به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 76732
زمان انتشار: شنبه 7 دی 1398 - 14:51:58

رخشانی مهر: ۳۰ درصد کلاس‌های درس نیازمند تخریب و بازسازی است

کودکان  - رخشانی مهر گفت: سالیانه ۱۳ هزار کلاس درس تخریب و بازسازی می‌شود، اما هنوز ۳۰ درصد کلاس‌های درس سراسر نیازمند تخریب و بازسازی است.


به گزارش میزان، مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور درباره مشارکت خیرین در مدرسه سازی گفت: سازمان با خیرین در ساخت مدارس در سطح کشور مشارکت می‌کنیم، اما این مشارکت دارای شرایط خاصی است.

وی افزود: اگر خیّری، ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز برای ساخت یک مدرسه را در شهر و ۳۰ درصد اعتبار ساخت یک مدرسه را در روستا تامین کند؛ سازمان نوسازی برای تکمیل پروژه با آن‌ها همکاری می‌کند.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: ما با استفاده از اعتبارات دولتی، باقی مانده اعتبار مورد نیاز برای تکمیل مدرسه را تامین کرده و در اختیار دانش آموزان قرار می دهیم.

رخشانی مهر اظهار کرد: در بودجه سال ۹۹، برای این همکاری، ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان ردیف بودجه قرار داده شده است.

وی با اشاره به توافقات سازمان با جامعه خیرین مدرسه ساز گفت: در این توافق مقرر شد جامعه خیرین مدرسه ساز به اندازه مبلغ بودجه، اعتبار مورد نظر را تامین کنند.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: بر اساس این توافق، به اندازه ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مدرسه ساخته و تجهیز کنیم.

رخشانی مهر درباره تعداد مدارس نیازمند بازسازی افزود: پانصد و ۴۰۰ هزار کلاس درس در کشور داریم که از این میزان، ۳۰ درصد از کلاس‌های درس در سراسر کشور نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی هستند.

وی با اشاره به استان‌هایی که نیازمند نوسازی مدارس هستند، گفت: در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و تهران کلاس‌های نیازمند تخریب بیشتری وجود دارد. باید به این نکته توجه کرد که شهرستان‌های استان تهران، نسبت به شهر تهران وضعیت وخیم تری دارند.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اظهار کرد: در دو سال گذشته، دولت به نوسازی مدارس به صورت جدی وارد شده است و سالیانه ۱۳ هزار کلاس درس تخریب و بازسازی می‌شود.

رخشانی مهر ادامه داد: با وجود اینکه اعتبارات ما رشد یافته است، اما هنوز مشکل کمبود اعتبار در زمینه تخریب و نوسازی داریم.

کد مطلب: 76732
زمان انتشار: شنبه 7 دی 1398 - 14:51:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب