به روز شده: 23 ساعت و 53 دقیقه قبل
کد مطلب: 76935
زمان انتشار: یکشنبه 22 دی 1398 - 11:35:58

معاون حقوقی قوه قضائیه: مسئولان دستگاه قضا اثبات کردند اهل اقدام و عمل هستند

معاون حقوقی قوه قضائیه: مسئولان دستگاه قضا اثبات کردند اهل اقدام و عمل هستند
قوه قضائیه  - حجت الاسلام و المسلمین مصدق در مراسم معارفه سرپرست اداره کل تنقیح قوانین و مقررات قوه قضاییه اظهار کرد: رئیس قوه قضاییه و مسئولان دستگاه قضایی طی دوره‌ی جدید اثبات کردند که اهل اقدام و عمل هستند و به همین دلیل شاهد تحولات بسیار در این دستگاه بوده‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی معاونت حقوقی قوه قضائیه، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد مصدق که در آیین معارفه سرپرست اداره کل تنقیح قوانین و مقررات قوه قضاییه سخن می‌گفت، فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه سلام‌الله علیها و همچنین شهادت سردار رشید اسلام شهید سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.

وی ضمن تبریک اقدام قاطع و موفقیت‌آمیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به جنایت نیروهای تروریست آمریکایی در عراق و ترور شهید سلیمانی و هم‌رزمانش افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری این اقدام انتقام نبود و تنها یک سیلی به جنایتکاران آمریکایی زده شده است.

مصدق با تأکید بر حتمی بودن وعده‌ی یاری خداوند به مردمی که در مسیر حق گام برمی‌دارند ادامه داد: به یاری و امداد خداوند تبارک و تعالی، موفقیت مردم مسلمان ایران، عراق، یمن، فلسطین و همه‌ی مردم استکبارستیز و مقاوم منطقه، نزدیک است.

وی انتظارات موجود از قوه قضاییه و به تبع آن از معاونت حقوقی را انتظاراتی بجا توصیف کرد و ضمن تأکید بر لزوم برآورده شدن این انتظارات به نحو احسن تصریح کرد: این دوره با شعار تحول آغاز شده؛ اما بدیهی است که برای ایجاد تحول باید شعارها را محقق کنیم و فراتر از شعار گام برداریم؛ تمامی نیروها در کلیه‌ی سطوح قضایی و اداری باید به صورت جهادی عمل کنند.

معاون حقوقی قوه قضاییه با تقدیر از مساعی و تلاش قضات و کارکنان معاونت طی ماه‌های اخیر در راستای انجام بهینه‌ی امور و تکالیف موجود افزود: در معاونت شاهد اقدامات و کارهای بسیار بزرگی بوده‌ایم و تحول به معنای واقعی در معاونت حقوقی قوه قضاییه رخ داده است؛ تدوین لوایح متعدد، اصلاح قوانین و به خصوص همت شما در راستای تدوین هرچه جامع‌تر طرح 18 ماده‌ای کاهش مجازات‌ حبس تعزیری، بسیار ارزنده به شمار می‌رود و این اقدمات تحولی تنها محدود به حوزه تدوین لوایح و مقررات نیست و تمامی ادارات را شامل می‌شود.

وی اداره کل تنقیح قوانین و مقررات را از ادارات بسیار مهم معاونت حقوقی برشمرد و اظهار کرد: خوشبختانه طی ماه‌های اخیر و بنا به اهمیت و جایگاه تنقیح قوانین و مقررات قضایی، اداره‌ مربوط با موافقت رئیس قوه قضاییه به اداره کل ارتقا یافت و امروز نیز شاهد معارفه‌ی یکی از قضات توانمند معاونت، به عنوان سرپرست اداره کل یادشده هستیم.

حجت الاسلام‌ و المسلمین مصدق با بیان اینکه تنقیح قوانین و مقررات طی سال جاری و ماه‌های اخیر به یکی از موضوعات مهم و محورهای همکاری قوای سه‌گانه تبدیل شده است گفت: انعقاد تفاهم‌نامه تنقیح قوانین و مقررات در تیرماه سال جاری باب همکاری‌ها و تعاملی سازنده در حوزه‌ی تنقیح قوانین و مقررات در سطح سه قوه قضاییه، مقننه و مجریه باز کرد و جای بسی خرسندی است که این همکاری‌ها در قالب‌های مختلف نظیر تشکیل کارگروه‌های مختلف و تدوین و تصویب آیین‌نامه‌ و دستورالعمل‌های مربوط همچنان ادامه دارد. امیدواریم تداوم این همکاری‌ها منجر به تحولات قابل توجه و برداشتن گام‌های موفقیت‌آمیز در این حوزه شود.

در پایان این آیین، معاون حقوقی قوه قضاییه ضمن تقدیر از اقدامات و تلاش‌های سیدعلی کاظمی، رییس پیشین اداره تنقیح قوانین و مقررات قضایی، برای احمدرضا رشیدی، سرپرست جدید اداره کل تنقیح قوانین و مقررات در سمت جدید آرزوی‌ موفقیت کرد.

کد مطلب: 76935
زمان انتشار: یکشنبه 22 دی 1398 - 11:35:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری