به روز شده: 11 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 77034
زمان انتشار: شنبه 5 بهمن 1398 - 09:58:49

ورود زنان خارجی باردار به آمریکا محدود شد

ورود زنان خارجی باردار به آمریکا محدود شد
حقوق بشر  > جهان  - دولت آمریکا دستورالعملی را اجرا می کند که طبق آن زنان خارجی باردار نمی توانند با استفاده از آن حق شهروندی این کشور را کسب کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آمریکا برای ورود زنان خارجی باردار که قصد سفر به این کشور را دارند، محدودیت ایجاد می کند.

براساس گزارش روزنامه واشنگتن پست، وزارت خارجه آمریکا قصد دارد با هدف مقابله با «گردشگری زایمان»، محدودیت های جدیدی برای ورود زنان باردار به این کشور با هدف مقابله با هر گونه مهاجرت خارجی وضع کند .

قوانین جدید درباره زنان باردار از روز گذشته (جمعه) اجرایی شده است.

از این پس زنان خارجی باردار که قصد دارند به آمریکا سفر کنند، باید از موانع بیشتری عبور کنند، از جمله اینکه آزمایشات لازم برای عدم بارداری را انجام دهند و ثابت کنند که هدف از سفر آن ها درمان پزشکی است و آن ها از تمکن مالی برای پرداخت هزینه درمان برخوردار هستند.

بر اساس قانون اساسی آمریکا، حق شهروندی در این کشور بر خلاف بسیاری از کشورهای جهان، از خاک است و هر فردی که در این کشور متولد شود، شهروند آمریکا محسوب می شود. از این قانون در آمریکا با عنوان «شهروندی حق تولد» یاد می شود.

پیش از اجرای این قانون تعداد زیادی از زنان خارجی باردار با هدف کسب تابعیت آمریکا به این کشور سفر می کردند تا فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند .

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که محدود کردن هرگونه مهاجرت خارجی به آمریکا را در دستور کار قرار داده، پیش از این بارها از اینکه نوزادان خارجی به طور خودکار از شهروندی آمریکا برخوردار شوند گلایه کرده و این امر را عامل مهاجرات غیرقانونی خوانده است.

کد مطلب: 77034
زمان انتشار: شنبه 5 بهمن 1398 - 09:58:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد