به روز شده: 7 ساعت و 48 دقیقه قبل
کد مطلب: 77457
زمان انتشار: سه شنبه 12 فروردین 1399 - 18:59:20

آیت الله رئیسی: اقدام ارتش دراستفاده از ظرفیت‌های علوم پزشکی، دلگرمی مردم برای مقابله با کرونا است

آیت الله رئیسی: اقدام ارتش دراستفاده از ظرفیت‌های علوم پزشکی، دلگرمی مردم برای مقابله با کرونا است
قوه قضائیه  - آیت الله رئیسی از مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه دو هزار تختخوابی شهید دکتر هجرتی نیروی زمینی ارتش برای بیماران کرونایی بازدید کرد وگفت: کار منظمی که ارتش در استفاده از ظرفیت‌های علوم پزشکی و استانداردسازی انجام داد، دلگرمی جدی برای مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،  آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه امروز در باردید از مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه دو هزار تختخوابی شهید دکتر هجرتی نیروی زمینی ارتش، ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه و سالروز دوازدهم فروردین ماه، اظهار داشت: موفقیت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال و در بستر گام دوم، تمدن نوینی را نوید می دهد، تمدنی که به نام دین و ارزش‌های الهی برای رفاه زندگی انسان معاصر و بهره بردن از مادیات و معنویات به برکت خون شهدای انقلاب و هدایت‌های مقام معظم رهبری و تلاش مجاهدان شکل می گیرد، می تواند در مقابل همه تمدن‌های مورد ادعا در دنیا الگو باشد.

 وی بیان کرد:  یک اراده جدی تحقق پیدا کرده و ظرفیت عظیمی برای دفاع بیولوژیک، دفاع از ملت، پشتیبانی از مجاهدان بهداشت و درمان و دلگرمی دادن به مردم عزیزمان ایجاد شده است. قریب به ۱۲۰ نقاهتگاه در سراسر کشور راه اندازی شده و این نقاهتگاه هم ظرفیت تا سه هزار تخت را دارد. کار منظمی که ارتش در استفاده از ظرفیت‌های علوم پزشکی و استانداردسازی انجام داد، یک دلگرمی جدی برای مردم است.
 
آیت الله رییسی با بیان اینکه امروز ارتش با مردم، از مردم و در مردم است، تاکید کرد: این به این معناست که ارتش با آلام و درد‌های مردم همراه است و برای درمان آلام آن‌ها گام برمی دارد. آنجایی که دشمنان مرز‌های ما را تهدید می‌کنند، ارتش حضور یافته و جانفشانی کرده و شهدای عالیقدری را تقدیم می‌نماید و آنجایی که ویروسی حمله کرده و سلامت مردم را تهدید می‌کند، بشکلی تخصصی حضور می‌یابد و به کمک کادر بهداشت و درمان کشور، وزارت بهداشت و درمان، سپاه، بسیج، نیرو‌های جهادی و مردمی و مجاهدان عرصه بهداشت و درمان می‌آید.
 
وی در ادامه گفت: این اقدام که نمادی از همکاری، هماهنگی، وحدت و انسجام ملی است، جلوه بسیار ارزشمندی است و امروز انسجام بسیار ارزشمندی در کشور وجود دارد و همه متحدانه آمده‌اند تا این مشکل را کنار بزنند و سلامت را تضمین کنند. در این میدان به کار بردن ظرفیت‌های ارزشمند کشور بسیار مهم است و این ظرفیت را رهبر معظم انقلاب خوب می‌شناختند و می دانستند اگر ظرفیت ارتش در میدان آورده شود، می‌تواند پشتوانه خوبی باشد که امروز نیز پای کار آمده و همه را دلگرم کرده است.
 
رییس قوه قضاییه با اشاره به مشکلات برخی از کشور‌های مدعی توسعه یافتگی در مواجهه با ویروس کرونا بیان کرد: در مقایسه با بسیاری از کشور‌ها و حتی کشور‌های مدعی پیشرفت و توسعه که مردمشان در این زمینه دچار مشکل جدی شدند، این ظرفیت عظیم از نیروی انسانی و امکانات که با نظم و استاندارد‌های لازم در ایران اسلامی پای کار آمده، بسیار قابل تقدیر و ستودنی است.

وی در ادامه ضمن قدردانی از مردم به دلیل همیاری با مسئولان در مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: مردم وقتی اراده جدی مدیران و مسئولان را دیدند و دانستند که آنها واقعا به این مسئله پایبند هستند، زندگی خودشان را با این شرایط هماهنگ کردند. البته کار عده‌ای از کاسبان، کارگران، دانشجویان و دانش آموزان امروز دچار وقفه شده است. همگامی عملی مردم با اراده مدیران و مسئولان کشور امری مثال زدنی و قابل ستودن است. امروز مردم همراهی، همکاری و همگامی خودشان با مدیران و مسئولان را در عرصه اجرا و عمل اثبات کرده‌اند.

آیت الله رئیسی گفت: این‌ها همه زمینه‌ای برای این است که می‌شود در کشور گام‌های بلندی را برداشت و پشتوانه ارتش، سپاه، بسیج، مردم و مشارکت آن‌ها را در جهت پیشرفت و اجرای گام دوم انقلاب اسلامی به کار گرفت.

وی در ادامه ضمن قدردانی از فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی و کادر درمانی در زمینه مقابله با ویروس کرونا گفت: ان‌شاءالله به برکت این ایام خداوند این ویروس منحوس را از کشور ما و از بلاد اسلامی و جهان دور کند و اگر شری است که توسط دشمنان ایجاد شده که احتمالش می‌رود، این شر را به خودشان برگرداند. 

امیر سیاری درادامه با اشاره به خدمات رسانی ۳۸ بیمارستان و ۷۵۰ مرکز درمانی ارتش در سطح کشور، گفت: حدود ۱۶۰۰ تختخواب بیمارستانی برای بیماران کرونایی تهیه شده و ۲۰۰ مرکز تشخیص و پایش در سطح کشور ایجاد شده و همچنین به تعداد ۶ هزارو ۱۰۰ تخت نقاهتگاه ایجاد شده است و پایش سلامت و ضدعفونی خودرو‌ها در ۲۲ استان و ۹۰ شهر انجام می‌شود. ضدعفونی کردن خیابان‌ها در نقاط مختلف کشور، تولید ماسک و لباس بیمارستانی و تولید مواد شوینده و مواد ضد عفونی کننده از اهم اقداماتی است که انجام شده است. 
 
وی با اشاره به ابتکار و خلاقیت نیروی زمینی ارتش در ساخت سامانه‌های ضد عفونی کننده بیان کرد: بسته‌های بهداشتی در نقاط محروم به مردم واگذار شد و هواپیما‌های نیروی هوایی نیز برای جا به جایی مواد مورد نیاز در خارج از کشور آمادگی دارد. ۱۱ هزار نفر از پرسنل ارتش در زمینه مقابله با ویروس کرونا درگیر هستند، ۵۰ ایستگاه هم در مدخل ورودی شهر‌ها برقرار است و تاکنون ۴۳۷ هزار ماسک تولید شده است. بین ۵۰ تا ۷۰ آزمایش کرونایی در ۲۴ ساعت به صورت رایگان برای مردم انجام می‌شود.

کد مطلب: 77457
زمان انتشار: سه شنبه 12 فروردین 1399 - 18:59:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری