به روز شده: 7 ساعت و 40 دقیقه قبل
کد مطلب: 77094
زمان انتشار: جمعه 18 بهمن 1398 - 00:13:17
آیت الله رئیسی:

مجلس قوی به قدرتمند شدن کشور کمک می کند/ اقتصاد دریا به ایجاد تولید، اشتغال و کاهش بیکاری کمک می کند

مجلس قوی به قدرتمند شدن کشور کمک می کند/ اقتصاد دریا به ایجاد تولید، اشتغال و کاهش بیکاری کمک می کند
قوه قضائیه  - رئیس قوه قضائیه گفت: مجلس قوی می‌تواند قوانین و مقررات قوی و نظارت قوی را شکل دهد و این‌ها در قدرتمند شدن کشورموثر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آیت الله رییسی رئیس قوه قضائیه در دیدار با خانواده شهدا و اقشار مختلف مردم استان بوشهر، با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و درود بر روح بلند امام و شهدا اظهار داشت: نهم دی ماه سال گذشته در جمع مردم ولایتمدار و با بصیرت و مخلص این استان حضور یافتم. جمعیت، بسیار مثال زدنی بود که نشاندهنده رسالت شهدای بزرگوار این استان در طول تاریخ است که خوب می‌فهمیدند؛ زمان را تشخیص می‌دادند؛ در زمان لازم موضع گیری می‌کردند و زمان شناسی از ویژگی‌های مهم شهدای ماست.

وی ادامه داد: تعبیر رهبر معظم انقلاب برای طلاب و دانشجویان این بود که می‌خواهم طلاب و دانشجویان سیاسی باشند؛ ولی برخی سیاسی بودن را به معنای این گرفتند که عضو فلان گروه و جریان سیاسی باشند؛ معنای سیاسی بودن این نیست. سیاسی کسی است که زمان شناس و وظیفه شناس باشد، نیاز جامعه را خوب تشخیص دهد و حاضر باشد برای رفع نیاز جامعه همه توان خویش را به خدمت بگیرد و خطر پذیر و مسئولیت پذیر باشد.

آیت الله رییسی خاطرنشان کرد: یک مرد و زن با بصیرت و با مسئولیت کسی است که نیاز جامعه را به خوبی درک کند و بداند امروز جامعه چه می‌خواهد و برای رفع نیاز جامعه، حاضر باشد از ظرفیت خود مایه بگذارد.

آیت الله رییسی با تاکید بر اینکه باید در جهت فعال کردن اقتصاد دریا تلاش نمود، اظهار کرد: اقتصاد دریا می‌تواند به ایجاد تولید و اشتغال و کاهش بیکاری و بسیاری از ناهنجاری‌ها کمک کند.

رییس قوه قضاییه تاکید کرد: حضور مجاهدان در عرصه اقتصادی موضوع بسیار مهمی است که هرچه در این حوزه توانمند شویم، دشمن ناامید و ناامیدتر خواهد شد.

وی تلاش نیروهای جوان در حوزه علم و دانش و علم و فناروی را بسیار اثرگذار دانست که به کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی می‌انجامد و گفت: ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی خیلی‌ها را در جامعه رنج می‌دهد، برخی از آسیب‌های اجتماعی زیبنده نظام اسلامی نیست. جامعه ما می‌تواند این آسیب‌های اجتماعی را نداشته باشد و اگر به این آسیب‌ها توجه نشود، به مرور زمان تبدیل به جرم خواهد شد که هزینه‌های بسیاری برای فرد، خانواده، کشور و دستگاه‌ها دارد.

آیت الله رییسی با تاکید بر اینکه باید شاهد کاهش جرم در دستگاه‌ها باشیم، افزود: هنجارهای اجتماعی باید افزایش و ناهنجاری‌های اجتماعی باید کاهش یابد که راه آن این است که به آنچه از فرهنگ غنی دینی، ارزش‌های انقلاب اسلامی و ثمره خون مطهر شهدا داریم، توجه شود.

وی بیان داشت: این موارد همه انسان ساز، هویت ساز و جریان ساز است و باید از این هویت سازی‌ها نهایت بهره برداری بشود و تلاش صورت گیرد که به این هویت انقلابی و هویت کار، تلاش، خستگی ناپذیری، ابتکار و خلاقیت میدان داده شود که در این صورت یقینا هنجارهای اجتماعی افزایش پیدا می‌کند و ما شاهد آن هستیم که بسیاری از مشکلات کاهش خواهد یافت.

رئیس دستگاه قضا در ادامه عنوان کرد: دیدبان تیزبین بصیرت آفرین، حکیم فرزانه ما دیروز فرمودند آنچه که پیش رو دارید، آن وظیفه است. یادمان نرود که انتخابات مساله مهمی است. همه کسانی که دل در گرو این نظام و کشور و عزت این ملت دارند و هرکس که به عزت این کشور فکر می‌کند، باید وظیفه‌اش را در این عرصه خوب انجام دهد. هرکس هم با هر انگیزه‌ای جریان انتخابات را زیر سئوال ببرد، بداند یا نداند، بخواهد یا نخواهد، با تضعیف جریان انتخابات در جبهه دشمن قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: راهبرد دشمن آن است که مردم را مایوس کند. راهبرد دشمن آن است که مردم را ناامید کند و راهبرد دشمن آن است که نسبت به داشته‌های عظیمی که این کشور بحمدالله از آن برخوردار است، در مردم ایجاد دغدغه و تزلزل کند. باید دوستان انقلاب و آن‌هایی که دغدغه‌شان مردم و نظام است، آن‌ها در جهت آنچه که نیاز مردم و رفع مشکلات و گره گشایی از کار مردم است، حرکت کنند و آن چیزی است که امروز رهبری برای همه ما وظیفه دانستند و آنچه که امروز برای ما به عنوان یک وظیفه جدی است، توجه داشتن است به آن چیزی است که انقلاب اسلامی از ما درگام دوم خود از ما می‌خواهد.

آیت الله رییسی گفت: توانمند کردن کشور بسیار مهم است. کشور قوی از کجا پدید می‌آید؟ از دستگاه‌های قوی وکارآمدی دستگاه‌های اداری کشور قوت حاصل می‌شود. شکل گرفتن مجلس قوی از پایه‌های مهم شکل گرفتن کشور قوی است. جایگاه قانونگذاری، جایگاهی است که اگر مردان و زنانی در آن حضور پیدا کنند که دل به خدا داشته و از دشمن هراس نداشته باشند و ایمان به خدا، مردم داری و دوری از اشرافیت، مرزبندی بین خودی و دشمنان داشته باشند، چنین مجلسی میتواند به قدرتمند شدن کشور کمک کند. کارآمدی نمایندگان، ایمان و باور و اعتقاد آنان با تمام وجود نسبت به انقلاب، نظام و ارزشها، عشق ورزیدن به آرمان‌های انقلاب، شناخت مسائل، پیگیری و حل مسائل و گره باز کردن از زندگی مردم، مجلس را قوی می‌کند. مجلس قوی می‌تواند قوانین و مقررات قوی و نظارت قوی را شکل دهد و این‌ها در قدرتمند شدن کشورموثر است.
 
وی در ادامه اظهار کرد: کاستی‌ها در همه دستگاه‌ها بد است و ما در دستگاه و مجموعه خودمان آن را بدتر می‌دانیم. خوبی‌ها در همه جا خوب است و در اینجا خوب‌تر خواهد بود. برای اطمینان دادن به شما خانواده معظم شهیدان عرض می‌کنیم که برای اجرای عدالت و قانون، واقعا حزب، جناح، دسته سیاسی و وابستگی و برخی از ارتباطات هیچ کدام مانع ما و همکارانمان انشاءالله نخواهد بود.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در جهت این مهم، اولا خدا را باید ناظر و حاضر بدانیم و ثانیا شما مردم عزیز به عنوان خانواده معظم شهیدان و مردم دلسوز، دغدغه‌مند و مردمی حاضر و ناظر در صحنه می‌توانید مراقبان بسیار خوب و امینی باشید؛ اصل امر به معروف و نهی از منکر همین را ایجاب می‌کند.

وی افزود: در فرایند نظارت ملی، دستگاه‌های اداری کشور باید بهترین مراقبان و ناظران را مردم بدانند و حتما بدانید حضور شما، احساس مسئولیت شما و پیگیری شما بسیاری از امور را می‌تواند در جای خود قرار دهد. در این قضیه هم حتما نگاه‌ها و نظرات شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

آیت الله رئیسی ضمن تقدیر از همکاران خود در استان بوشهر در حوزه‌های مختلف قضایی و اداری گفت: از این عزیزان می‌خواهم که نشست با نخبگان، خانواده معظم شهیدان، دغدغه مندان، دانشگاهیان و حوزویان به عنوان یک فرصت تلقی شود و نگاه‌ها و شنیدن سخنان آن ها، شنیدن حرف آن‌ها و پیگیری خواست آن‌ها یکی از زمینه‌های بسیار خوب ارتباطی است که باید همواره مغتنم شمرده شود.

 

کد مطلب: 77094
زمان انتشار: جمعه 18 بهمن 1398 - 00:13:17
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری