به روز شده: 52 دقیقه قبل
کد مطلب: 77341
زمان انتشار: دوشنبه 26 اسفند 1398 - 15:16:40
آیت الله رئیسی در آخرین جلسه شورای عالی قوه قضاییه در سال ۹۸ مطرح کرد:

جلوه زیبای همدلی داوطلبانه مردم در ضدعفونی کردن اماکن عمومی/ برخورد جدی با احتکارکنندگان کالا

جلوه زیبای همدلی داوطلبانه مردم در ضدعفونی کردن اماکن عمومی/ برخورد جدی با احتکارکنندگان کالا
قوه قضائیه  - رئیس قوه قضاییه گفت: همدلی مردم در ضدعفونی کردن داوطلبانه اماکن عمومی، تلاش یک معلم برای تعلیم و تربیت در فضای مجازی با هزینه شخصی، گذشت از دریافت اجاره بهای مستاجران توسط صاحبان املاک و تلاش همکاران قضایی در این ایام، از جلوه های زیبایی این روزها بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در آخرین جلسه شورای عالی قوه قضاییه در سال 98 با تأکید بر لزوم بررسی عملکرد دستگاه قضایی در سال گذشته و ارائه گزارش آن به مردم،اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال را به عنوان سال رونق تولید نامگذاری کردند و همه دستگاه ها از جمله قوه قضاییه خود را موظف به تلاش برای تحقق این شعار می دانستند.

رئیس قوه قضاییه با بیان این که همکاران قوه قضاییه در سراسر کشور و سازمان های وابسته، اقدامات بسیار خوب و قابل تقدیری در حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران و رونق تولید و رفع موانع آن انجام دادند، یکی از موانع تولید را فساد عنوان کرد و گفت: صدها کارخانه و کارگاه از رونق افتاده بودند یا در آستانه تعطیلی قرار داشتند اما با تلاش همکاران ما در دادسراها و دادگستری ها مشکلات شان برطرف شد و بار دیگر به چرخه تولید بازگشتند که این روند باعث افزایش اشتغال و جلوگیری از بیکاری کارگران شد.

آیت الله رئیسی در واکنش به گزارشی درباره تمهیدات برخط در نظرگرفته شده برای کاهش مراجعات مردمی به محاکم قضایی، با استقبال از تمهیدات خواستار تسریع در گسترش زمینه ها و امکانات دادرسی غیرحضوری به پرونده های مردم شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از دست اندرکاران عرصه مقابله با کرونا به ویژه در بخش بهداشت و درمان، اظهار داشت: تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری برای تشکیل قرارگاهی به منظور کمک به مجاهدان این عرصه، به منسجم تر شدن فعالیت های میدانی کمک خواهد کرد. امروز تقویت بخش دفاع بیولوژیک کشور آمادگی برای پدافند غیرعامل در این حوزه ضرورتی اجتناب ناپذیر است، یقین داریم حضور نیروهای مسلح در کنار دولت و مردم، جلوه های ماندگاری را به نمایش خواهد گذاشت و گشایش جدی در امور ایجاد خواهد کرد.

آیت الله رئیسی در ادامه در واکنش به گزارش طرح خودارزیابی بیماری کرونا، ضمن تشکر از رسانه ها و خصوصاً رسانه ملّی در جهت آگاه سازی افکارعمومی نسبت به شیوه های پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، گفت: هم جامعه پزشکی و هم رسانه ها باید به این نکته توجه داشته باشند که هشدارها درباره شیوع کرونا نباید به مرحله ای برسد که در جامعه ایجاد وحشت کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به زیبایی ها و زشتی هایی که پس از شیوع کرونا در جامعه بروز و ظهور پیدا کردند، یکی از جلوه های ارزشمندی که در این عرصه خلق شد، خدمات ارزنده بخش بهداشت و درمان به مردم عنوان کرد که همچون صحنه های دوران دفاع مقدس ماندگار خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: همدلی مردم در ضدعفونی کردن داوطلبانه اماکن عمومی، تلاش یک معلم برای تعلیم و تربیت در فضای مجازی با هزینه شخصی، گذشت از دریافت اجاره بهای مستاجران توسط صاحبان املاک و تلاش همکاران قضایی در این ایام ، از دیگر جلوه های زیبایی این روزها بود.

وی در عین حال از احتکار اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم توسط عده ای سودجو و منفعت طلب و شایعه سازی ها برای ایجاد اضطراب و دلهره در جامعه، به عنوان نمونه هایی از زشتی ها و پلشتی ها یاد کرد و گفت که این اقدامات قبیح نیز همچون زیبایی ها در تاریخ و ذهن مردم ثبت و ماندگار خواهد شد.


آیت الله رئیسی تصریح کرد: در شرایطی که نیازمند همدلی و همکاری همه آحاد ملت هستیم، برخی برای منافع خود کالاهای مورد نیاز مردم را احتکار کردند و برخی نیز قلم به دست گرفتند و در فضای مجازی با طرح شایعه و اخبار دروغین سعی کردند فضا را ملتهب کنند که باید با هر دوی آنها برخورد شود.

وی با تقدیر از تلاش نیروهای مردمی و نیروهای انتظامی، سپاه و بسیج برای کشف انبارهای اقلام احتکار شده، از سازمان تعزیرات خواست روند توزیع این کالاها بین مردم را سرعت بخشد و بر لزوم تسریع در برگزاری دادگاه محتکران نیز تأکید و خاطر نشان کرد: مردم باید از نتیجه دادگاه ها مطلع شوند و بدانند که دستگاه قضایی نسبت به محتکران گذشت نمی کند و با آنها برخورد عبرت آموز خواهیم داشت.

 

کد مطلب: 77341
زمان انتشار: دوشنبه 26 اسفند 1398 - 15:16:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری