به روز شده: 8 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 77516
زمان انتشار: پنجشنبه 21 فروردین 1399 - 19:12:29

گزارش صدها زن عربستانی در شبکه‌های اجتماعی از آزار جنسی مردان

گزارش صدها زن عربستانی در شبکه‌های اجتماعی از آزار جنسی مردان
زنان  - صدها زن عربستانی با شرکت در شبکه‌های اجتماعی، تجربه‌های خود را از آزار جنسی توسط مردان گزارش داده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، شمار زیادی از آنان تأکید کرده‌اند که از روی شرم یا ترس این تجربیات تلخ خود را با نهادهای دولتی در میان نگذاشته‌اند.
طبق گزارش رویترز، شمار زیادی از زنان و حتا برخی از مردان عربستان سعودی با هشتگ "Why_I_didn't_report_it” (چرا من گزارش نکردم) در شبکه‌های اجتماعی از آزارهای جنسی علنی و غیرعلنی سخن گفته‌اند و تأکید کرده‌اند که آنها یا از روی شرم و یا از سر ترس این تجربیات تلخ خود را با نهادهای دولتی در میان نگذاشته‌اند.
یک کاربر توییتر به نام «بلّا» نوشته است: «دوستان من وقتی آزار جنسی را گزارش کردند، مجازات شدند و بیشتر آسیب دیدند» و می‌افزاید: «و من سکوت را ترجیح دادم.».
زنی به نام Udor توییت کرده است، پدرش پس از آنکه او را مورد ضرب و شتم قرار داد و از خانه بیرون کرد، به پلیس اطلاع داد که دخترش نافرمان است و در پی آن او را بازداشت کردند.
یک کاربر توییتر به نام Catolina می‌نویسد: «من اطلاع دادم و پلیس من را قانع کرد از شکایت خود صرف‌نظر کنم، و این در حالی بود که عامل آزار کنار پلیس نشسته بود.»
به گزارش دیده‌بان حقوق بشر، زنان عربستان اجازه ندارند بدون حضور قیم مرد خود به خدمات اجتماعی دسترسی داشته باشند و زنانی که به خانه‌های حمایت از زنان پناه برده‌اند، هنوز برای خروج از آن به اجازه خویشاندان مرد نیاز دارند.
کد مطلب: 77516
زمان انتشار: پنجشنبه 21 فروردین 1399 - 19:12:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب