به روز شده: 12 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 77145
زمان انتشار: یکشنبه 27 بهمن 1398 - 18:53:48

حقوق بشر به سبک کانادایی

حقوق بشر به سبک کانادایی
حقوق بشر  > جهان  -  پلیس کانادا چند روزی است که تمامی ارتباطات بومیان را در منطقه وتسوویتن قطع کرده است. قطع تلفن‌های ماهواره‌ای، عدم اجازه ورود خبرنگاران به منطقه و بازداشت آنها از جمله این موارد است.
محاصره ریلی در نزدیکی این منطقه همه سفرهای بین تورنتو و مونترال را لغو کرده است. دولت کانادا در حال سرکوب بومیان به خاطر اعتراض به عبور خط لوله گاز در منطقه آنهاست. علی رغم قول مساعد دولت برای حل مشکلات و برخوردهای نادرست با بومیان این کشور، همچنان گامی در جهت رفع رفتارهای تبعیض آمیز با بومیان این کشور برنداشته است.

طبق آمار سال ۲۰۱۶، جمعیت بومیان(سرخسپوستان) کانادا تقریبا یک‌میلیون و هفت‌صدهزار تن سرشماری شده و پنج درصد جمیت کانادا را تشکیل می‌دهند. حدود ۵۱ درصد از این جمعیت را زنان بومی تشکیل می‌دهند. بیشتر جمعیت جوان این زنان به امید یافتن کار بهتر و فرار از فقر به شهرهای بزرگ کانادا مهاجرت می‌کنند.

عقیم‌سازی اجباری زنان بومی در کانادا پنج سال پیش افشا شد و همچنان ادامه دارد. تلاش برای سرکوب سنت قدیمی بومیان، بدرفتاری با کودکان بومی، ممنوعیت صحبت به زبان بومی در مدارس، جداسازی و تعلیم اجباری مسیحیت و بی توجهی به مشکلات بومیان مثل افزایش اعتیاد میان آنها همچنان ادامه دارد.

این در حالی است که دولت کانادا یکی از پیشگامان تمرکز بر موارد حقوق بشری ایران است و در این راستا بانی تصویب قطعنامه‌ هایی علیه کشورمان شده است؛ اما از نقض حقوق بشر در کشور خود ابایی ندارند و در قبال آن پاسخگو نیستند و این همه حاکی از آن است که حقوق بشر تنها زمانی برای آنها قابل احترام است که با اهداف آنها همسو باشد .

 

کلید واژه: کانادا - حقوق بشر
کد مطلب: 77145
زمان انتشار: یکشنبه 27 بهمن 1398 - 18:53:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد