به روز شده: 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 77084
زمان انتشار: چهارشنبه 16 بهمن 1398 - 12:47:20

افزایش انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی پس از انقلاب

افزایش انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی پس از انقلاب
زنان  - در آستانه چهل و یک سالگی انقلاب اسلامی ایران در حوزه های مختلف، کشورمان شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش بوده است یکی از این حوزه ها، حوزه زنان و خانواده است .

 

 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، طبق آخرین برآورد آماری، زنان در قیاس با سال ۵۷ در پست های مدیریتی و رشته های ورزشی پیشرفت چشمگیری داشته اند. این آمار نشان می‌دهد، اساتید زن دانشگاه‌ها ۱۷ برابر،  پزشکان زن ۲۵ برابر، وکیل زن ۶۲ برابر، قضات زن بیش از ۳۰ برابر ،کارکنان عالی‌رتبه ادارات ۴ برابر، رشته‌های ورزشی زنان ۶ برابر ورزشگا‌ه‌های اختصاصی زنان ۳۰ برابر، افزایش داشته اند. این آمار در سالگرد چهل سالگی انقلاب ارائه شده و در سال جاری به طور حتم افزایش یافته است .

این در حالی است که روز گذشته معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با توجه به اهمیت انتصاب زنان در پست های مدیریتی، گفت: ۴۲ درصد کارکنان دولت زن هستند و میزان تحصیلات زنان از مردان بیشتر شده است لذا باید جایگاه مدیریتی زنان و حضور آنان در فرایندهای سیاستگذاری و برنامه ریزی افزایش داشته باشد.

وی افزود: قبل از انقلاب ۳۸ درصد دختران بازمانده از تحصیل بودند که این شاخص در حال حاضر سه درصد است و به غلبه سنت های قومی و مناطق کم برخوردار بازمی گردد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به حضور زنان روستایی در عرصه های تولید با استفاده از اعتبار صندوق توسعه ملی، گفت: در حال حاضر ۴۸ برند محصولات تولیدی زنان ایجاد شده که در راستای سند مذکور است.

کد مطلب: 77084
زمان انتشار: چهارشنبه 16 بهمن 1398 - 12:47:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب