به روز شده: 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 76316
زمان انتشار: دوشنبه 11 آذر 1398 - 16:57:54

رئیس کل دادگستری استان مرکزی: حقوق کودکان در فضای مجازی ضایع شده است

کودکان  - رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: فضای مجازی تا چه اندازه حقوق کودکان را زیر پا گذاشته، اما چه کرده‌ایم برای جلوگیری از این تضییع حقوق، دادستان کل باید ورود کند، لازم است حق و حقوق کودکان از جنایتکاران امروز ستانده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان مرکزی، حجت‌الاسلام قاسم عبداللهی در نخستین کنفرانس تخصصی حقوق کودک در استان مرکزی با اشاره به مشکل جامعه امروز در حوزه حقوق کودک اظهار داشت: مشکل جامعه ما این است که اصلا نمی‌دانیم حقوق کودک چیست، وقتی حقوق کودک را ندانیم چگونه می‌توانیم آن را رعایت کنیم.

 

وی افزود: روش و نگاه ما به حقوق کودکان نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورها صحیح نیست، برای مثال تعریف مشخصی در حقوق از نگهداری نداریم.

 

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: والدینی که کانون خانواده را به هم می‌زنند چگونه می‌توانند حقوق طفل را رعایت کنند، درنظر گرفتن دادگاه اختصاصی برای کودکان دردی را دوا نمی‌کند باید نگاه خود به این موضوع را عوض کنیم.

 

وی بیان کرد: باید چالش‌ها و صدمات را محاسبه کنیم، نگاه‌هایمان را باید تغییر دهیم، برای مثال دادن مهرالمثل به دختری که مورد تجاوز قرار گرفته چه فایده‌ای برای او دارد.

 

عبداللهی ادامه داد: از طرفی اکثر مجرمان افرادی هستند که در کودکی مورد اذیت و آزار قرار گرفته‌اند، متاسفانه کوچک‌ترین ماده‌ای در حمایت از بزه‌دیده وجود ندارد.


وی عنوان کرد: فضای مجازی تا چه اندازه حقوق کودکان را زیر پا گذاشته از بلوغ زودرس تا گرایش به تجاوز و غیره اما چه کرده‌ایم برای جلوگیری از این تضییع حقوق، دادستان کل باید ورود کند، لازم است حق و حقوق کودکان از جنایتکاران امروز ستانده شود.

 

این مقام قضایی دادگستری استان مرکزی افزود: وقتی نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که اقدامات انجام شده به اندازه یک در یک میلیونم هم نیست و حمایت‌ها تنها به بالا و پایین بردن اعداد خلاصه شده است.

کد مطلب: 76316
زمان انتشار: دوشنبه 11 آذر 1398 - 16:57:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب