به روز شده: 7 ساعت و 48 دقیقه قبل
کد مطلب: 76610
زمان انتشار: یکشنبه 1 دی 1398 - 17:28:07

نماینده کلیمیان در مجلس: وزرات خارجه آمریکا صلاحیت صحبت درباره حقوق بشر ندارد

نماینده کلیمیان در مجلس: وزرات خارجه آمریکا صلاحیت صحبت درباره حقوق بشر ندارد
اقلیت ها  - نماینده کلیمیان ایران در مجلس در واکنش به تحریم ایران با بهانه نقض آزادی ادیان، گفت: آزادی فعالیت و عبادت اقلیت‌های دینی به بهترین شکل در ایران فراهم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خانه ملت، سیامک مره‌صدق در واکنش به اقدام وزارت امور خارجه آمریکا کبنی بر قرار دادن نام ایران در فهرست کشورهای ناقض آزادی ادیان، گفت: ترامپ در طول فعالیت‌های زندگی درگیر رفتارهای غیر انسانی بود و قمار پایه و اساس زندگی این فرد است لذا چگونه می‌تواند ادعای نقض آزادی ادیان را مطرح کند و آن را به ایران نسبت دهد. متاسفانه ساختار حقوق بشر در دنیا در دست کسانی قرار گرفته که ساختار غیرحقوق بشری دارند.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بیشترین جنایت علیه بشر را کشورهایی چون آمریکپا مرتکب شدند، آنها مسئول کُشته شدن کودکان و زنان یمن هستند. رقص شمشیر ترامپ با سران یمن یا حمایت از اسرائیل که با اشغال فلسطین محاصره بزرگ جهان را ایجاد کرده، نشان می‌دهد که دولتمردان آمریکایی اعتقادی به حقوق بشر ندارند.

وی افزود: طرح چنین ادعاهایی و اقدامات خلاف حقوق بشر برای دولتمردان آمریکایی به تفریح و سرگرمی تبدیل شده است، افرادی که چنین ادعای دارند دغدغه حقوق بشر ندارند، دغدغه را کسانی دارند که در منطقه خاورمیانه مقابل گروه‌های تروریستی چون داعش ایستادند و در خاورمیانه از کسانی دفاع می‌کند که اشتراک دینی با آنها ندارد مانند دفاع ایران از گروه ایزدی‌ها در عراق یا اقدامات قابل احترام سپاه در ایران برای دفاع از مسیحیت آسیایی.

مره‌صدق با تاکید بر اینکه وزرات خارجه آمریکا صلاحیت صحبت درباره حقوق بشر ندارد، گفت: مدتها است که آمریکا دستکش مخملی خود را با ظهور پدیده چون ترامپ کنار گذاشته و کسی در رأس این کشور قرار گرفته که نماد ضد حقوق بشری و ضد نژادپرستی و نماد غارت اموال و دارایی است بنابراین در اذهان عمومی با وجود ترامپ شکی باقی نمانده است با این شرایط صحبت دولتمردان آمریکا از حقوق بشر از به لطیفه شبیه است.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بهترین آزادی از نظر فعالیت و عبادت مذهبی در ایران برای اقلیت‌های دینی وجود دارد، پیروان ادیان مختلف هزاران سال است که در این کشور زندگی می‌کنند و همراه با سایر اقشار هستند و هیچ گاه سرنوشت آنها از سرنوشت سایر مردم ایران جدا نبوده است. اقلیت‌های دینی زمانی نیز که مردم ایران از ارزش‌های سرزمین دفاع کردند با آنها همراه شدند.

کد مطلب: 76610
زمان انتشار: یکشنبه 1 دی 1398 - 17:28:07
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب