به روز شده: 18 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 76934
زمان انتشار: یکشنبه 22 دی 1398 - 09:01:11

رئیس کل دادگستری زنجان: 20 محکوم جرایم غیر عمد مالی از زندان آزاد شدند

رئیس کل دادگستری زنجان:  20 محکوم  جرایم غیر عمد مالی از زندان آزاد شدند
قوه قضائیه  - درپی بازدید رییس کل دادگستری استان زنجان از زندان مرکزی و رسیدگی به امور زندانیان 20 محکوم جرایم غیر عمد مالی از زندان آزاد شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از دادگستری کل استان زنجان، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی درجلسه کمیته ساماندهی زندانیان استان که در زندان مرکزی زنجان برگزار شد، ضمن تشکر از اقدامات و تلاشهای صورت گرفته در زندانهای استان گفت : درپی بازدید از زندان مرکزی ، رسیدگی به امور زندانیان و پیگیریهای بعمل آمده 20 محکوم  جرایم غیر عمد مالی از زندان آزاد شدند.

 وی  افزود :در  این جلسه که با حضور مدیر کل زندانهای استان ، معاونین قضایی رییس کل و روسای زندانهای استان برگزار شد ، پرونده  تعدادی از محکومین  مورد بررسی قرار گرفت که در همین راستا به  15 زندانی واجد شرایط مرخصی اعطا و همچنین 2 محکوم نیز به پابند الکترونیکی تجهیز شدند .

رییس شورای قضایی استان خاطر نشان کرد :اجرای سیاست های قوه قضاییه بویژه تلاش برای کاهش آمار جمعیت کیفری زندانها  با استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس از رویکرد مهم دستگاه قضایی استان می باشد.

صادقی نیارکی اظهار کرد : در این جلسه پس از بررسی پرونده های زندانیان مالی ، مهریه ، زندانیان بلاتکلیف و دیداری چهره به چهره با تعدادی از زندانیان ، دستورات لازم در خصوص تسریع در رسیدگی و حل و فصل مشکلات مطروحه زندانیان  صادرشد.

درابتدای این جلسه جوادی مدیر کل زندانهای استان با قدر دانی از زحمات و تلاش های مسئولین قضائی استان ، برگزاری این جلسات را گامی موثر در کاهش جمعیت کیفری زندانها بر شمرد و عزم و اراده هر چه بیشتر دستگاه قضائی استان را در استفاده از ظرفیت های قانونی برای کاهش مجازات زندان را خواستار شد.

کد مطلب: 76934
زمان انتشار: یکشنبه 22 دی 1398 - 09:01:11
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری