به روز شده: 10 ساعت و 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 76637
زمان انتشار: دوشنبه 2 دی 1398 - 10:32:23

وضعیت وخیم کودکان در بازداشتگاه های مرزی آمریکا

وضعیت وخیم کودکان در بازداشتگاه های مرزی آمریکا
حقوق بشر  > جهان  -  پایگاه سی‎ان‎ان در گزارشی به موضوع وضعیت مهاجران در مرز‌های جنوبی آمریکا پرداخته و می‎گوید انتقال مهاجران به مکزیک برای انتظار جلسه دادگاه در آمریکا معمولاً منجر به حاضر نشدن مهاجران در دادگاه می‌شود.

ه گزارش میزان، سی‎ان‎ان در گزارشی می‎نویسد، هزاران مهاجر که در مکزیک در انتظار دادگاه مهاجرتی خود در آمریکا هستند سرنوشت نامشخصی داشته و سرگردان شدند.

گزارش‌ها حاکی از آن است در حدود ۵۵ هزار مهاجر که بسیاری از آنها از آمریکای مرکزی به مرزهای آمریکا رفتند به عنوان بخشی از سیاست مهاجرتی دونالد ترامپ به مکزیک انتقال داده شدند؛ طبق این سیاست این مهاجران مجبور هستند تا تاریخ دادگاه خود در مکزیک منتظر بمانند.

با نزدیک شدن تاریخ دادگاه، در بیشتر اوقات بسیاری از مهاجرانی که مجبور هستند در شرایط خطرناکی در مکزیک منتظر بمانند به دلیل طولانی شدن این روند در دادگاه حاضر نمی‌شوند؛ این موضوع در واقع شرایط غیر قابل تحمل در مرز‌های جنوبی آمریکا را نشان می‎دهد.

بنابر گزارش‎ها، نیمی از مهاجرانی که در مکزیک در انتظار هستند، در آخرین جلسه دادگاه حاضر نمی‌شوند.

یکی از وکلای مهاجران در مکزیک داستان زن مهاجری را می‌گوید که مجبور بود قبل از جلسه دادگاه ۳ ماه در مکزیک منتظر بماند. به گفته وی، این مهاجر ۲ دوبار در مکزیک مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

این زن مهاجر در واقع تنها یکی از ۱۷ هزار و ۱۳۶ مهاجری است که به آنان گفته شده تا در مکزیک بمانند، اما پس از ماه‌ها انتظار نتوانستند در جلسه دادگاه حاضر شوند.

 

با وجود چالش‌های حقوقی که مهاجران با آن‌ها رو به رو هستند، یک دادگاه تجدید نظر فدرال اجازه داد تا سیاست مهاجرتی ترامپ ادامه یابد؛ این سیاست در مرز‌های جنوبی آمریکا در حال اجرا است و باعث شده تا هزاران مهاجر در شرایط خطرناکی قرار بگیرند.

این در حالی است که دونالد ترامپ، گفته بود که قصد دارد رسیدگی به جلسات دادگاه مهاجران را تسریع کند، اما سیاست منتظر ماندن مهاجران در شرایط ناامن در مکزیک مانع از رسیدگی به پرونده‎های مهاجران شده است.

گزارش‌های حقوق بشری نشان می‌دهد تنها در ماه اکتبر بیش از ۳۴۰ مورد گزارش عمومی از تجاوز، آدم ربایی و شکنجه در میان حوادثی بوده که مهاجران در مکزیک به دلیل انتظار برای دادگاه تجربه کردند.

وزارت بهداشت، درمان و خدمات انسانی آمریکا در اواخر ماه گذشته اعلام کرد در حدود ۱۳۵ کودک در بازداشتگاه‌های مرزی زندانی هستند که با خانواده‌های خود به مرز آمریکا رسیدند و اکنون در این کشور تنها مانده‎اند.

 

کلید واژه: مهاجران آمریکا
کد مطلب: 76637
زمان انتشار: دوشنبه 2 دی 1398 - 10:32:23
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد