به روز شده: 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 77123
زمان انتشار: سه شنبه 22 بهمن 1398 - 18:20:26

رئیس قوه قضائیه: مجلس قوی با رأی قوی مردم شکل می گیرد

رئیس قوه قضائیه: مجلس قوی با رأی قوی مردم شکل می گیرد
قوه قضائیه  - آیت الله رئیسی با تأکید بر اینکه امروز مستقل‌ترین کشور بدون وابستگی به شرق یا غرب بر روی این کره زمین ایران اسلامی است، گفت: یکی از ارکان شکل گیری ایران قوی ،شکل گرفتن مجلسی قوی است و مجلس قوی با رأی قوی مردم شکل می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آیت الله رئیسی ، رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن امروز سخن نو و پیام‌های جدید دارد، افزود: این حضور وحماسه، آثار و پیام‌های زیادی همراه خود دارد. آثار آن روز ۲۲ بهمن، اعلام پایان حکومت ستمشاهی و آغاز حاکمیت الله بر سرنوشت جامعه اسلامی و اعلام پایان استبداد و استعمار آمریکایی و سلطه بیگانگان بود؛ اما راهپیمایی امروز پیامی نو در بستر گام دوم انقلاب دارد.

وی با اشاره به اینکه آنچه مردم ما فریاد زدند، عبارت بود از استقلال، گفت: امروز کدام کشور در این کره زمین به صورت مستقلان برای منافع خود تصمیم می‌گیرد و عمل می‌کند؟ مستقل‌ترین کشور بدون وابستگی به شرق یا غرب بر روی این کره زمین ایران اسلامی است که اساس آن بر رای مردم و بر اساس حاکمیت احکام نورانی اسلام، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه کشور پیشرفته از طریق دوستی با کشورهای پیشرفته شکل نمی‌گیرد، تصریح کرد: خیلی‌ها امروز در عالم با کشورهای به ظاهر توسعه یافته دوست هستند؛ اما ما توسعه و پیشرفت را فقط در حوزه صنعت، الکترونیک، تکنولوژی، فناوری نمی‌دانیم؛ بلکه توسعه یافتگی باید در پرتو عدالت باشد تا در کام مردم شیرین بیاید.

وی تصریح کرد: ساخت کلاهک‌های هسته‌ای، ظلم به مردم کشورهای مختلف در عالم، کشورگشایی‌ها، قتل و غارت‌ها و خونریزی‌ها، محصول جدایی سیاست از معنویت است و امام(ره) پرچم پیوند بین سیاست و معنویت را برافراشت.

آیت الله رئیسی به بیان ویژگی‎های تفکر غیر انقلابی پرداخته و افزود: تفکر و اندیشه غیر انقلابی کار را مشکل می کند و به جای آنکه در حوزه اقتصاد به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد مستقل بیاندیشد به اقتصاد وابسته می اندیشد و نگاه او به اقتصاد پویا، بالنده و مقاومتی نیست، نگاه او به سیاست ، سیاست انقلابی از موضع انقلابی نیست، پیامی که می دهد نه پیام مقاومت بلکه پیام مذاکره است.

رئیس قوه قضائیه در ادامه  یکی از ارکان شکل گیری ایران قوی را شکل گرفتن مجلسی قوی عنوان کرد و گفت: مجلس قوی با رای قوی مردم شکل می گیرد، باید چند روز دیگر پای صندوق های رای رفت و انتخاب نمایندگانی متعهد، انقلابی، متدین و دلداده به ارزش‌های انقلاب و داشتن دغدغه دین و دغدغه خواسته های مردم، می تواند یک مجلس انقلابی شکل دهد. شکل گرفتن مجلس انقلابی پشتوانه بسیاری از اقدامات در کشور و جزو جلوه های قدرت خواهد بود.

 

 

کد مطلب: 77123
زمان انتشار: سه شنبه 22 بهمن 1398 - 18:20:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری