به روز شده: 7 ساعت و 49 دقیقه قبل
کد مطلب: 77061
زمان انتشار: دوشنبه 7 بهمن 1398 - 12:43:56

روزانه سه نفر در شهر فرشتگان می میرند و اجساد آنها پوسیده می شود/اینجا مهد دموکراسی و حقوق بشر است!!

روزانه سه نفر در شهر فرشتگان می میرند و اجساد آنها پوسیده می شود/اینجا مهد دموکراسی و حقوق بشر است!!
حقوق بشر  > جهان  - بحران بی خانمانی، فقر و بی سرپناهی در ایالات متحده به بالاترین میزان خود رسیده است. لس انجلس تایمز در گزارشی عنوان کرده است اگر تعداد بی‌خانمان‌هایی که در خیابان‌های لس‌آنجلس این دنیا را وداع می‌گویند تا پایان سال جاری میلادی از یکهزار تن عبور کند، رکورد ۹۲۱ نفری سال ۲۰۱۸ شکسته می‌شود. همچنین در تازه ترین گزارش ها آمده است که اکثریت مردم بی پناه آمریکا از سیاه پوستان این کشور هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، روزنامه یو اس ای تودی روز 25 ژانویه در گزارشی مستند نوشت که اکثر بی خانمان ها در آمریکا از جامعه سیاه پوست این کشور هستند.

این گزارش در ادامه وضعیت غیر انسانی اقلیت این کشور می پردازد که در ادامه می خوانیم:

در گزارش سالانه جدید ارزیابی بی خانمانی این وزارتخانه که این هفته به کنگره آمریکا ارائه شد، آمده است: سیاه پوستان تقریبا نیمی از جمعیت بی خانمان را در آمریکا بوده اند هر چند که این قشر تنها ۱۳ درصد از جمعیت کلی آمریکا را تشکیل می دهند.

بر اساس این گزارش، تقریبا ۵۶۸ هزار نفر از مردم آمریکا تجربه یک شب بی خانمانی در ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۹ داشته اند.

این رقم در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۵۵۳ هزار نفر بود که با الگوهای افزایش ۹ درصدی بی خانمانی از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ میلادی در آمریکا مطابقت دارد. در این دو سال اکثر افراد بی خانمان، ۴۰ درصد سیاه پوست بوده اند.

بی خانمان ها در آمریکا

هر چند رقم کلی بی خانمانی در آمریکا در بین سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ میلادی ۵ درصد کاهش دادشته است در سال ۲۰۱۹، ۵۲ درصد خانواده های بی خانمان سیاه پوست بوده اند. این ارقام تقریبا از سال ۲۰۱۸ بدون تغییر بوده است.

۷۷ درصد جمعیت آمریکا سفیدپوست هستند که ۴۸ درصد از جامعه بی خانمان ها در سال ۲۰۱۹ را تشکیل می داد. هیسپانیک یا لاتین تبارها ۱۸ درصد جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند اما بر اساس گزارش جدید فقط ۲۲ درصد از بی خانمان ها در آمریکا از این قشر از جامعه آمریکا بوده اند. سیاه پوستان بیشترین فقر را در ۱۲ ماه گذشته در مقایسه با دیگر گروه های اقلیت تجربه کرده اند.

این در حالی است که ترامپ ادعا می کند از زمان روی کار آمدنش جامعه سیاه پوستان آمریکا به شرایط زندگی بهتری رسیده اند. او اشاره می کند که تا قبل از دوران ریاست جمهوری اش نرخ اشتغال سیاه پوستان به نحوی تاریخی پایین بود اما از روزی که او بر مسند کار نشسته است این وضعیت فرق کرده است. ترامپ می گوید که او بیشتر از تمام روسای جمهور سابق آمریکا برای سیاه پوستان کار کرده است.

با اینحال که رئیس جمهور آمریکا همچین ادعایی کرده است، اما نتایج علمی نظرسنجی، با ادعاهای ترامپ درباره سیاه پوستان آمریکا همخوانی ندارد.

نظرسنجی دیگری در آمریکا نشان داده که افزایش موج مخالفت جامعه سیاه پوستان آمریکا با ترامپ انگیزه اصلی آنها برای شرکت در انتخابات ۲۰۲۰ و رای دادن به رقبای ترامپ است.

بی خانمان ها در آمریکا

 

بحران فزاینده در آمریکا

وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا از افزایش ۲.۷ درصدی تعداد بی‌خانمان‌های آمریکایی در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته خبر داد، این درحالی است که دلیل آن، افزایش بی‌خانمان‌ها در کالیفرنیا به عنوان پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا اعلام شده که در سالجاری میلادی رشد ۱۶.۴ درصدی را تجربه کرده‌ است.

وب سایت شبکه خبری ان بی سی نیوز در مطلبی با انتشار برآورد سالانه بی خانمان ها توسط دولت فدرال که روز جمعه منتشر شد، افزود: این وزارتخانه تعداد افراد بی خانمان آمریکایی ۲.۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و این امر به دلیل بحران مسکن در کالیفرنیا است.

این شبکه خبری ۲۴ ساعته آمریکایی در ادامه گزارش خود آورده است:براساس برآوردهای وزارت مسکن و توسعه شهری ایالات متحده، کالیفرنیا به عنوان پرجمعیت ترین ایالت این کشور در سال ۲۰۱۹، رشد ۱۶.۴ درصدی بی خانمان ها را تجربه کرده است.

"بن کارسون" وزیرمسکن و توسعه شهری ایالات متحده در بیانیه ای گفت: "هرچند با نگاهی به سراسر کشور شاهد پیشرفت های بزرگی هستیم، اما ما همچنان شاهد افزایش مداوم بی خانمان ها در خیابان ها در ساحل غربی هستیم؛ جایی که هزینه مسکن بسیار بالاست. در حقیقت، بی خانمان ها در کالیفرنیا وارد مرحله بحرانی شده و باید توسط مقامات محلی و ایالتی مورد بررسی فوری قرار گیرد".

براساس بیانیه وزارت مسکن و توسعه شهری ایالات متحده، این آمار در واقع تنها مقدمه ای برای ارائه گزارش سالانه بی خانمان ها به کنگره بوده و برآوردهای این وزارتخانه نشان می دهد افزایش بی خانمان های کالیفرنیا "بیش از سایر ایالت های دیگر" است.

 

بی خانمان ها در آمریکا

"گوین نیوسام" فرماندار کالیفرنیا هم در این خصوص اظهار داشت: بی خانمانی و مسکن در اولویت برنامه های وی قرار دارد. نیوسام در پاسخ به برآوردهای روز جمعه وزارت مسکن و توسعه شهری از طریق ایمیل گفت که دولت فدرال "باید با بودجه بیشتری" وارد شود و سهم خود را ادا کند.

کانتلی 37 ساله به مدت 15 سال در خیابان ها زندگی می کرد. او در میان هزاران کالیفرنیایی بدون خانه بود ، مشکلی که همچنان رو به رشد است. سال گذشته بی خانمان ها 16 درصد افزایش یافت و به 151000 نفر رسید.

بسیاری از افراد بیماری روانی و اعتیاد به مواد مخدر را در حال افزایش می دانند ، اما کارشناسان می گویند که این تنها بخشی از این معضل اجتماعی است. کمبود شدید مسکن در ایالات متحده ، که بر اساس سیاست های جدید هزینه های مسکن را با اجاره را دو برابر از نرخ متوسط ملی افزایش داده است تا جایی که قیمت متوسط یک خانه غیر خانوادگی را 615000 دلار تخمین زده می شود که این مساله خود نیز به این بحران کمک کرده است.

جان مکری ، مدیرعامل ارائه دهنده خدمات اجتماعی مستقر در لس آنجلس ، The People با نگرانی بسیار به ان بی سی نیوز گفت که شبکه های تأمین اجتماعی ، مانند مسکن ارزان قیمت و آموزش شغلی ، همه چیز از بین رفته است و باعث می شود افراد آسیب پذیر در حال حاضر نتوانند از خود مراقبت کنند و سبب آسیب های جدی شوند.

بی خانمان ها در آمریکا

 

جان مکری در نهایت به این شبکه گفت:امروز باد می کاریم و فردا طوفان درو خواهیم کرد!

او یکی از 300 داوطلبی بود که هفته گذشته در سانتا مونیکا برای جمع آوری تعداد بی خانمان ها برای جمع آوری اعانه و کمک به آنها تلاش کرد و  بخشی از تلاش های بیشتر در ایالت لس آنجلس که سه روز طول کشید و هزاران مایل مربع این ایالت را در بر گرفت. شمارش مشابه بی خانم ها نی ز از سال گذشته در سانفرانسیسکو ، سان دیگو و سایر مناطق این کشور اتفاق افتاد.

براساس آمار وزارت مسکن آمریکا روزانه ۵۶۷ هزار و ۷۱۵ نفر در این کشور بدون سرپناه زندگی می کنند.

وزارت مسکن ایالات متحده همچنین در برآوردی دقیق تر از افزایش ۲۱ هزار و ۳۰۶ نفری تعداد بی خانمان های کالیفرنیا در سال ۲۰۱۹ خبر داد.

"دونالد ترامپ" رییس جمهوری آمریکا هم ضمن انتقاد از کالیفرنیا به دلیل مشکل بی خانمان ها، گفت: "در ماه سپتامبر (شهریور) وضعیت سان فرانسیسکو خیلی بد بود اما مسئولان آن به جای پرداختن به این موضوع، وقت خود را با پرداختن به موضوعات بی مصرفی همچون حفاظت از محیط زیست هدر دادند".

وی همچنین افزود: "بی خانمان بودن در این کشور بر پرستیژ املاک گران قیمت تأثیر گذاشته است زیرا صدها و صدها بی خانمان در ورودی ساختمان های اداری این ایالت ها زندگی می کنند".

 دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین روز شنبه (۷ دی ۹۸) در پیام توئیتری، در خصوص مشکل بی‌خانمانی در دو ایالت نیویورک و کالیفرنیا ابراز نگرانی کرد و گفت که رفع این معضل، ‌کار آسانی است.

وی نوشت: کالیفرنیا و نیویورک باید برای (حل) مشکل بزرگ بی خانمانی کاری کنند.

ترامپ افزود: این دو ایالت (در این زمینه) رکورد می‌زنند. اگر فرمانداران این دو ایالت نمی توانند از پس این وضعیت برآیند، در حالی که باید توان انجام آن را به آسانی داشته باشند، باید مودبانه درخواست کمک کنند. (رفع این مشکل) با کاردانی، کار بسیار آسانی خواهد بود.

وزارت مسکن و توسعه شهری ایالات متحده در ماه جاری گزارش داد که شمار جمعیت بی خانمان‌های این کشور ۲.۷ درصد افزایش یافته که بیشتر آن مربوط به ایالت کالیفرنیا است.

بی خانمان ها در آمریکا

آنها به راحتی می میرند

 لس‌آنجلس شهری که هالیوود تصویرگر رویای آمریکایی را در خود جای داده، محل زندگی حدود ۶۰ هزار بی‌خانمان است که روزانه سه نفرشان در خیابان‌های آن می‌میرند.

براساس تحقیقی که نتایج آن اولین بار در خبرگزاری آسوشیتدپرس منتشر شد، ‌ نیویورک، هاوایی، کالیفرنیا، اورگان و واشنگتن، ایالت‌هایی هستند که بالاترین جمعیت بی‌خانمان‌ها را در آمریکا به خود اختصاص داده‌اند.از هر ۱۰ هزار نفر در واشنگتن دی سی، ۹۴ نفر بی خانمان هستند که بیش از دو برابر تعداد بی خانمان‌های نیویورک است.

تصویرگر رویای آمریکایی حدود ۶۰ هزار بی‌خانمان را در خود جای داده که شب‌های خود را زیر سقف آسمان، درون خودروها، پناهگاه‌های دست‌ساز و پارک‌ها می‌گذرانند و روزانه ۳ نفرشان در خیابان یا در بیمارستان‌ها می‌میرند.

استیو لوپز ستون‌نویس رونامه لس‌انجلس تایمز می‌گوید که از ابتدای سال جاری میلادی تا زمان نگاش مقاله‌اش ۶۹۸ نفر از بی‌خانمان‌های این شهر مرده‌اند و اگر همین روند ادامه یابد، تا پایان سال ۲۰۱۹ به بیش از یکهزار نفر می‌رسد.

اگر تعداد بی‌خانمان‌هایی که در خیابان‌های لس‌آنجلس این دنیا را وداع می‌گویند تا پایان سال جاری میلادی از یکهزار تن عبور کند، رکورد ۹۲۱ نفری سال ۲۰۱۸ شکسته می‌شود.

 

بی خانمان ها در آمریکا


شهر لس‌آنجلس و حومه آن با حدود ۴ میلیون نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین شهر ایالت کالیفرنیا و دومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا پس از نیویورک است. این شهر همچنین مقام سومین شهر پرجمعیت در آمریکای شمالی را دارد.

لس‌آنجلس مرکز فرهنگی، مالی، و تجاری کالیفرنیای جنوبی است و شهری است که هالیوود و بخش عظیمی از صنعت سرگرمی آمریکا در آن واقع شده است.

نویسنده لس‌آنجلس تایمز نوشته است برخی از اجساد بی‌خانمان‌ها زمانی پیدا می‌شوند که دیگر پوسیده و متلاشی شده است؛ گاهی نیز هیچ مدارک هویتی همراه جسد نیست و مردمی که در همسایه زندگی یا کار می‌کنند، آن‌ها را نمی‌شناسند.

«برایان کیم» افسر پزشکی قانونی لس‌آنجلس گفت که یافتن خویشاوندان اجساد یافته شده بسیار زمانبر است و گاهی هرگز پیدا نمی‌شود. به گفته کیم، ۹۷ مورد از پرونده‌های مربوط به یافتن خویشاوندان اجساد یافت شده هنوز باز است که بیشتر آن‌ها مربوط به بی‌خانمان‌ها است.

گزارش سال ۲۰۱۸ وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا حاکی است که حدود ۵۵۳ هزار نفر بی‌خانمان در هر شب در آمریکا هستند که ۰.۱۷ درصد جمعیت این کشور به شمار می‌آید.

تهیه و تنظیم: زهره نوروزپور

 

کد مطلب: 77061
زمان انتشار: دوشنبه 7 بهمن 1398 - 12:43:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد