به روز شده: 1 روز و 54 دقیقه قبل
کد مطلب: 77033
زمان انتشار: جمعه 4 بهمن 1398 - 00:11:37

جهانگیر: در هیچکدام از کشورهای مدعی حقوق بشر خدمات زندانبانی بهتر از زندانهای ایران ارائه نمی گردد

جهانگیر: در هیچکدام از کشورهای مدعی حقوق بشر خدمات زندانبانی بهتر از زندانهای ایران ارائه نمی گردد
قوه قضائیه  -  جهانگیر با اشاره به فعالیت های گسترده فرهنگی در زندان های کشور، گفت: امروز به جرات می توان گفت در هیچکدام از کشورهای مدعی حقوق بشر خدمات زندانبانی که در زندان های ایران به ویژه با نگاه انساندوستانه ارائه میگردد وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، رئیس سازمان زندان ها در دومین روز سفر به استان یزد با حضور در زندان مرکزی یزد با مددجویان این مرکز دیدار و گفتگو نمود.
دکتر جهانگیر در سخنانی در اجتماع مددجویان گفت: انسان از رسیدن به سن تکلیف و آگاهی مسیر زندگیش را خودش تعیین می کند و تصمیمات ما آینده و سرنوشت ما را رقم می زند.
وی افزود: اگر رابطه ما با خداوند یکتا برقرار باشد قطعا مسیر زندگی ما تغییر خواهد کرد و به سمت سعادتمندی و عاقبت بخیری خواهد رفت‌.
دکتر جهانگیر با اشاره به فعالیت های گسترده فرهنگی در زندان های کشور گفت: امروز به جرات می توان گفت در هیچکدام از کشورهای مدعی حقوق بشر خدمات زندانبانی که در زندان های ایران به ویژه با نگاه انساندوستانه ارائه میگردد وجود ندارد.
وی زندان را برای زندانیان فرصت مغتنمی برشمرد و گفت: از این فرصت برای خودسازی و اصلاح سبک زندگی و تلاش برای ساختن آینده ای خوب استفاده کنید.
این مقام ارشد قضایی ادامه داد: هیچ کس در مجموعه قوه قضائیه راضی به زندان ماندن شما نیست ولو برای یک روز و برای این کار ما تلاش می کنیم ولی شما نیز باید کمک کنید اول به خودتان بعد به خانواده هایتان.
رئیس سازمان زندان ها که در سالن دارالقرآن زندان سخنرانی می کرد گفت: یک توصیه فرهنگی من به شما این است که در کنار تلاش برای خودسازی خاطرات و سرگذشت خود را بنویسید و ما از آثاری که خوب باشد برای انتشار حمایت میکنیم این کار علاوه بر بازنگری در گذشته خودتان به دیگران کمک می کند تا اشتباهات شما را مرتکب نشوند.
دکتر جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز ما در جمع شما حاضر شدیم تا هم سخنان شما را بشنویم و هم به مشکلات شما رسیدگی کنیم.
رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه افزود: برای تغییر وضعیت موجود باید طرزتفکرخود را تغییر دهید و نگاهتان را به جهان پیرامونتان تغییر دهید.
وی گفت: همه انسان ها خطا می کنند اما یک اشتباه نباید تمام آینده شما را تباه کند پس برای همین بیاید از این فرصت استفاده کنید و برای بازسازی آینده خود اقدام کنید.
در ادامه دکتر جهانگیر که به عنوان نماینده رئیس قوه قضائیه به استان یزد سفر نموده بود از بخش های مختلف زندان از جمله خوابگاه ها، کارگاه های اشتغال، کلاس های حرفه آموزی، بخش های فرهنگی، مجموعه های ورزشی، بهداشت و درمان بازدید نمود‌‌.
همچنین دکتر جهانگیر دو مجموعه جدیدالاحداث ساختمان اداری و مرکز مراقبت و سلامت بدو ورود را افتتاح نمود.
رئیس سازمان زندان ها در دیدار با زندانیان فعال در زمینه فرهنگی به تمامی آنان هفت روز مرخصی تشویقی اعطا نمود.
وی همچنین از موافقت با درخواست عفو تعداد ۳۰۰ نفر از زندانیان یزد در کمیسیون عفو خبر داد. رئیس سازمان زندان ها در این بازدید ضمن گفتگوی حضوری با جمع زیادی از زندانیان دستورات لازم را برای انجام درخواست های آنان و حل مشکلاتشان صادر نمود.

کد مطلب: 77033
زمان انتشار: جمعه 4 بهمن 1398 - 00:11:37
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری