به روز شده: 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 76476
زمان انتشار: چهارشنبه 20 آذر 1398 - 11:25:53

رئیس سازمان ثبت اسناد خبر داد: بررسی لایحه ثبت شرکت های دانش بنیان و نوآورانه در دولت

رئیس سازمان ثبت اسناد خبر داد: بررسی لایحه ثبت شرکت های دانش بنیان و نوآورانه در دولت
قوه قضائیه  - رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه ثبت شرکتهای دانش بنیان و نوآورانه در دولت خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ذبیح الله خدائیان، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دستاوردها و مشکلات حوزه اقتصاد شرکتهای دانش بنیان و نوآورانه گفت: شرکت های دانش بنیان نقش مهمی در رشد و توسعه جوامع دارند و به تعبیر رئیس قوه قضائیه، این شرکت ها عنصر پیشران و پیش برنده اقتصاد جامعه هستند.

معاون رئیس قوه قضائیه افزود: سازمان ثبت اسناد واملاک کشور در دو حوزه ثبت شرکت ها و مالکیت معنوی اقدامات حمایتی را از شرکت های دانش بنیان و نوآورانه انجام داده است.

وی با اشاره به اقدامات سازمان ثبت اسناد در حوزه ثبت شرکت ها ادامه داد: هر شرکت یا کسب و کاری برای فعالیت نیاز به شخصیت حقوقی دارد که با ثبت این شرکت موضوع مذکور محقق می شود، بر این اساس تلاش شده با ایجاد یک فرآیند الکترونیکی و سیستمی ثبت شرکت های دانش بنیان تسهیل شود.

ثبت شرکت های دانش بنیان 7 روز زمان می برد

خدائیان با اشاره به اینکه برای ثبت شرکت های دانش بنیان نیاز به حضور افراد نیست و در صورت تکمیل اطلاعات و مدارک، رویه دریافت مجوز 5 الی 7 روز زمان می برد، تصریح کرد: در این بین تلاش شده برای حمایت از این شرکت ها میز خدمت در ادارات ثبت اسناد و املاک مستقر شود تا علاوه بر ارائه راهنمایی، ثبت این شرکت ها تسریع شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: خوشبختانه برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و نوآورانه اصلاح قوانین و مقررات نیز صورت گرفته که بر این اساس لایحه ثبت شرکت ها هم اکنون در دولت در حال بررسی است و امیدواریم این موضوع هر چه سریعتر به قوه مقننه تقدیم شود.

وی افزود: درحوزه مالکیت معنوی نیز تلاش شده با ثبت اختراعات، علائم تجاری و طرح های صنعتی از اینشرکت ها حمایت کافی صورت گیرد.

خدائیان با اشاره به اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تلاش کرده با کمک تجاری سازی و برندسازی این شرکت ها زمینه ورود آنها به بازار جهانی را فراهم کند، تصریح کرد: در این بین با انعقاد تفاهم نامه با کشورهای مختلف از جمله سوئیس ، فرانسه و دانمارک و همچنین سازمان های مختلف از جمله سازمان جهانی مالکیت معنوی روند تجاری سازی این شرکت ها تسهیل شود.

وی گفت: نباید فراموش کرد که با کمک قوه مقننه الحاقات گوناگونی به کنوانسیون های مختلف برای حمایت از مالکیت معنوی شرکت های دانش بنیان و نوآورانه صورت گرفته است.

 

کد مطلب: 76476
زمان انتشار: چهارشنبه 20 آذر 1398 - 11:25:53
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری