به روز شده: 12 ساعت و 54 دقیقه قبل
کد مطلب: 76500
زمان انتشار: چهارشنبه 20 آذر 1398 - 17:32:35

جعفری مطرح کرد: تاکید قانون اساسی بر مشارکت همگانی توأم با نظارت همگانی

قوه قضائیه  - معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس کارگروه پیشگیری و برخورد با جرائم و تخلفات انتخاباتی استان قم گفت: در اصل 8 قانون اساسی بر مشارکت همگانی توأم با نظارت همگانی تأکید شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قم، اسماعیل جعفری رئیس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان قم گفت: تفاوتی بین به وقوع پیوستن تخلفات و جرائم در دنیای واقعی و فضای مجازی وجود نداشته و تخلف در هر دو حوزه توسط مقامات ذیربط بررسی و در صورت اینکه مصداق جرائم و تخلفات انتخاباتی باشد با آن برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: به دلیل گستردگی حضور اقشار مختلف و جریانات متنوع مردمی و سیاسی، فضای مجازی محیطی مناسب برای تبلیغات کاندیدا‌ها به شمار می‌رود، اما باید توجه داشت برای انجام تبلیغات در فضای مجازی چارچوب ‌هایی معین شده است که رعایت آن برای تمامی کاندیداها در طول مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی الزامی می‌باشد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان قم با اشاره به اصل 8 قانون اساسی که در آن بر مشارکت همگانی توأم با نظارت همگانی تأکید شده است افزود: در فضای مجازی مردم می توانند از گروه ها و کانال های متخلف اسکرین شات بگیرند و از طریق سامانه اطلاعات جامع مردمی قوه قضاییه (سجام) به آدرس www.sajam.scpd.ir   و یا به دبیرخانه کارگروه پیشگیری و برخورد با جرائم و تخلفات انتخاباتی استان قم به شماره تلفکس 36707063 ارسال نمایند.

جعفری ادامه داد: با توجه به اینکه تبلیغات زود هنگام از جمله مصادیق تخلفات و جرائم انتخاباتی است، از کلیه داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در این دوره نیز انتظار می رود از ورود در این عرصه خودداری نمایند.

 

کد مطلب: 76500
زمان انتشار: چهارشنبه 20 آذر 1398 - 17:32:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری