به روز شده: 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 76314
زمان انتشار: دوشنبه 11 آذر 1398 - 15:47:59

مرادی تأکید کرد: ضرورت اجرای دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها در خوزستان

قوه قضائیه  -  رئیس کل دادگستری استان خوزستان بر ضرورت اجرای دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی که به همراه قائم مقام و معاونین قضایی خود و معاونین دادستان عمومی و انقلاب دادسرای مرکز استان، در این جلسه حضور داشت، اظهار کرد: اجرای دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها از جمله سیاست های مدون رئیس قوه قضائیه و یکی از برنامه های مهم دادگستری استان در راستای رسیدگی به وضعیت زندانیان است.

وی ادامه داد: جمعیت کیفری استان خوزستان رقم قابل توجهی دارد که زیبنده این استان و مردم آن نیست.

حجت الاسلام و المسلمین مرادی با تاکید بر ضرورت تسهیل در کاهش ورودی پرونده ها و اقدامات پیشگیرانه، گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و مجموعه سیاست های دستگاه قضایی، وظایف قضات در برابر اجرای این دستورالعمل، بسیار سنگین و خطیر است و دغدغه اصلی دستگاه قضایی نیز باید اجرای این دستورالعمل باشد.

وی همچنین حضور کاربردی دادیاران ناظر زندان و دادیاران اجرای احکام در جمع زندانیان به منظور رسیدگی به وضعیت آنان را مهم برشمرد و تاکید کرد: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان با تشکیل کمیته های تخصصی در خصوص کاهش جمعی کیفری استان، اقدامات علمی و فنی متناسبی را به ویژه در خوص زندانیان تحت قرار، به عمل آورده اند.

همچنین در این جلسه، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان و ناظر بر دادسراهای عمومی و انقلاب استان، با اشاره به اهمیت اجرای این دستورالعمل، به گوشه هایی از خدمات ارائه شده در این خصوص اشاره کرد.

علی افتخاری در ادامه برنامه های دادگستری خوزستان، سیاست های اجرایی رئیس کل این دادگستری و روند اجرایی این دستورالعمل را تشریح و گزارشی از اقدامات اداره کل زندان های استان را نیز ارائه نمود.

بابایی، مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان خوزستان نیز در این جلسه، از وضعیت زندان های استان خوزستان، پرونده ها و نوع اتهام آنان و تعداد زندانیان تحت قرار و محکومان، گزارشی ارائه کرد.

کلید واژه: قوه قضائیه - زندان
کد مطلب: 76314
زمان انتشار: دوشنبه 11 آذر 1398 - 15:47:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری