به روز شده: 1 ساعت و 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 77194
زمان انتشار: یکشنبه 4 اسفند 1398 - 18:36:59

بیش از۶۱هزار آمریکایی بر اثر آنفلوآنزا در یک سال جان خود را از دست داده‌اند

بیش از۶۱هزار آمریکایی بر اثر آنفلوآنزا در یک سال جان خود را از دست داده‌اند
حقوق بشر  > جهان  - کشته‌های آنفلوآنزا در آمریکا در سال ۲۰۱۸‌ــ بیش از ۶۱هزار نفر بوده‌ است و در یک سال گذشته (۲۰۲۰‌ــ‌۲۰۱۹) حدود ۱۰هزار آمریکایی بر اثر آنفلوآنزا جان خود را از دست داده‌اند؛ این آمار در حالیست که تعداد مرگ ناشی از کرونا در چین هنوز به ۳هزار نفر هم نرسیده است.

یکی از بیماری‌های خطرناکی که در سطح جهان سالانه تعداد بسیاری از افراد به آن دچار می‌‌شود، آنفولانزا است؛ این بیماری بسیار شایع است و در فصول سرد سال تعداد بیشتری از افراد را دربرمی‌گیرد.

طبق آمار رسمی سالانه تعداد 646 هزار انسان به بیماری آنفلوآنزا دچار می‌‌شوند و به‌طور تخمینی، تعداد 250 تا 500 هزار نفر در جهان جان خود را بر اثر آنفلوآنزا از دست می‌دهند.

نکته جالب این است که کشور آمریکا یکی از خاستگاه‌های این بیماری است و شهروندان آمریکایی بیشتر از کشورهای دیگر دچار آن می‌شوند؛ سالانه هزاران نفر از شهروندان آمریکایی بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا جان خود را از دست می‌دهند.

بر اساس گزارش سازمان "کنترل و پیشگیری از بیماری" در آمریکا (CDC)، در 10 سال گذشته از 2010 تا 2019 تعداد قابل توجهی از افراد جان خود را به‌علت آنفلوآنزا از دست داده‌اند.

تعداد کشته‌های آنفلوآنزا در آمریکا در سال 2018‌ــ‌2017، 61 هزار نفر بوده‌ است! این بازه زمانی، یکی از شایع‌ترین تعداد مرگ‌ومیر بر اثر بیماری آنفلوآنزا بوده است؛ در این سال 45 میلیون آمریکایی به آنفلوآنزا دچار شدند.

در سال 2020‌ــ‌2019، 19 میلیون آمریکایی مبتلا به آنفلوآنزا شدند که 180 هزار نفر از آنها راهی بیمارستان شده‌اند؛ از این تعداد، حدود 10 هزار آمریکایی که 60 درصد آنها کودک بوده‌اند جان خود را از دست داده‌اند.

طبق گفته یک مقام بداشتی و درمانی در آمریکا، اگر ویروس کرونا به مسئله بزرگتری در آمریکا تبدیل شود، با مشکل مواجه خواهیم شد؛ کلینیک‌های ما در حال حاضر مملو از افرادی هستند که نشانه‌های آنفلوآنزا را دارند.

کد مطلب: 77194
زمان انتشار: یکشنبه 4 اسفند 1398 - 18:36:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد