به روز شده: 8 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 77539
زمان انتشار: یکشنبه 24 فروردین 1399 - 09:14:29

ان.بی.سی نیوز خبر داد؛ کشف حجاب اجباری زنان مسلمان در زندان ایالت نیویورک

ان.بی.سی نیوز خبر داد؛ کشف حجاب اجباری زنان مسلمان در زندان ایالت نیویورک
زنان  - نیروهای پلیس یانکرز زن مسلمانی را که بر اساس اتهامات واهی بازداشت شده بود، وادار کردندکشف حجاب کند و 36 ساعت بدون پوشش مناسب در زندان بگذراند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از شبکه ان.بی.سی امریکا، زن مسلمانی هفته گذشته در دعوی خود علیه پلیس نیویورک اذعان داشت نیروهای پلیس در ماه آگوست او را مجبور کردند برای عکس انداختن، حجابش را بردارد.

احسان ملکاوی در دعوی خود می‌گوید او و همسرش در شهر یانکرز واقع در شهرستان وستچتر ایالت نیویورک با اتهامات دروغین دستگیر شدند. به گفته‌ی وکیل مدافع او، بعدتر اثبات شده که این اتهامات بی‌اساس بوده است.

به گفته‌ی وکیل وی، برای عکس گرفتن حین بازداشت، از او خواسته شده تا حجاب خود را بردارد که عملی "توهین آمیز و تحقیر آمیز " و امری رایج در منطقه یونکرز است. این شیوه در حالی در این منطقه اعمال می‌شود که در سایر نقاط ایالات متحده، امری غیر قانونی محسوب می شود.

ملکاوی در دعوی خود می‌گوید یکی از نیروهای خانم پلیس به سلول او می‌آید تا او را برای عکس‌برداری ببرد و سپس به او دستور می‌دهد حجابش را دربیاورد تا عکس بگیرد و می‌گوید: «نمی‌توانی با چنین چیزی عکس بگیری یا وارد زندان بشوی.»

مالکاوی می‌افزاید در زندگی‌اش هیچ وقت از او خواسته نشده در ملاعام کشف حجاب کند و به افسر پلیس گفته نمی‌تواند حجابش را در بیاورد زیرا این (روسری) برای مد یا زیبایی نیست بلکه بخش مهمی از اعتقادات اوست.

افسر زن نیز با یکی از همکاران مرد خود درباره اینکه او اجازه دارد هنگام عکس‌برداری حجاب داشته باشد یا نه صحبت کرده ولی در نهایت پاسخشان به مالکاوی این بود که «این قانون است و باید رعایت شود.»

ملکاوی از ترس این که اتهامی به اتهاماتش اضافه شود، با بی‌میلی حجاب خود را برای عکس برداری در می‌آورد، در حالی که اشک می‌ریزد و از نظر روحی به شدت بهم ریخته است.

مالکاوی مجبور می‌شود شب را بدون حجاب در زندان سپری کند و حتی زمانی که برای انجام باقی فرایند قانونی اورا به زندان شهر منتقل کردند، برای دومین بار بدون حجاب از او عکس گرفته می‌شود و برای حدود 12 ساعت در سلولی نگهداری می‌شود که در آنجا او را وادار می‌کنند برخلاف اعتقادات دینی‌اش، به جای لباس آستین بلند، لباس آستین کوتاه بپوشد. او بیش از 36 ساعت مجبور می‌شود بدون حجاب سپری کند.

«احمد محمد»، مدیر حقوقی دفتر شورای روابط آمریکایی-اسلامی در نیویورک، اعلام کرد که پلیس یانکرزحقوق دینی موکلان وی را نقض کرده است. او می‌گوید سیاست شهر یانکرز، حذف پوشش‌های دینی افراد بازداشت شده است، چه حجاب باشه یا عمامه.

وی در گفتگوی تلفنی خود با شبکه خبر ان.بی.سی اذعان داشت: «این سیاست این (شهر) است و اولین باری نیست که اتفاق می‌افتد، بسیاری از مردم چنین چیزی را تجربه کرده‌اند.»

به گفته‌ی او، سایر شهرهای دیگر امریکا چنین رویکردی را غیر قانونی می‌دانند. وی افزود: «سیاست پلیس فراتر از آزار و تحقیر است، طبق اصل اول قانون اساسی امریکا، ما هم باید بتوانیم مثل بقیه آمریکایی‌ها پوشش‌های دینی خود را داشته باشیم. قرار نیست ما در برخورد با پلیس از حقوق قانونی خود دست بکشیم.»

 این دعوی به مسلمانان محدود نمی‌شود چرا که به گفته‌ی این فعال حقوق مدنی، این سیاست شامل سایر ادیان دیگر نیز می‌شود.

محمد می‌افزاید: «اکنون سال 2020 است. نیروهای پلیس باید از سیاست‌هایی که در گذشته تصویب شده و آزادی مذهب را نقض می‌کند، دست بکشند. امیدواریم به زودی شاهد تغییر این سیاست‌ها باشیم.»

 

کد مطلب: 77539
زمان انتشار: یکشنبه 24 فروردین 1399 - 09:14:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب