به روز شده: 3 ساعت و 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 76753
زمان انتشار: یکشنبه 8 دی 1398 - 11:46:17

زندگی توأم با کابوس ۲۰۰ میلیون مسلمان در هند

زندگی توأم با کابوس ۲۰۰ میلیون مسلمان در هند
حقوق بشر  > جهان  - یک رسانه انگلیسی زبان نوشت که ۲۰۰ میلیون مسلمان در هند در نتیجه قوانین شهروندی جدید در کابوس به سر می‌برند.

 

 

به گزارش ایسنا، روزنامه فایننشال تایمز چاپ لندن در گزارشی تحت عنوان "قوانین شهروندی باعث ترس مسلمانان در هند شده است" نوشت، ۲۰۰ میلیون مسلمانی که در هند زندگی می‌کنند، معتقدند که قوانین شهروندی وضع شده توسط نارندرا مودی، نخست وزیر کشورشان نسبت به مسلمانان تبعیض آمیز است.

فایننشال تایمز در گزارش خود به نقل از یک مسلمان هندی به نام "محمد اسلام خان" آورده است: اسلام خان ۳۴ ساله پس از ۱۰ سال کار در یک فروشگاه در عربستان، همیشه آرزوی بازگشت به هند را داشته است. او اکنون در فروشگاه پوشاک خود در منطقه فقیر بمبئی ایستاده است و می‌پرسد که آیا تصمیم درستی گرفته است یا خیر.

این روزنامه به نقل از یک بازرگان هندو که با مسلمانان ابراز همبستگی می‌کند، نوشت، مسلمانان در حالتی از ترس در زاغه‌های بمبئی زندگی می‌کنند و تعداد زیادی از مسلمانان در این اماکن حضور دارند از جمله آنها "حمیده"، مادر ۲۰ ساله است که دارای مدارک شناسایی هندی است اما بیم آن را دارد که هندی محسوب نشود. او می‌گوید: "این کشور ماست، ما در اینجا متولد شدیم و در آن بزرگ شده‌ایم، حالا کجا برویم؟"

فایننشال تایمز در ادامه به نقل از یک هندوی حامی حزب مودی تأکید کرد که درباره این مسأله "بزرگنمایی" صورت گرفته و اهداف سیاسی در پس آن نهفته است.

طبق اعلام این رسانه، مودی و حزب وی به دنبال جایگزین کردن دموکراسی هند با یک ملت هندو هستند و این تلاش کابوسی است که به طور کلی مسلمانان و هندی‌ها را تهدید می‌کند.

پارلمان هند دهم ماه جاری میلادی قانونی را به تصویب رساند که بر اساس آن مهاجران غیرمسلمان از سه کشور همسایه (یعنی پاکستان، افغانستان و بنگلادش) می‌توانند شهروندی هند را به دست آورند اما مهاجران مسلمان باید تابعیت هندی خود را اثبات کنند.

به دنبال تصویب این قانون صدها هزار مسلمان هندی در اعتراض به تصویب قانون جدید تابعیت در سرتاسر این کشور تظاهرات کردند و اعتراضات به دانشگاه‌ها هم کشیده شد و در مقابل پلیس هند نیز با یورش به تجمعات اعتراضی به شکل بی‌سابقه‌ای مسلمانان را سرکوب کرد.

کلید واژه: هند
کد مطلب: 76753
زمان انتشار: یکشنبه 8 دی 1398 - 11:46:17
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد