و سازش ۹ قصاص در ماه‌های گذشته شد، افزود: امیدواریم با بهره‌گیری و فعال‌سازی شعب صلحی و افزایش چشمگیر در صلح و سازش، تحول خوبی در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها داشته باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین اکبری تصریح کرد: باید تفکیک زندانیان شورای حل اختلاف به صورت دقیق صورت گیرد و کسانی که تنها برای ناتوانی از پرداخت ۲۰ میلیون تومان در زندان هستند، شناسایی و به شورای حل اختلاف و ستاد دیه معرفی تا با کمک شعب صلحی و ستاد دیه اقدامات موثری در خصوص آزادی مددجویان صورت گیرد.

رییس دادگستری استان مازندران، بازدید از زندان‌ها توسط مسئولان را بسیار موثر ارزیابی و تصریح کرد: خوشبختانه در یک ماه گذشته، بازدید قضات از وضعیت زندان‌ها افزایش داشته؛ اما باید بازدیدهای مستمر و جدی در دستور کار دادستان‌ها و روسای حوزه‌های قضایی قرار گیرد تا شاهد آزادی بیشتر زندانیان مستحق باشیم.

وی همچنین تاکید کرد: به زودی با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از تمامی زندانهای استان بازدید و به صورت چهره به چهره و از نزدیک درجریان مشکلات و کمبودهای زندانیان قرار خواهیم گرفت.

رییس کل دادگستری استان مازندران در ادامه به آرای مجازات‌های جایگزین حبس اشاره کرد و افزود: ما در بعضی از شهرستان‌ها شاهد صدور آرای مناسب مجازاتهای جایگزین حبس، توسط قضات هستیم که این امر نیز شناسایی و رصد شده است و اقدامات خوبی در خصوص تشویق این قضات انجام خواهد گرفت. 

عالی ترین مقام قضایی استان مازندران با اشاره به بحث آزادی‌های مشروط تصریح کرد: باید در این حوزه به گونه‌ای برنامه‌ریزی و مدیریت شود تا این مهم با جدیت و در کمترین زمان ممکن صورت گیرد.

کلید واژه: قوه قضائیه
کد مطلب: 76122
زمان انتشار: چهارشنبه 29 آبان 1398 - 14:06:21
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری