به روز شده: 18 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 77266
زمان انتشار: چهارشنبه 14 اسفند 1398 - 16:20:40

حمایت از کودکان کار برای پیشگیری از شیوع کرونا

حمایت از کودکان کار برای پیشگیری از شیوع کرونا
کودکان  - رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به طبقات ضعیف در سطح جامعه گفت: ضرورت دارد تا از گروه‌هایی مانند کودکان کار، زباله‌گردها و معتادان متجاهر برای پیشگیری از بروز و شیوع ویروس کرونا حمایت‌های لازم در قالب ارایه بسته‌های آموزشی و بهداشتی صورت بگیرد.

 وحید قبادی دانا به نقش کودکان در انتقال این ویروس اشاره کرد و افزود: امروز باید مراقب کودکان بود چرا که می توانند به عنوان زنجیره اصلی انتقال ویروس ها از جمله ویروس کرونا باشند، بنابراین بایستی مراقبت لازم جهت پیشگیری از ابتلای کودکان به ویروس کرونا نیز جدی گرفته شود. در همین راستا مهدهای کودک و مدارس جهت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تعطیل اعلام شد که تاکنون بسیار موثر بوده است. 
 
وی در ادامه با اشاره به فعالیت خیریه ها و موسسات غیردولتی نیز گفت: یکی از پایه هایی که می توان به آنها برای پیشگیری از کنترل ویروس کرونا تکیه کرد موسسات غیردولتی و خیریه ها هستند تا به بصورت ملی در سطح کشور بتوان این ویروس را مدیریت و کنترل کرد.

رئیس سازمان بهزیستی از کمیته پیشگیری بیماری های واگیر بهزیستی خواست تا شرایطی فراهم شود که در صورت طولانی شدن مدت شیوع ویروس کرونا بتوان با اقدامات به موقع و برنامه ریزی های لازم آن را مدیریت و کنترل کرد.

وی در ادامه به بحث آسیب در کسب و کار گروههای تحت پوشش مثل مهدهای کودک و مراکز روزانه که به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت رسمی تعطیل شده اند گفت: یارانه مراکز روزانه حتی در صورت تعطیلی مطابق یارانه بهمن ماه پرداخت خواهد شد. همچنین جهت حمایت های لازم به شورای عالی اقتصادی پیشنهاد شد مهدهای کودک در لیست موسسات و بنگاه های مجموعه تولیدی و اقتصادی قرار گیرند.

 

کد مطلب: 77266
زمان انتشار: چهارشنبه 14 اسفند 1398 - 16:20:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب