به روز شده: 11 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 76988
زمان انتشار: شنبه 28 دی 1398 - 16:27:43

حمایت دستگاه قضا از فردی که مانع تخریب محیط زیست و زیستگاه لاک‌پشت های پوزه عقابی شد

حمایت دستگاه قضا از فردی که مانع تخریب محیط زیست و زیستگاه لاک‌پشت های پوزه عقابی شد
قوه قضائیه  - شهروند ساکن استان هرمزگان که مانع تخریب زیستگاه لاک پشت های پوزه عقابی شد از سوی دستگاه قضا مورد تقدیر و حمایت قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، فاروق خلیلی یکی از شهروندان ایرانی است که ساکن بندر مقام از توابع شهرستان بندرلنگه استان هرمزگان است که با گزارش به موقع از ساخت و سازهای غیر مجاز در ساحل بندر مقام به دستگاه قضایی ، توانست از تخریب زیستگاه لاک پشت های پوزه عقابی جلوگیری کند.

تقدیر دستگاه قضا از فاروق خلیلی

چندی پیش لودرها در حوالی این ساحل قصد تخریب بخش هایی از آن را جهت ساخت و سازهای مرتبط با پرورش لار و میگو داشتند که اعتراض فعالان گردشگری و محیط زیست را در پی داشته است. عملیات اجرایی و خاکبرداری این طرح در پی تشدید اعتراض‌ها و رسانه‌ای شدن تخریب این بخش از ساحل خلیج فارس، با دستور فرماندار بندر لنگه تا زمان مشخص شدن نتیجه بررسی‌های تکمیلی متوقف شده است.

این بخش از ساحل بندر مقام زیستگاه لاکپشت‌های پوزه عقابی در حال انقراض است. پس از آنکه شهروند قانونمدار بندر مقامی با افشاگری مانع تخریب زیستگاه این لاک پشت ها شد ، صبح امروز ( شنبه) رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و جمعی از مسئولان قضایی از وی و ارائه گزارش به موقعش ، تقدیر بعمل آوردند.

علی صالحی در این مراسم اظهار داشت : در اجرای بند الف ماده ۲۶ قانون مقابله با فساد مصوب هفتم آبان ماه ۱۳۹۰ و در راستای تأکیدات ویژه رئیس قوه قضائیه در جهت مبارزه با فساد در شقوق مختلف آن و همچنین به‌منظور استفاده از ظرفیت عظیم نظارت مردمی، از اقدام  این شهروند قانونمند در ارسال فیلمی مبنی بر تصرف اراضی ملی و آسیب محیط‌ زیست در ساحل مکسر بندر مقام که منجر به پیگیری دستگاه قضایی و اقدام قانونی در این خصوص شد، تقدیر صورت گرفت.

وی با تأکید بر اینکه گفتمان مبارزه با فساد باید مردمی باشد و نتایج آن رسانه‌ای شود، تصریح کرد: پیگیری مطالبات مردمی در مبارزه با جرائم و فساد از طریق مبادی قانونی و دستگاه‌های مسئول از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اقدام صادقانه این شهروند جوان و وظیفه‌شناس، پژواک تعهد و نویدبخش آینده‌ای امیدبخش برای ایران اسلامی است.

فاروق خلیلی نیز گفت: وقتی این جایزه به کسی اهدا می‌شود که سعی می‌کند صدای مردم باشد، یعنی یک عزم جدی برای مبارزه با فساد به وجود آمده است. خوشحالم با این اقدام دستگاه قضایی نهضتی آغاز شد، و حرف مردم با اقدام مسئولین در صدا و سیمای ملی پخش شد و مطالبه مردمی تحقق یافت.

کد مطلب: 76988
زمان انتشار: شنبه 28 دی 1398 - 16:27:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری