به روز شده: 56 دقیقه قبل
کد مطلب: 76922
زمان انتشار: جمعه 20 دی 1398 - 19:06:39
خطیب نماز جمعه تهران:

شهید سلیمانی محور مقاومت را در منطقه تقویت کرد/ آمریکا حاکمیت ملی عراق و حقوق بین الملل را نقض کرد

شهید سلیمانی محور مقاومت را در منطقه تقویت کرد/ آمریکا حاکمیت ملی عراق و حقوق بین الملل را نقض کرد
حقوق بشر  > ایران  - خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: کار ویژه حاج قاسم، استمرار فتح الفتوح مکتب امام راحل، یعنی تربیت عناصر مومن، شجاع و فکور با نگاه تمدنی در این منطقه وسیع مقاومت و توسعه فرهنگ تربیتی اسلام ناب در منطقه بود. تربیت جوانان رشید و شایسته در منطقه کارویژه او بود. او توانست تحسین امام مسلمین را برانگیزد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه امروز  با تسلیت درگذشت آیت الله رسولی محلاتی، گفت:  ایشان از دوستان نزدیک رهبر معظم انقلاب بودند و چهل سال منشا خدمات فراوانی بودند و شخصیتی اهل قلم و اهل فکر و صاحب دهها اثر قابل استفاده در عرصه های مختلف از جمله تاریخ بودند.

 وی ادامه داد: با خانواده عزیزانی که در تشییع پیکر سردار دلها جان باختند، همدردی می کنیم و نشر با این شهید را برای این جانباختگان را از خداوند متعال طلب می‌کنیم. حادثه تلخ سقوط هواپیما  که جمعی از دانشجویان نخبه نیز در این پرواز بودند، را نیز به خانواده های این عزیزان تسلیت می گوییم، همچنین به خانواده‌های جانباختگان در سانحه سقوط اتوبوس را نیز تسلیت می‌گوییم. 
 
خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه هفته عجیبی را پشت سر گذاشتیم، اظهار داشت: حاج قاسم با جامعه ما چه کرد و چه قیامتی برپا شد. چهل سال مقاومت در منطقه و محور مقاومت را از ایشان شاهد بودیم. شهید سلیمانی محور مقاومت  در منطقه را تقویت کرد و هم گروه‌های انصارالله یمن و گروه های جهادی در لبنان و فلسطین یا لشگرهای فاطمیون و زینبیون همه از حسنات وجودی این شخصیت عزیز بود. کار مهم حاج قاسم این بود که همه این حلقه ها را به هم متصل کرد و یک زنجیره مقاومت در منطقه ایجاد و به فرماندهی کل و رهبر عالیقدر آن متصل کرد. 
 
وی افزود: نتیجه این شد که توطئه های استکبار عقیم شد و منطقه از  شر داعش پاکسازی کرد و فرهنگ مقاومت را در سطح منطقه گسترش داد، امنیت ایران تا حد زیادی با این عمق راهبردی که بودجود آمد تامین شد و هم امنیت جهان. البته امنیت و صلحی که حاصل مقاومت فعال است، مورد تائید است نه امنیتی که حاصل سازش باشد.
 
حاج علی اکبری یادآورشد: کارویژه حاج قاسم، استمرار فتح الفتوح مکتب امام راحل، یعنی تربیت عناصر مومن، شجاع و فکور با نگاه تمدنی در این منطقه وسیع مقاومت و توسعه فرهنگ تربیتی اسلام ناب در منطقه بود. تربیت جوانان رشید و شایسته در منطقه کارویژه او بود. او توانست تحسین امام مسلمین را برانگیزد. خداوند متعال اجر او را با شهادتش داد. 
 
خطیب موقت نمازجمعه تصریح کرد: دشمن و رئیس شیاطین که با شهادت حاج قاسم و همرزمانش تصمیم نابخردانه‌ای را گرفتند،  با گواهی امام مسلمین و با بصیرت امت و با حضور یکپارچه مردم یک نقطه عطف در تاریخ انقلاب اسلامی و در منطقه مقاومت پدید آمد. هفته گذشته یک نقطه عطف در تاریخ انقلاب اسلامی بوجود آمد و می توان از این نقطه مسیر گذشته را دید و برای آینده تصمیم‌های ویژه ای گرفت.
 
وی افزود: هفته گذشته مراسم تشییع پیکر و گرامیداشت شهید سپهبد سلیمانی و همرزمانش حضور میلیون‌ها انسان مشتاق و آماده و تحت ولایت امام عصر که صاحب اصلی این خون های پاک است، انجام شد. اینجا بود که مردم دیدند که گویا همه فرماندهان رشید ما به میدان آمدند. در چهره او شجاعت خرازی و صمیمیت بروجردی و درایت کاظمی و شکوه همت و صلابت بابایی و آینده نگری تهرانی مقدم و معنویت احمدی روشن و مظلومیت شهید بهشتی و در همه این عزیزان ولایتمداری  را یکجا مشاهده کردند.  

حاج علی اکبری گفت: آیات شهادت دوباره تفسیر شد و همه شهدای دفاع از حریم حرم و دفاع مقدس در این عملیات وسط میدان حضور یافتند، یک ائتلاف قلبی و وحدت گفتمانی بی‌نظیر مانند روزهای اول انقلاب اسلامی در جامعه ایجاد شد.
وی با بیان اینکه ملت ایران عملیات بزرگ، سرنوشت‌ساز و باشکوهی را انجام دادند و قیامتی برپا کردند که سرشار از حماسه، قدرشناسی و شکوه بود؛ افزود: این تشییع رفراندومی برای مقاومت بود، گفت: از کاظمین تا کرمان قیامتی برپا شد که هم بیعت برای ادامه راه و هم نفرت و تقاضای انتقام بود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه وضعیت استکبار جهانی یعنی آمریکا، رژیم صهیونیستی و دستگاه استکباری، بعد از حاج قاسم وضعیت عجیبی است؛ اظهارداشت: یک آبروریزی بزرگ و رسوایی بی‌نظیر. این سرکرده تروریست دولتی که خود یک تروریست تبهکار است و دستگاه فکری و دولت ایالات متحده، مرکز اصلی تربیت تروریست‌ها است. با یک اقدام غیر قانونی، بی اعتنا به حاکمیت ملی عراق و نقض صریح حقوق بین الملل، اقدامی بی‌ارزش و منفعلانه و در کمال ناجوانمردی را انجام داد. با این کار یک چهره محبوب مقاومت و سردار صلح و امنیت را که برای جهان اسلام و منطقه مقاومت شناخته شده بود، به شهادت رساند.

وی افزود: محصول این شهادت، نفرت بی‌نظیر و غیرقابل تصور از رژیم آمریکا و رژیم صهیونیستی شد. بدون شک در دادگاه افکار عمومی جهان محکوم خواهند شد. از این به بعد منافع آمریکا در سراسر جهان در معرض خطرات گسترده قرار می‌گیرد. این رژیم سلطه‌گر پایگاه های زیادی دارد. از این به بعد پایگاه زیاد داشتن برای آمریکایی‌ها نقطه قوت نیست بخصوص پایگاه داشتن در منطقه.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: هر پایگاهی نقطه ضعف آنهاست. از این به بعد این جنایتکاران بزرگ قرن و این ابر جنایتکارها در برابر یک افول تاریخی قرار دارند؛ به ویژه در عملیات اخیر که انجام شد، دوستان آمریکا به شدت در رعب و وحشت هستند. در این فکر هستند که چطور می‌شود به غول وحشی و گیج که در حال جان کندن است، اعتماد کرد؟

طبق گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه،حاج علی اکبری با بیان اینکه اختلافات داخلی آمریکا به شدت افزایش یافته است، افزود: جمله‌ای که اخیراً ترامپ گفت مبنی بر اینکه همه چیز خوب است، اسباب مضحکه شده است. تحلیل زبان بدن آنها و حرف‌هایی که می‌زنند، حکایت از ترس عمیق، دستپاچگی و سرگشتگی آنها دارد. ما به شدت برای مردم آمریکا متاسف هستیم. اگر عقلای آنها دیر بجنبند دیگر هیچ چیزی برای آنها باقی نمی ماند البته ما شما را به خاطر سکوت در برابر این جنایت‌ها، شریک جرم می‌دانیم.

وی در عین حال افزود: در این میان حال رژیم صهیونیستی از همیشه خراب‌تر است. تلاش مسخره سران صهیونیست‌ها برای تبرئه خودشان مبنی بر اینکه ما نبودیم و کار آمریکایی‌ها بود، نشان‌دهنده این امر است. از امروز حضور رژیم صهیونیستی در منطقه دیگر برای دستگاه استکبار نقطه قوت نیست، یک نقطه ضعف بزرگ است زیرا در محاصره زنجیره مقاومت هستند و انگشت اتهام متوجه رژیم صهیونیستی است.

خطیب موقت نمازجمعه با بیان اینکه در منطقه اعضای محور مقاومت هر کدام برای خودشان سهم تعیین کردند، تاکید کرد: باشید تا ببینید حزب‌الله، حشدالشعبی، انصارالله و حماس اعلام کردند ما هر کدام سهم خود را در این انتقام سخت داریم اما رهبر انقلاب فرمودند که همه عملیات باید متوجه این باشد که امریکای تبهکار گور خود را از منطقه گم کند و هر چه زودتر وجود نحسش را از منطقه بیرون ببرد.

کد مطلب: 76922
زمان انتشار: جمعه 20 دی 1398 - 19:06:39
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد