به روز شده: 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 76203
زمان انتشار: سه شنبه 5 آذر 1398 - 10:35:37

مدیر دیده‌بان حقوق بشر در فلسطین: اخراج من از اسرائیل ۵۳ سال اشغالگری را نشان می‌دهد

مدیر دیده‌بان حقوق بشر در فلسطین: اخراج من از اسرائیل ۵۳ سال اشغالگری را نشان می‌دهد
حقوق بشر  > جهان  - مدیر دفتر دیده بان حقوق بشر در اسرائیل و فلسطین اعلام کرد که تصمیم تل‌آویو برای اخراج وی ۵۳ سال اشغالگری اسرائیل را نشان می‌دهد.

 

 

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، عمر شاکر، مدیر دفتر دیده بان حقوق بشر در اسرائیل و فلسطین قبل از اینکه به فرودگاه بن گورین برود و از اسرائیل خارج شود، گفت: امروز ۵۳ سال از اشغالگری شنیع اسرائیل و تلاش‌های زیاد برای ساکت کردن دیده بان حقوق بشر و جنبش‌های حقوق بشری را می‌بینیم.

وی گفت: جهان می‌بیند که اسرائیل با این پرونده چگونه برخورد می‌کند. میزان تأیید و نامه‌هایی که از اتحادیه اروپا و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل و نهادهای مدنی جهانی و اسرائیلی و فلسطینی دریافت کرده‌ایم همگی این حقیقت را نشان می‌دهند که اسرائیل حمله به جنبش حامی حقوق بشر را افزایش داده است. این وضعیت همچنین دشوارهایی را که مدافعان حقوق بشر با آن مواجهند نشان می‌دهد.

شاکر گفت: تقریبا هر روز به مدافعان حقوق بشر فلسطینی و اسرائیلی افترا بسته می‌شود. اسرائیلی‌ها به عدم حمایت از کشورشان و خیانتکار بودن متهم می‌شوند اما فعالان حقوقی فلسطینی وضعیتشان خیلی بدتر است. آن‌ها با اتهامات جنایی مواجهند.

وی گفت: مهم‌ترین مساله این است که اقدامات اسرائیل ۵۳ سال مستمر از اشغالگری را نشان می‌دهد که پایان پذیر نیست و شامل تبعیض نژادی و سرکوب و نقض حقوق مردم فلسطین است. جامعه جهانی باید روشی را که جامعه جهانی با این پرونده برخورد می‌کند، تغییر دهد. تا زمانی که برای نقض حقوق بشر هیچ مجازاتی در نظر گرفته نمی‌شود و نقض‌کنندگان از مصونیت برخودارند شاهد نقض‌های بیشتری علیه مدافعان حقوق بشر خواهیم بود.

عمر شاکر تأکید کرد: فردا شاهد اتهامات و پیگردهای قضایی خواهیم بود. امروز اتهامات درباره حمایت از تحریم اسرائیل است فردا کسانی که از دادگاه کیفری می‌خواهند تحقیقات انجام دهند تحت پیگرد قرار می‌گیرند. بعدا اشغالی خواندن کرانه باختری یا غیرقانونی خواندن شهرک‌سازی‌ها ممنوع می‌شود و اوضاع به همین گونه پیش خواهد رفت. ما به موضع جدیدی از سوی جامعه جهانی نیاز داریم.

کد مطلب: 76203
زمان انتشار: سه شنبه 5 آذر 1398 - 10:35:37
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد